Kamenná cievka: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Farba tohto kameňa pripomína hadí pokožku.Cievka preto patrí do rodu serpentínov.Tento krásny klenot je široko distribuovaný v Uralu, predtým ako bol považovaný za kožu Veľkého Polozu - strážcu pohoria Ural.Had neustále prehodil kožu, ktorá sa zmenila na cievku.Drahokam však nie je bežný iba v Urale: výrobky z kameňa sa nachádzajú v Číne a Amerike.

Ľudia pripisovali minerálu zázračné liečivé a magické vlastnosti, vykonávali s ním magické rituály.Aké sú vlastnosti cievky, pre ktorú je kameň vhodný?Môj sused s týmto drahokamom neustále nosí prsteň a korálik, hovorí, že pomáha pri bolestiach hlavy a pri záchvatoch migrény.Pozrime sa bližšie na tento úžasný klenot.

Opis zvitku

Tento kameň patrí do skupiny okrasných rastlín, ale je cenný pre svoje ďalšie vlastnosti.Indiáni zo Severnej a Južnej Ameriky ho používali na rituálne účely a na liečenie chorôb.V Európe si boli istí, že serpentín zvyšuje prospešné vlastnosti liečivých zmesí a práškov.Preto sa v dávnych dobách z nej vyrábali fľaše a fľaše na lieky, malty na mletie minerálov a bylín na prášok.Tento drahokam niesol charakteristický názov - lekáreň.

V Uralu existovali dve legendy popisujúce vzhľad cievky.Jeden z nich je spojený s kožou Veľkého hada a druhý - s jeho ohnivým dychom.Ľudia hovorili, že z hadího dýchania sa jednoduché kamene zmenili na hadec - hadce.Na rozdiel od Európy, v Uralu, bola špirála takmerdrahé kamene.A to všetko kvôli mystickej viere v ohnivý dych a kožu Veľkého hada.

V prírode sa nachádza niekoľko druhov tohto minerálu, ktoré sa líšia odtieňom farby a štruktúrnymi znakmi.

9. Druhy cievok:
  • Bowenit;
  • Williamsit;
  • ricolyt;
  • Vernantit;
  • z toho (serpentín);
  • ďalšie.

Bovenit sa vyznačuje svetlým odtieňom zelenej a priesvitnej farby, Williamsite vrhá do modra, vernantit má tmavú farbu so iskrami a ofite vyzerá skôr ako nefrit tmavej farby.

Ricolith sa najviac podobá hadej koži, pretože sa vyznačuje tmavým odtieňom a čiernymi škvrnami.Vernanit je veľmi tajomný klenot so iskrami, ktoré sa objavujú v dôsledku pridávania kalcitu.

Existujú odrody nazývané nigrescit (takmer čierny kameň) a retinolit (s odtieňom vosku).

Poznámka!Tento drahokam má hustú nepriehľadnú štruktúru, existujú však rôzne druhy priesvitného typu.

Na niektorých miestach sa vyskytujú vzorky minerálov s inklúznymi sľudami.Táto vlastnosť oživuje kameň a z nej sa vyrábajú suveníry a rôzne remeslá.Ako povrchový materiál v stavebníctve sa používa minerál s bielymi pruhmi.

Keďže cievka vydrží teploty až do 600 ° C, používa sa v novom technologickom vývoji.Na šperky používajte ušľachtilú paletu hadcov: má hodvábny lesk, zvláštnu žiaru a krásnu farbuvzor.

Magické vlastnosti

Zvážte magické vlastnosti kamennej cievky, pre ktorú vyhovuje horoskop.Tento skvost vyniká zo skupiny ozdobných kameňov svojou svätou povahou a úžasnými magickými vlastnosťami.V dávnych dobách Uralu sa verilo, že cievka prináša obyčajným ľuďom nešťastie a iba čarodejníci ju môžu použiť na magické účely.Ak sa obyčajný človek odváži použiť silu drahokamu, povedie ho k hroznému pokušeniu a zničeniu.Preto sa kameň snažil obísť desiatu cestu.

Mongolskí nomádi pripisovali hadovi hadovité vlastnosti.Napríklad si boli istí, že sa silný had premení na kameň, ktorý sa tak pred ľuďmi skrýva.Hada v stave kameňa môže tiež čakať hlad a sucho.

Na niektorých miestach sa kameň používal ako protijed na uhryznutie jedovatými hadmi a z neho tiež pripravovali lieky a lieky.Čarodejníci skryli svoje amulety v rakve pred hadom: verilo sa, že kameň chráni zásoby pred poškodením a stratami energie.Cievka má schopnosť rýchlo absorbovať všetku negatívnu energiu, čo vysvetľuje jej ochranné a liečivé vlastnosti.

Cievka sa používa na odstránenie bolesti hlavy a vysokého krvného tlaku: kameň je schopný do seba vtiahnuť negatívnu energiu.Používa sa tiež na liečenie zlomenín.

Kvôli zvláštnosti absorbovania negatívnej energie potrebuje kameň neustále čistenie energie.Na to potrebujeteumiestnite ho na 30 minút pod tečúcu vodu a potom ho osušte na slnku alebo ho jednoducho osušte mäkkou handrou alebo handrou.

Poznámka!Hovorí sa, že had má zákernú povahu hada: čaká a náhle zaútočí.Toto sa, samozrejme, týka duševného útoku, nie fyzického útoku.

Tento minerál otvára rôzne spôsoby štúdia sveta - od kognitívnych k začarovaným.Preto sa v staroveku verilo, že čierna sila Lákavého hada bola ukrytá v kameni, ktorý zviedol biblickú Evu a viedol ľudstvo k pádu.Kameň môže človeka odviesť preč od cnosti a nasmerovať ho na cestu zlozvyku a smrti.Avšak tí, ktorí sa s pokušením vyrovnajú, nájdu veľa zaujímavých objavov a poznatkov: kameň dáva múdrosť.

Komu vyhovuje

Serpentínový amulet môžu nosiť tí, ktorí môžu odolávať všetkým druhom pokušenia a odolávať zlým pokušeniam.Všetci kúzelníci jednomyseľne hovoria: kameň nie je jednoduchý, má zvláštny charakter.Ak osoba nie je pripravená znášať ťažkosti života a zložiť testy, musíte sa držať ďalej od kameňa.

Astrominerológovia sa domnievajú, že tento drahokam je najvhodnejší pre skúsených a nezamestnanýchPanny .Nikdy nebudú porušovať morálny kódex a budú vždy vzorom správneho a primeraného správania.Panna pomôže cievke objaviť nové talenty, dá inšpiráciu a naladí intuíciu.

Kameň sa dobre kombinuje s energiamiKozorožca .V roku 2007 posilní svoju húževnatosťdosiahnutie cieľov a tiež odmeňovať obratnosť a vytrvalosť.

Dôležité!Cievka je prísne kontraindikovanáRyby a rakoviny : dovedie ich do divočiny neznámeho a povedie k morálnej degradácii.

Klenot má dobrý vplyv na energiuBaran : sú vyváženejšie a trpezlivejšie.Cievka navyše nezaťažuje vriacu energiu Aries, ale jemne ju tlmí.Had tiež odhaľuje lož a ​​odhaľuje klamára obklopeného Baranom.

Kameň Tauruspomáha stať sa atraktívnym, posilňuje zdravie a imunitný systém.Kameň tiež odhaľuje skutočné úmysly ľudí a ukazuje, s kým je lepšie nekomunikovať.

Blíženciserpentín dáva dôveru vo svoje schopnosti a je obdarený múdrosťou a odvahou pozitívne zmeniť život.To, o čom sa Blíženci nemôžu rozhodnúť, sa náhle stane zrozumiteľným a atraktívnym.

Kameň bude organizovať levy , budú sa viac zhromažďovať a dôverovať svojim schopnostiam.Nakoniec nájdu cieľ, o ktorý sa majú usilovať.

Váhyprestanú pochybovať a budú neustále kolísať, ak budú mať šperky vyrobené zo zvitku.Kameň im poskytne pevnosť podľa ich výberu, nasmeruje ich správnym smerom.

Škorpiónidostanú šancu na realizáciu veľkého projektu, cievka vytvorí vhodnú situáciu a atmosféru. Strelectento úžasný minerál dáva šťastie a šťastie. Vodnárpomôže odhaliť nové stránky génia a talentu.

Ako často sa odporúčanosiť amulet s týmto drahokamom?Stačí dva dni v týždni.Ak nosíte cievku každý deň, jej energia môže poškodiť.

Ak ste unavení z tohto skvostu, neskúšajte sa ho zbaviť.Hadí nie je pre nič také nazývané: môže, rovnako ako had, hnevať a pomstiť sa.Tiež nemôžete dať svoj kameň nikomu, pretože cievka je pripevnená k jej majiteľovi a bude považovať oddelenie za zradu.Klenot môžete preniesť na inú osobu iba v rámci dedičstva.