Jóga pre začiatočníkov doma

Tí, ktorí chcú schudnúť pomerne rýchlo a efektívne, budú mať záujem o jogu.Vďaka pravidelným cvičeniam praktizujúci normalizujú metabolizmus, začínajú sa cítiť energicky a energicky.Náhle hodiny jogy harmonizujú vnútorný stav mysle.

Na začatie praktizovania doma potrebujete túžbu, koberec, prikrývku a pokiaľ možno špeciálnu gumovú rohož.Nezávislý začiatočník sa môže naučiť základné ásany alebo držanie tela, správne dýchanie, sústredenie.Počas cvičenia sa nemusíte nadmerne vyvíjať, aby ste náhodne nenapínali svaly a nestratili o cvičenie záujem.

Ak sa niekto večer zapája, môžete si vytvoriť príjemnú atmosféru, vypnúť svetlá, zapnúť relaxačnú hudbu, zapálené sviečky.Za 5 - 15 minútPred triedou je vhodné miestnosť riadne vetrať.Nezabudnite, že cieľom jogy je posilnenie svalov, šliach, chrbtice, kĺbov a harmonizácia duševného stavu.

O počiatočných ásanoch alebo cvičeniach

S cieľom zvládnuť jednoduché ásany,nie je potrebný žiadny tréner.Tieto cvičenia sú užitočné, aj keď nie sú úplne správne.Nespechajte, je dôležité dôkladne relaxovať a počúvať pocity pri vykonávaní ásanTelo.

Strom

Postupnosť cvičenia:

 1. Toto je jednoduchý postoj, ktorý urobí každý zdravý človek.Musíte uvoľniť svaly a vziať rovno.Muž zdvihol pravú nohu a ľavou rukou položil ruku na stehno.Môžete si to urobiť pravou rukou.
 2. Je potrebné roztiahnuť ruky do strán a pritiahnuť dlane k hrudi.Pri nádychu natiahnite ruky čo najviac nahor.2 minútystojí v tejto pozícii.
 3. Zložte ruky späť a odhalte svoju hruď.Ak chcete alebo máte unavenú nohu, môžete ju zmeniť a postupne vykonávať podobné cvičenie.Cvičenie posilňuje chrbticu, brušné a chrbtové svaly, čím zvyšuje polohu tela.
 4. Je potrebné sa pomaly ohýbať vpred a spustiť zadok na pätách.Brucho leží na bokoch a hlava sa dotýka podlahy.Ramená sú predĺžené dopredu.
 5. V tejto polohe musíte zmraziť a vykonať 5 alebo 7 dýchacích cyklov.Je dôležité pokojne oddychovať a dýchať.Teraz musíte zdvihnúť telo a vrátiť sa na pôvodné miesto.

„Rada!Odborníci odporúčajú strom ásana na jogu, ako aj začiatočníkov.Pomôže to postaviť telo na nasledujúcu sériu cvikov. “

Asana, keď pes pozerá dolu s ňufákom

Zvážte postupnosť ásanov:

 1. Ruky by mali byť umiestnené pod plecia a prsty široko od seba, dlane pritlačené k zemi.Nohy sú širšie ako plecia a navzájom rovnobežné.Prsty treba stlačiť a boky tlačiť,zdvihol sa na kolená a narovnal si nohy.
 2. Oblasť krku musí byť uvoľnená.Získajte snímku z paží, trupu, nôh.Najprv si človek postaví na prsty na nohách a potom sa pokúsi dať podpätky na zem alebo malé.
 3. Prsty a dlane rúk sa nemusia pohybovať, ale mali by pevne spočívať na podložke.Telesná hmotnosť spočíva rovnomerne na dlani, s nohami.
 4. Chrbát nie je potrebné zaobliť, ale musí sa natiahnuť chrbtica.Po inšpirácii by sa telesná hmotnosť mala prenášať do rúk a pri výdychu späť na päty.Asana pomáha zmierniť napätie v pleciach a chrbte, čím sa nohy nafúknu.

Stork Pose

Zvážte, ako správne urobiť bocian ázana:

 1. Nohymajú širšie plecia.Opierajúc sa o boky, potom na kolená.Musíte sa ohnúť kolená a viac ťahať spodnú časť chrbta.Nohy sú stále ohnuté, takže je možné šliapať po dlaniach.
 2. Päta sa umiestni medzi stred pomocou ukazovákov.Na zápästí sú prsty na nohách.Ak má osoba dostatočnú flexibilitu, potom si položí lakte na stranu.
 3. Brada by sa mala pritlačiť na hrudník a lopatky by sa mali spojiť.Tieto sú čo najviac zredukované a musíte sa dostať na kolená.Vychádzajúc z nôh si človek natiahne chrbát.To je potrebné pre dobrý úsek chrbta tela.

Z tejto pozície je možné vyrobiť Kundalasan.Nohy sú umiestnené mierne širšie ako plecia a na poslednom mieste musia byť ramená hodené cez nohy.Cvičenie zlepšuje tón vášho tela a vytvára pružnosť nôh.

Cibuľa

Poradie cviku:

 1. Človek leží na bruchu a natahuje ruky okolo trupu.Uvoľnite sa a trochu roztiahnite po stranách nôh (nezatvárajte).Nohy sa musia ohýbať na kolenách a držať členky zvnútra.
 2. Hlava s horným trupom sa zdvíha pomaly.Budra by sa mala jemne odtrhnúť z podlahy a natiahnuť vo forme luku .V tejto polohe musíte zmraziť 7 alebo maximálne 10 dýchacích cyklov a zaujať počiatočnú polohu.

Cvičenia pomôžu narovnať chrbát, obnoviť harmóniu vašich rúk a posilniť brušné svaly.Každý môže sledovať jogu pre začiatočníkov a začať ju robiť doma:

Čo by sa nemalo robiť?

V porovnaní s inými cvičeniami a kondíciou bola jóga vždy považovaná za neškodnú profesiu.Tieto ásany pomáhajú posilňovať svaly, znižujú úzkosť, zvyšujú odolnosť voči stresu a zvyšujú imunitu.

„Dôležité!Vykonajte cvičenia hladko a merateľne.Je potrebné chrániť chrbticu.Ak pociťujete svalové napätie, bolesť, je lepšie zastaviť cvičenie alebo ho vôbec nerobiť. “

Kvôli ambíciám by sa človek nemal snažiť rýchlo zvládnuť komplexné ásany.Tieto aj jednoduchšie sú užitočné.Ak chce niekto sedieť v „lotosovom“ postavení, musíte to urobiť plynulo, aby ste si nezasahovali.

Závery

Majstri odporúčajú, aby sa začiatočníci neponáhľali.Vykonajte všetky cvičenia hladko, uvoľnite svaly dobre a sústredte myseľ na vykonávanie ásan.Počas jogy je to najlepšiezahŕňajú relaxačnú hudbu.