Kamenný sodalit - v mágii a liečení, ku komu prístup, vlastnosti

Sodalit je pomerne vzácny a nezvyčajný minerál - mení svoju pôvodnú farbu pod vplyvom rôznych faktorov.Aké sú liečivé a magické vlastnosti kamenného sodalitu, ktorému vyhovuje horoskop - budeme o tom hovoriť v tomto článku.

Obsah
 1. Historické informácie
 2. Fyzikálno-chemické vlastnosti sodíka
 3. Odrody kameňov
 4. Liečivé vlastnosti sodalitu
 5. Magická schopnosť minerálu
 6. Kto môže nosiť šperky so sodalitom v znamení zverokruhu
Historické informácie

Sodalit má veľmi starodávnu históriu.Používali ho tiež kmene Inkov, ktorí vyrábali šperky z kameňa, používali ho ako dekoráciu pre budovy a na základe toho tiež vyrábali farbivo, ktoré umožnilo dosiahnuť pri maľovaní jasne modrú farbu.

V starovekom Egypte bol známy aj záhadný minerál.Európania sa však na dlhý čas nemohli naučiť rozlišovať medzi sodalitom a lapisom lazuli.A až v 19. storočí, vďaka početným vedeckým pokusom, dostal meno, vedci zistili jeho zloženie.

Thomas Thomson, škótsky chemik.Potom sa rozhodol, že kameň by sa mal nazývať sodalit - z latinského slova sodík - sodík a grécky - litos - kameň.

Tento minerál študoval aj fínsky špecialista Victor Hackman.Podarilo sa mu identifikovať nový druhkameň, ktorý teraz nesie meno svojho objaviteľa.

Sodalit sa vyskytuje v lávových prúdoch po tom, čo vyplynie z prieduchu sopky.Minerál sa tvorí pri teplote 500 až 900 stupňov.Kameň sa spravidla nachádza vedľa vyhynutých sopiek, a preto sú jeho miesta ťažby veľmi početné a ovplyvňujú celú planétu.

Fyzikálne a chemické vlastnosti sodalitu

Komplexné a nestabilné kvantitatívne zloženie kameňa neumožňuje stanoviť presný chemický vzorec.Podľa získaných údajov obsahuje zloženie sodalitu prvok sodíka, hliníka, kremíka a chlóru.

Odrody kameňov

Alomit. Toto je krstné meno pre kamene vyťažené v Kanade v Ontáriu.Inak sú známe ako „modré kniežatá“.V súčasnosti sú všetky modré a modré sodalitové minerály pomenované bez ohľadu na to, kde boli nájdené.

Alomity sa vyznačujú jedným charakteristickým znakom - farba kameňa je v každom novom ťažobnom mieste individuálna.Odtieň alomitu sa líši od celého spektra modrej a modrej farby.Prítomnosť bielych žíl v kameni naznačuje zahrnutie kalcitu.

Molybdosodalit .Kamene sú žltkastej alebo svetlozelenej farby, v ktorých malé množstvo (asi 2%) obsahuje oxid molybdénový.Molybdosodality je možné detekovať iba v oblasti Vesuvu.

Hackmanite .Má žiarivú karmínovú alebo ružovú farbu, rýchlo sa mení na belavo-sivú.Táto vlastnosť sa nazýva fotochromizmus a vyskytuje sa podna priamom slnečnom svetle.Dôvodom fotochromizmu je prítomnosť síry v kameni.

Prírodný drahokam, rozdelený na kúsky, mení farbu v priebehu niekoľkých minút.Následne môže znovu získať pôvodný odtieň, ak sa uchováva v tmavej miestnosti alebo sa spracúva pomocou röntgenového žiarenia alebo ultrafialového žiarenia s krátkou vlnovou dĺžkou.

Liečivé vlastnosti sodalitu

Ešte predtým, ako sa objavili lithoterapeuti (tj špecialisti, ktorí liečia choroby pomocou energie kameňa)starí lekári vedeli o liečivých schopnostiach minerálu.V podstate sa s jeho pomocou liečili srdcové choroby.

V súčasnosti sa zoznam chorôb, ktoré sa dajú eliminovať vďaka energii kryštálu, výrazne rozšíril.Podľa litoterapeutov pomáha sodalit normalizovať činnosť takmer všetkých orgánov a systémov tela.

Aké ťažkosti sa môžete zbaviť používania šperkov?

 1. Vysoký alebo nízky krvný tlak.Drahokam normalizuje svoj výkon.
 2. ​​
 3. Z kardiovaskulárnych patológií.Kameň zlepšuje činnosť srdca, čo priaznivo ovplyvňuje stav pacientov.
 4. Choroby vnútorných orgánov: žlčník, pečeň, obličky, močový mechúr, slezina.
 5. Ochorenia vyvolané rádioaktívnym žiarením.Sodalit eliminuje negatívne účinky žiarenia a znižuje jeho účinky.
 6. Z duševných porúch.Napríklad kameň poskytuje duševné schopnostiharmónia, zmierňuje stres, ticho, odstraňuje akékoľvek obavy a úzkosti.Z tohto dôvodu sa odporúča nosiť so sebou šperky v ťažkých životných obdobiach.
 7. Klenot okrem toho priaznivo ovplyvňuje činnosť tráviaceho traktu.Zlepšuje celkový metabolizmus, odstraňuje túžbu jesť veľa, čo nakoniec umožňuje rýchlo stratiť ďalšie kilogramy.
 8. Sodalit normalizuje lymfatické a endokrinné systémy.Úspešne sa vyrovná s patológiami štítnej žľazy.
 9. Litoterapeuti tiež radia všetkým, ktorí majú genetickú predispozíciu k očným chorobám, aby požiadali o pomoc tento kryštál.Ale potom by ste to nemali nosiť vo forme šperkov, ale ráno a večer, aby ste si na päť minút prezerali kúsok minerálu.Takými činnosťami nedovolíte rozvoj očných patológií.

Magické schopnosti nerastu

Má vzácny kameň a mystické vlastnosti, a to:

 • u človeka rozvíja nadprirodzené schopnosti.Preto ho často používajú média a psychici pri vykonávaní meditačných praktík a iných rituálov;
 • dievčatá, ktoré nosia šperky so sodalitom, sa stávajú výrazne atraktívnejšie, pričom sa zvyšuje ich vonkajšia a vnútorná krása;
 • a predstavitelia silnejšieho pohlavia s pomocou nerastu sa v ťažkých životných situáciách stanú rozumnejšími a racionálnejšími;
 • , pokiaľ ide o mužov aj ženy, kryštál pomôže zbaviť sa zvýšenej úzkosti a nájsť stav duchovnej harmónie.Najmä snosenie vo forme krúžkov;
 • Osamelé dievčatá, ktoré sa chcú konečne stretnúť s osobným šťastím, by mali používať prívesky so sodalitom.Minerál bude mať vyrovnávací účinok na ich energiu a priťahuje k nemu mužské pohlavie;
 • a aby ste chránili svoj domov pred rôznymi nebezpečenstvami - prírodnými katastrofami, zlými ľuďmi, musíte doň uviesť čísla alebo akékoľvek iné výrobky zo sodalitu.Keď sa objaví náznak potenciálnej hrozby, klenot zmení svoj odtieň;
 • a ďalší pozitívny účinok sodalitu - odstraňuje rodinné hádky, konflikty, pretože má duchovne aj psychologicky mimoriadne pozitívny vplyv na partnerov.

Kto môže nosiť šperky so sodalitom v znamení zverokruhu

Klenot má spojenie s planétami Venuša a Jupiter.Podľa astrológov to bude najužitočnejšie pre všetkých, ktorí sa narodili v 12. deň lunárneho kalendára.

A podľa znamenia zverokruhu sa sila sodalitu prejavuje čo najsilnejšie naBýk, Škorpión a Strelec .

Ale nielen tieto tri konštelácie sa môžu spoľahnúť na pomoc kameňa:

 • Levy a rybysvojou energiou ľahšie nájdu vzájomné porozumenie s ostatnými, budú môcť dosiahnuť vyššiu úroveň.sociálne postavenie.
 • Virgin a Blíženci- budú vnútorne harmonickejšie.
 • Baran a raky- sa lepšie sústredia na dôležité veci a zvýši sa ich intuícia.
 • Vodnár- naučí sa byť zodpovednejší, rozvíja si zmysel pre povinnosť a spravodlivosť.
 • Váhy- rozšíri oblasť svojich intelektuálnych schopností.
 • Kozorožec- budú sa môcť zbaviť svojich vlastných nedostatkov rozvíjaním svojich vlastných výhod.

Nikto nezostane bez podpory kameňa, pokiaľ samozrejme úprimne neveríte v jeho moc.

Nakoniec si pozrite tematické video: