Kameň lásky a harmónie sa sodovuje - komu bude vyhovovať

Názov minerálneho sodalitu je tvorený anglickým slovom "soda" - sodík.Klenot nájdete aj pod názvom Hackmanite a Alomite.Sodalit už dlho priťahuje pozornosť mystikov kvôli jeho silným magickým schopnostiam, ako aj schopnosti liečiť sa z rôznych chorôb.Tiež sa vyskytuje v prírodných podmienkach pomerne zriedka, čo ovplyvňuje jeho popularitu.

)Historické pozadie nerastu

Dokonca aj v staroveku ľudia poznali miesta a spôsoby ťažby sodalitu, kameň mal vysokú hodnotu.Takže medzi starými Inkami sa používal ako dokončovací materiál na obklad budov.A keď dobyli Strednú Ameriku dobyvatelia, kameň si Európania nevšimli, vďaka čomu sa v Európe dodnes zachovali ložiská tohto minerálu.

Sodaliti boli slávni aj medzi obyvateľmi starovekého Egypta - používali ich na výrobu rituálnych predmetov a šperkov.

Medzi Európanmi si sodality začali získavať svoju popularitu až v 17. až 18. storočí, ale v tom čase sa mýlili s jednou z odrôd lapis lazuli.A len na začiatku 19. storočia kameňzáujemcov a zapísali ich do registra nerastov.Prvý, kto napísal popis drahokamu, bol škótsky chemický vedec Thomas Thompson.Bol to on, ktorý po sérii experimentov dal kameňu modernú verziu mena.

Všimnite si, že práve v 19. storočí prekvitala mineralogia ako veda, ktorá mala najpriaznivejší vplyv na klasifikáciu kameňov a drahokamov.

Aké druhy sodalitu sa nachádzajú v prírode

Všetky minerály sodalitu možno rozdeliť do dvoch skupín.Prvý je tvorený Alomitmi a druhý Hackmanitmi.Hovorme o nich podrobnejšie:

 1. Alomity - majú tmavomodrú a jedinečnú textúru: všetky kamene majú iný vzor, ​​ktorý sa nikdy nezdvojuje.A vonkajšia atraktivita kanadského sodalitu, ktorá sa prejavuje rôznymi farbami a krásou medzivrstiev, žíl minerálu, vyzerá v interiéroch veľmi výhodne.Vďaka tomu sa názov drahokamu stal obchodnou značkou.
 2. Hackmantity sú kamene červeného odtieňa, ktoré sú schopné zmeniť svoj odtieň na čierny vo vzduchu.Tu môžeme hovoriť o účinku fotochromizmu - reverzibilnej zmene farby látky, keď je vystavená svetlu alebo ultrafialovému svetlu.

Minerály s účinkom fotochromizmu sa nachádzajú v severných častiach našej planéty, v Grónsku, v rovníku a v Mjanmarsku.Súčasne majú severné minerály úžasnú tmavofialovú farbu.

A drahokamy nájdené v Barme sa líšia farebným spektromsvetlo fialová až ružovkastá.Ružové kamene získajú čierny odtieň, a ak sú vyhrievané, stávajú sa stále modrými, zatiaľ čo modré sú ružové.Túto schopnosť sodalitu je však možné pozorovať iba vo dne, pretože v noci sa zdá, že kamene „zaspávajú“.

Hlavné miesta ťažby sodalitov

Väčšinou sa nachádzajú drahokamy v tých oblastiach, kde existuje „spiaca“ sopečná činnosť.Z týchto regiónov možno nazvať južné Taliansko, Andy, Himaláje, polostrov Kola, Nórsko, Brazília, Kanada, Spojené štáty americké a Grónsko.

Okrasné kamene dodáva India a Mnjama.Každá z týchto oblastí dodáva minerály, ktoré majú úplne odlišné vlastnosti.

Hlavná farba sodalitu je modrá a modrá, ale v prírode sa nachádzajú aj kamene týchto odtieňov:

 • žltá;
 • pšenica;
 • zelenkavá;
 • močiar;
 • šedavo modrá;
 • ​​
 • Crimson;
 • vínová;
 • červená alebo ružová.

Liečivé vlastnosti sodalitu

 • Minerál dokáže zbaviť svojho majiteľa patológií, ktoré vyvolávajú zvýšené ožarovanie.
 • Obyvatelia mnohých štátov sú presvedčení, že modro sfarbené sodality znižujú krvný tlak a normalizujú funkciu srdca, odstraňujú zvýšenú chuť do jedla a môžu liečiť patologické ochorenia pečene.
 • Je tiež známe, že nosením náramkov a korálikov s modrým kameňom je možné normalizovať stav nervovej sústavy, vylúčiť nespavosť azbav sa nočných morí.
 • Kameň sa môže používať ako profylaktický liek v prítomnosti očných patológií.
 • Sodality zlepšujú fungovanie lymfatického a endokrinného systému a majú priaznivý vplyv na metabolické procesy v tele.Klenot bude mať zvláštny vplyv na stav štítnej žľazy - uzdraví sa z mnohých jeho patológií (struma, zápal, bazedovy choroba)
 • Kameň bojuje s negatívnymi účinkami rádioaktívneho a slnečného žiarenia.
 • Ak pripojíte kúsok sodalitu k boľavému miestu, napätie sa postupne roztiahne.Predpokladá sa, že kameň dokonca umožňuje rozpustenie nádorov.
 • Drahokam má priaznivé účinky na obličky a močový mechúr, pankreas.Bojuje s infekčnými patológiami.

Kameň ovplyvňuje stav hrdlovej čakry.

Magické vlastnosti drahokamu

Sodalit je známy za svojimi mystickými schopnosťami za svojimi liečiteľmi.V zásade je určená na pomoc človeku pri rozvíjaní intuície a supervízie, vďaka ktorej ho kúzelníci a psychici používajú v procese rôznych rituálov a meditácií.

Spravodlivý sex, ak pravidelne nosí šperky s drahokamom, sa môže externe aj interne zdokonaliť.

Pokiaľ ide o silnú polovicu ľudstva, sodalit tu pomôže človeku získať múdrosť a v zložitých situáciách vždy urobiť správne rozhodnutie.

Kamene pomôžu mužom aj ženám zbaviť sazvýšená úzkosť a dosiahnutie stavu vnútornej harmónie.Na tento účel používajte krúžky a prstene so sodalitmi.

A slobodné dievčatá by mali ísť do obchodu, aby si kúpili prívesky s minerálom.

Minerál môže tiež pomáhať v rodinnom živote, v takom prípade sa musí používať vo figurínach a iných interiéroch.Bude to vynikajúci ukazovateľ atmosféry v domácnosti - akonáhle hrozí nebezpečenstvo v domácnosti, sodalit okamžite zmení svoju farbu.

Okrem toho sa predpokladá, že ak sa manžel a manželka pravidelne pozerajú na kameň, zastavia hádky a konflikty, pretože drahokam má veľmi pozitívny vplyv na psychický a duševný stav.

Pre koho sa stane talismanom

Sodaliti sponzorujú ľudí z oblasti podnikania, vedy, ako aj milovníkov mimosmyslového vnímania.Ako talizman môžete používať šperky s týmto drahokamom alebo len s malým množstvom surového minerálu.

Majitelia výrobkov so sodalitom budú môcť žiť v harmónii s okolitou realitou a budú sa tiež stať úspešnejšími v rôznych oblastiach svojho života.

Amulety vo forme príveskov s sodalitom zbavia svojho pána akýchkoľvek obáv, vyvinú vynikajúce intuitívne schopnosti a otvoria oči skutočnému svetu.

Sodalit a astrológia

Drahokam najpriaznivejšie ovplyvňuje vodné znaky zverokruhu - najmä Škorpión.Panna a Taurus by tiež mali používať drahokamy.

Je potrebné poznamenaťže minerál poskytne svoju magickú a uzdravovaciu pomoc absolútne všetkým súhvezdiam zverokruhu.Astrológovia dospeli k záveru, že sodalit je neagresívny minerál.Nebude však zbytočne počúvať hlas vašej intuície a vybrať si tento drahokam ako talisman alebo talisman.

Venuša je patrónkou sodalitu, ktorá je zodpovedná za pozemskú lásku, krásu a plodnosť.Preto treba pamätať na to, že minerál získava najsilnejšiu silu v deň Venuše (piatok).

Sodalit je neutrálny minerál, ktorý je možné nosiť spolu s inými drahokamami.Nebude mať negatívny účinok a nezasahuje do magického účinku iných kameňov.

Na konci materiálu sa navrhuje informatívny videozáznam o sodalitoch:

Marissa