Kameň Topaz - magické a liečivé vlastnosti kameňa

Topaz bol prvýkrát nájdený na akútnych Topazios neďaleko Etiópie.Transparentná štruktúra kameňa je symbolom čistoty myšlienok, transparentnosti úmyslov a dôvery.Kameň Topaz sa používa ako talizman a v liečebných postupoch.Aká je zvláštnosť použitia topaz a aký je jeho význam pre ľudí?

Opis

Vonkajšia krása priehľadného minerálu so skleneným leskom priťahuje klenotníkov - rôzne ozdoby sú vyrobené z kameňa.V tvrdosti je topaz porovnateľný s diamantom.Ak chcete poškodiť povrch topazu (poškriabanie), musíte použiť diamant.

Jedinou nevýhodou drahokamu je schopnosť vyblednúť na priamom slnečnom svetle a stratiť farebnú intenzitu.Ak však topaz vložíte na chvíľu do tmavej miestnosti, obnoví sa jeho farba a znova sa stane rovnakou.

Farba topazu sa môže líšiť, ale modré minerály sú obzvlášť atraktívne.Ajurvéda považuje tento kameň za uzdravujúci, od staroveku sa používa v lekárskej praxi.

Topazský kameň na mágiu

Tento minerál dobre chráni pred poškodením a zlým okom, preto ho chránivyrábať amulety a amulety.Aby ich ochránili pred negatívnymi vplyvmi, zakrývajú objekty topazom a vytvárajú kúzla.Yogis používa kameň vo svojich duchovných praktikách: topomáha sústrediť, upokojuje myšlienky, pomáha dosiahnuť vnútornú harmóniu.

Existuje ďalšia prekvapujúca vlastnosť topazu - nechuť klamstva a pokrytectva.Ak chcete skontrolovať úprimnosť osoby, noste šperky s topazom - nebude vám môcť klamať.Klenot tak milujú podnikatelia a ľudia, ktorí vedú obchodné rokovania: kamienok neumožňuje partnerom klamať.A červené a žlté kamienky pomáhajú dosahovať prosperitu v podnikaní a uzatváranie úspešných zmlúv.

Aké ďalšie vlastnosti a význam pre osobu má topaz?Používa sa v láske kúzla na nájdenie harmónie vo vzťahoch a zachovanie rodiny.Je však potrebné pamätať na to, že okruhliak nemá rád klamstvá, a preto môže vyvolať prerušenie vzťahov.Ak partner sleduje sebecký účel, bude topaz chrániť svojho majiteľa pred neúprimnou láskou.Kamene modrej farby môžu pomôcť vyrovnať sa s bolesťou žiarlivosti.

Od dávnych čias sa topaz používal pri námorných plavbách - má schopnosť označiť správnu cestu a upokojiť búrku.Ani jeden výlet po mori nebol dokončený bez topazu.Drahokam však zachráni nielen námorníkov pred búrkou a zlým počasím, ale pomôže aj peším cestujúcim.

Minerál ľadovo modrých tónov, ktorý kráľovná Veľkej Británie porovnáva s londýnskou oblohou, má osobitnú hodnotu.Pozrite sa na fotografiu topazu:


Terapeutické vlastnosti

Topaz sa vyrovnáva s poruchami trávenia a pomáha pri vredoch.V staroveku stento minerál unikol z otravy.Na starožitných sklách a šľachtických miskách môžete vidieť vložku z topazov špeciálne na ochranu pred jedmi.

Liečivé vlastnosti štrku závisia od jeho farby:

  • žlté kamene zmierňujú choroby dýchacieho systému, pomáhajú pri astme - nosia sa okolo krku alebo vo forme príveskov;
  • modré kamienky okrem záchvatov, epilepsie a nervových porúch;
  • topázy červených odtieňov pomáhajú pri chorobách kĺbov, lieči chrbticu, okrem neplodnosti a chorôb žien;
  • priehľadné minerály žltkastého odtieňa harmonizujú hormonálny metabolizmus, aktivujú chuťové pocity.

Topazes podporuje rýchlu regeneráciu tkanív, a preto sa používali na hojenie rán.A kamene zeleného a žltého tónu upokojujú oči, uvoľňujú napätie a majú pozitívny vplyv na zrakový nerv.Aby ste vyliečili oči, musíte každý deň uvažovať o topaze, viesť meditáciu.

Dlhodobé nosenie šperkov z priehľadného kameňa posilňuje imunitný systém a harmonizuje metabolické procesy.Počas epidémií vírusových chorôb vás môže topaz zachrániť pred infekciou.Na prevenciu ochorení štítnej žľazy sa nosia modré kamene.

Znamenia zverokruhu

Astrológovia sa domnievajú, že topaz je vhodný pre akékoľvek znamenia zverokruhu, pretože je vo svojich prejavoch univerzálny.Kameň môže byť v harmónii s akoukoľvek ľudskou energiou, s výnimkou Vodnára a Býk.Najviac zo všetkého je topaz v harmónii s energiou Kozorožca, Škorpióna.a Blíženci.

V Scorpios hasí nadmernú náladu a zmierňuje agresiu.Kameň upokojuje predstaviteľov tohto znamenia, pomáha nadviazať poškodený vzťah.

Blíženci pomáhajú upokojiť a zmierniť pocity „rozcuchaných“.Blíženci sa odporúčajú najmä v žltej farbe.

Kozorožec topaz prepožičiava múdrosť a mier.Kamene hnedej a ružovej farby sú pre túto značku vhodnejšie.Modré topazy môžu zničiť všetko, pretože inšpirujú Kozorožca, aby bol príliš vyberavý a pravdivý.