Keď pomáha Spiridon z Trimyphuntusu - texty modlitieb

Môj manžel a manželka pracujeme, ale napriek tomu sme strávili viac ako desať rokov putovaním v prenajatých bytoch.Z tohto dôvodu takmer zostali bezdetné.Našťastie sa Pán rozhodol odložiť narodenie dieťaťa až neskôr a poslal nám dvoch anjelov - na život bolo dosť peňazí, hoci som musel zarobiť peniaze navyše na materskej dovolenke.

bez registrácie boli deti ťažko odvedené do materských škôl a škôl, a ako to vlastne je, oboje išli ďaleko za hranice tridsiatych rokov a sme všetci z rôznych kútov?Stále viac začali hľadať Božiu pomoc a žiadali Všemohúceho o pomoc s bývaním.A dlho očakávané kľúče stále skončili v našich rukách!Ale až po tom, čo do nášho kostola priviezli slávneho papuče sv. Spyridona.Prekvapivo bola skutočnosť - modlitba v blízkosti tejto svätyne (nie za účelom zisku, ale za rodinu a deti) bola najmocnejšia!

Krátke zoznámenie sa so životom tohto svätca

Biskup Spiridon bol taký horlivý obhajca viery, že ľudia uznali jeho svätosť za svoj život.

Narodil sa na Cypre na konci 3. storočia nášho letopočtu.Spiridonov otec bol pastier, aj keď veľmi bohatý.Na ikonách svätca nie je zbytočné, že sa zobrazujú v prútenom klobúku - v takej čelenke vv tom čase chodili pastieri.

Ako mladý muž bol Spiridon tichý, premýšľavý, často pomáhal chudobným, pomáhal im s peniazmi a dobrovoľne nechal na noc na svoje miesto bezdomovcov alebo cudzincov.

Bol ženatý a podarilo sa mu stať sa otcom.Keď však Spiridonova milovaná manželka zomrela, rozhodol sa vzdať sa tohto sveta: všetok svoj majetok rozdával chudobným, venoval sa Pánovi a chodil po svete chodiť a pomáhať ľuďom.Postupom času sa stal Trimyphuntes Bishop.

Ako biskup navštívil slávny nicaejský koncil, kde bol tiež prítomný Nicholas Mirlikiy (Príjemný sv. Mikuláš).

Podrobnejší život patróna Stredomoria je v tomto videu:

Kde sú relikvie svätca?

Spyridon sa predstavil v Grécku na ostrove Korfu.Tam jeho telo zostalo.Ak dnes zmeráte teplotu relikvie, na teplomere uvidíte čísla 36.6!

Kňazi každý rok menia oblečenie.Už dlho bolo zaznamenané, že papuče sú vždy opotrebované.Možno je to znakom toho, že aj po jeho smrti svätý „cestuje“ po celom svete a pomáha veriacim vrátane vás a mňa.A niekedy sa rakovina so zvyškami neotvorí - kňazi tvrdia, že v tejto chvíli tam svätý chýba.

Spiridonova obuv sa distribuuje do celého sveta.

Ešte donedávna boli relikvie spravodlivých privezené do Ruska.Mnoho ľudí sa zhromaždilo, aby sa im klaňalo, čoskoro rozprávali o zázrakoch, ktoré sa odohrali po ich živote.

Časť pozostatkov otca Spyridona je zachovanáRusko neustále.Môžu byť uctievaní v hlavnom chráme „Vzkriesenie Spasenia Usporiadania za predpokladu“.

Životné zázraky sv. Spyridona

 • Uzdravoval chorých a odvádzal veľmi ťažké ochorenie.Niekoľkokrát sa mu dokonca podarilo oživiť mŕtvych.
 • Vyhnal démonov a uzdravoval dušu zmrzačenú zlými skutkami.
 • ​​
 • Spiridon tiež mohol zmierňovať nepriaznivé počasie, takže o ňom začali hovoriť ako o vládcovi živlov.Napríklad, aby zachránil súdruha z väzenia, upokojil bublajúce rieky (to bolo Jordánsko) a ona sa pred spravodlivou rozlúčila.

 • Raz prišiel na miesto, kde chudobní trpeli hladom.Spiridon zmenil na zlato hada plaziaceho sa v záhrade pri plote.Vďaka tomu chudobný človek dokázal kúpiť pšenicu pre seba.
 • Keď chcel dokázať moc Najsvätejšej Trojice v Nikarejskej rade (vo verejnom spore s fanúšikom árijskej viery), stlačil tehlu av rukách svätého boli hlinka, voda a oheň.Tento pozemok sa stal hlavným pri tvorbe mnohých ikon Spiridona z Trimyphusu.

Komu a ako dnes pomáha

Oficiálny portál Ruskej pravoslávnej cirkvi „Pravoslávie v Ru“ zbiera príbehy veriacich, ktorí sa modlili za Spiridona Trimifuntského so špecifickou žiadosťou, a onabola implementovaná.Táto stránka získala veľa takýchto spätných väzieb.

Ľudia píšu, že im svätý pomohol:

 • si prenajali dobrý dom za primeranú cenu;
 • platiť bankové dlhy za bývanie (okrem toho samotná banka odpísala veľkú časť úveru);
 • vyrovnávajú účty s veriteľmi;
 • nájsť chýbajúce dokumenty, cennosti a dokonca aj peniaze (a zmizli na preplnenom mieste);
 • získať bývanie od štátu alebo úradníka;
 • sa presťahujú do bytu v „dlhodobej stavbe“, do domu, ktorého dokončenie sa trvalo niekoľko rokov bolestne;
 • nájsť prácu na strane hotovosti;
 • nájsť prácu - najprv dočasnú, potom trvalú;
 • vylieči závislého od psychózy.

V ruských spravodajských službách bol opakovane rozprávaný úžasný svätý.Tu je napríklad video o príchode relikvií Spiridona z Trimifunty (televízny kanál Spas):

O čo sa žiada svätého

Najskôr ľudia, ktorí upadli do finančnej modlitbyObtiažnosť: Spiridon môže pomôcť nájsť alebo výhodne zmeniť zamestnanie, zlepšiť príjmy.

Ľudia bez domova žiadajú o bývanie.Po takejto modlitbe „z neba“ samozrejme nikto neklesne na nikoho, ale ľudia naozaj nájdu peniaze na prvú splátku v banke.Okrem toho Spiridon žiada o záštitu, ktorá si chce kúpiť auto alebo predať, prenajať nehnuteľnosť a iné veľké nehnuteľnosti.

Niekedy sa od svätca žiada, aby pomohol vyriešiť zložitý právny problém.Povedzme, že sa svätý modlí pred súdom - pomohol jeho falošne obvinenému súdruhovi vyhnúť sa poprave!

Môže sa modliť za zdravie - keďže uzdravoval ľudí, keď bol na zemi, môže to robiť a zostať blízko Pánovho trónu.

Nakoniec by sa mal Spyridon modliť vo chvíľach duševného nepokoja, keď máte pocit, že vás prekonajú démoni pýchy, chamtivosti a hnevu.Svätý im pomôže zbaviť sa ichžiť šťastne až do smrti.

Aké slová by sa mali používať pri odkaze na ikonu

Táto modlitba sa prečíta pri žiadosti o prácu.Okrem toho je považovaná za najobľúbenejšiu a silnú.Otec odporúčal prečítať si ju pre všetky príležitosti, keď prídu ťažké časy.Modlite sa každý deň, kým sa váš problém nevyrieši.Je to ideálne robiť večer, aj keď sa môžete modliť popoludní, ráno a dokonca aj v noci.

Nasledujúci text je modlitbou za peniaze.Pamätá si, keď je práca k dispozícii, ale je nedostatočne platená a plánujete cestu na povýšenie na úrady.Čítanie, požadovanie výhry v lotérii alebo bohatého dedičstva od náhle zomretej zahraničnej babičky, to za to nestojí.

No, stále sa môžete modliť za dobrý obchod, pretože nepožadujete mannu z neba - chcete predať dobrý produkt, to znamená, zarobiť si úprimne.Až potom, čo sa modlitby nepokúšajú vážiť alebo klamať kupujúceho, otec Spiridon nerešpektuje takýchto obchodníkov!

Niektorí ľudia sa domnievajú, že ten druhý pomôže posilniť účinok tejto modlitby, ale nie voči Spiridonovi, ale proti Nikolaim Ugodnikovi.Číta sa po Spiridonovej so žiadosťou o peniaze alebo dobré obchodovanie.

A napokon slová, ktoré nám osobne pomohli, sú modlitbou za vlastné bývanie.

Dôležité!Keď dostanete, čo požadujete, nezabudnite poďakovať svätému.Krásnejšie verbálne vďaka Spiridonovi sa bude páčiť malý skutok - kúpte niečo chutné pre chudobných dôchodcov v susedstve, darujte peniaze známemu charitatívnemu fondu (to môžeje to dokonca 10 rubľov, pretože je známe, že ak niekto na liečbu 1000 ľudí upadne o desať, pacient bude mať až desať tisíc).

Dátum pamätníka cirkvi

Spiridonov pamätník je spomenutý v kostole 25. decembra (a v starom štýle 12. decembra; pokiaľ ide o katolíkov, pamätajú si na Spiridona Trimyphunt 14. decembra).,

Tento dátum je zaujímavý, pretože v tento deň praskajú mrazy, ale slnko „sa otáča v lete“, to znamená, že deň sa predlžuje.Áno, preto sa 25. december nazýva slnovrat.

Naši predkovia zaznamenali počasie dnes ráno.Ak je zamračené, čakali na teplé Vianoce.Ak je slnečno, povedali: vianočné časy zasiahnu silné mrazy.

Veriaci sa v tento deň nezaťažili tvrdou prácou.Poverskí sa divili na rezanej vetvičke čerešní: priniesli ju do domu a vložili ju do vody.Vysychanie je zlá úroda a rozkvet - dobrá (a čím viac kvetov sa otvára na vetve, tým viac stodoly sa naplní budúci pokles).

Aby som to zhrnul

 • Svätý Spyridonushka, aka Spiridon z Trimyphusu, je biskup, ktorý žil pred 18 storočiami v Grécku.Je známy nielen množstvom dobrých a charitatívnych činov, ale aj svojim vynikajúcim prínosom k formovaniu kresťanskej viery.
 • Modlitba za Spiridona bude najsilnejšia, ak si ju prečítate, klaním sa ostatkom svätého.Uchovávajú sa v Grécku, ale niekedy sa dostanú do ruských cirkví a v jednom z nich (Moskva) sa neustále uchováva časť pamiatok.Papuče svätca má tiež veľkú siluSpiridón - je to tak v Rusku, ako aj na Ukrajine.
 • Tento svätý sa najčastejšie zaoberá obchodnými záležitosťami - požiadaním o pomoc pri hľadaní zamestnania, zárobku alebo získaní bývania.Je lepšie sa učiť špeciálne modlitby, ale ak nemôžete uspieť, zachádzajte tak, ako je obyčajné, to najdôležitejšie je s vierou a rešpektom.

Ak študujete život tohto svätého s dieťaťom (rodinou), dieťa je lepšie zahrnúť toto video.V ňom rozprávajú o Spiridonushke v jazyku, ktorý je deťom zrozumiteľnejší, a to aj s obrázkami: