Je možné alebo nemožné udržať monštrum doma: znamenia a povery

Držím monštrum na juhu, v horúcom období ho zatienim záclonami.Úprimne povedané, neverím v znaky spojené s touto kvetinou, vážim si ju za jej dekoratívnu a nenáročnú starostlivosť.Má sa za to, že monštrum má magické vlastnosti.Niektorým ľuďom prináša šťastie, iným - nezhodám v rodinných vzťahoch.

Všeobecné informácie o rastline, jeho vlastnostiach

Predpokladá sa, že monstera je zdraviu škodlivá.Niektorí ľudia sa jej boja, iní ju radi udržiavajú doma.Monstera má vysoké dekoratívne vlastnosti.Navonok pripomína palmu.

Stredná izbová rastlina má veľa vzdušných koreňov, jej listy sú kožovité s charakteristickými otvormi.Vďaka listom vyzerá monštrum veľmi atraktívne.

Druhé meno tejto kvetiny je krybaby.Hovoria, že predpovedá dážď.Keď sa na povrchu listov objavia kvapky, Monstera objasní, že čoskoro prší.Monstera sa objavila v Európe pred 300 rokmi.To bolo potom, že povesti sa objavili o nebezpečenstve rastliny.

Monstera absorbuje veľké množstvo kyslíka a emituje oxid uhličitý.Z tohto dôvodu ju mnohí odmietajú podporovať doma.Predpokladá sa, že kvetina môže spôsobiť udusenie.Tí, ktorí sa neodvažujú začaťnetvora doma sa tiež považuje za jedovatú.

Šťava z rastliny obsahuje toxíny, ktoré dráždia pokožku a sliznice.Ak existuje tendencia k alergiám, je lepšie zdržať sa pestovania tejto kvetiny.Nebezpečné vlastnosti monster sú opodstatnené.Rastlina samozrejme ochutná dospelých.Ak však v dome žijú deti alebo domáce zvieratá, mali by ste opustiť monštrum.

U niektorých ľudí to spôsobuje strach.Odrazené listy.Letecké korene tiež nevyzerajú príliš atraktívne, môže sa zdať, že vyzerajú ako chápadlá.Ak monštrum vyvoláva strach, človek pociťuje stres, keď je vedľa nej.Avšak fanúšikovia monster nepociťujú nepohodlie.

Znaky súvisiace s monštrom

Už sme zistili, že táto rastlina má silnú energiu.Ak si ju ponecháte v spálni, človek bude náchylný k depresii.S najväčšou pravdepodobnosťou bude slabosť, nevoľnosť.Monstera škodí ľuďom, ktorí sú prirodzene citliví.

Obsah tejto kvetiny by mali zlikvidovať osoby, ktoré majú zdravotné problémy.Ak má však dom negatívnu atmosféru, ezoterici odporúčajú založiť monštrum.V tomto prípade kvetina zlepšuje duchovnú pohodu domácností.Ak má dom priaznivú atmosféru, nemali by ste založiť monštrum.

Monstera je na východe obľúbená.Je udržiavaný vo dvore, umiestnený blízko postele chorého, oslabeného človeka.Obyvatelia východných krajín tomu veriakvet podporuje hojenie.Majú to tiež ako talizman.

Výhody izbového kvetu

Fanúšikovia monštier sa domnievajú, že zlepšujú mentálnu aktivitu, rozvíjajú myslenie a pamäť.Monstera nielen absorbuje kyslík, ale saturuje vzduch iónmi.Ak je vzduch v miestnosti príliš suchý, odporúča sa ponechať túto rastlinu (samozrejme, ak neveríte v zlé príznaky).

Monstera absorbuje prach, čo ho robí ešte užitočnejším.Veľké rozprestierajúce sa listy čistia vzduch, potláčajú mikróby.Monstera má vynikajúce dekoratívne vlastnosti, je ozdobou interiéru.Rastlina absorbuje formaldehydy nachádzajúce sa vo farbách na nábytok a stavebné materiály.

Neutralizuje účinky elektromagnetického žiarenia, takže ho môžete umiestniť v blízkosti televízora.Ak hovoríme o pozitívnych vlastnostiach monštier, posilňuje sa tým nervový systém, rozvíja sa mentálna schopnosť, čo vedie k úspešnému dokončeniu záležitostí.Energia rastliny sa zvyšuje, keď začína kvitnúť.

Aziati používajú monštrum ako talizman, ktorý do domu prináša prosperitu.Veria, že rastlina odvádza zlú energiu a sľubuje bohatstvo.Je nemožné dať jednoznačnú odpoveď na otázku, či je možné monštrum nechať doma.Samozrejme sa rozhodnete!Väčšina ľudí oceňuje dekoratívne vlastnosti tejto rastliny.

Podľa učenia Feng Shuiho monštrum kombinuje energiu Yin a Yang.Má upokojujúci účinokprínos pre tých, ktorí chcú dosiahnuť harmóniu v živote.Experti spoločnosti Feng Shui odporúčajú uchovávať túto kvetinu:

  • v kuchyni;
  • na chodbe;
  • ​​
  • v hosťovskej izbe.

V spálni nemôžete mať monštrum, pretože to môže prispieť k poruche rodiny.Kvetina je užitočná pre študentov, vedcov, môžu umiestniť monštrum do kancelárie alebo kancelárie.

Charakteristiky obsahu

Aby sa monštrum mohlo cítiť dobre ako doma, je potrebné ho držať pod jasným a rozptýleným svetlom.Odporúča sa umiestniť kvetinu na východ alebo na západ.Ak ju ponecháte na južnej strane, nezabudnite ju zatieniť závesmi.Nedostatok slnečného svetla sa javí ako matné listy, napriek tomu, že vzdušné korene zaostávajú vo vývoji.Postupujte podľa základných pravidiel.

  1. Netvorte nové monštrum, ak ho nepotrebuje.
  2. V zime má táto kultúra obdobie odpočinku.Teplota vzduchu by sa mala udržiavať v rozmedzí + 14 stupňov.Poskytnite monštrum vhodné podmienky.
  3. Nedovoľte, aby sa monštrum nachádzalo v prievane.
  4. Na jar av lete ju hojne zalejte vodou a priveďte čistú usadenú vodu.
  5. V zime menej často zaliate kvetinu.Pôda by nemala byť príliš suchá alebo príliš vlhká.

Pri častom silnom zalievaní sa listy stanú škvrnitými.Odporúča sa utrieť listy z prachu a občas postrekovať monštrum.Na jar 2-krát mesačne by sa mali vyplácať zložité prostriedky.Rastlina pozitívne vníma organické látky,minerálne zlúčeniny.Ale ak je monštrum stále veľmi mladé, nekŕmte ju!

Záver

Stretli sme jedinečný kvet s názvom „Monstera“ a dozvedeli sme sa o jeho magických vlastnostiach.Závod nekladie vysoké požiadavky na podmienky zadržania, ale malo by sa o ne pravidelne starať.

https://www.youtube.com/watch?v=OXV7ZyGWp6c