Kedy sa kúpať v Epiphany 2019 a odkiaľ pochádza tradícia: história a etapy rituálu

Medzi hlavné sviatky kresťanov v rade - 12 patrí krst Pána.Oslavuje sa nielen krst Krista, ale aj jeho narodeniny.V najbližšom roku 2019 sa 19. januára oslavuje krst pravoslávnych kresťanov, t. J. Dátum zostáva nezmenený, rovnako ako vo všetkých predchádzajúcich rokoch.Začína sa 18. januára (Štedrý deň).

Pred prísnym pôstom je Pánov krst posledným sviatkom.Končí sa vianočným časom.Po večeroch ľudia pripravovali stôl pre celú rodinu a hostí.Jedlá by mali byť iba chudé.Následne sa v kostoloch konala slávnostná bohoslužba, po ktorej si pravoslávna voda vzala vodu.To je považované za zvláštne.Preto sa kúpanie pri krste stalo tradíciou, ktorú mnohí dodržiavajú.

Kedy oslavovať krst v roku 2019

Tento sviatok kresťanov sa týka tzv. Nehybného (Minea), to znamená, že je prísne spojený s určitýmdátum.Okrem toho patrí do skupiny „dvanástich“ (najdôležitejších), je zaradený do 12 hlavných kresťanských slávení.Krst sa oslavuje v roku 2019 v januári 19. storočia, kúpanie sa vykonáva aj v tento deň.

Ako bezchyby strávené deň Krst

Čo znamená slovesný krst?Doslovný preklad z gréčtiny.jazyk - „ponorený do vody“.Priamo súvisí s časom Kristovho krstu.Posväcujúci sám seba, svoje telo, telo, Boží syn stvoril svätého a vodu, kam sa ponoril.Odvtedy sa rituál začal, keď veriaci, nezáleží na tom, v akom štáte, ako napríklad , Ježiš sa kúpal vo vode, či už pri krste, alebo počas sviatkov.Verí sa, že človek je duchovne očistený, zbavuje sa hriechov a svätá voda ich odvádza.

Je veľmi ťažké vrhnúť sa na ľadovú vodnú hladinu a nie každý je schopný absolvovať takúto skúšku.Okrem toho nestačí len to, že sa ponoríte, ale o tom sa bude diskutovať neskôr.Každý však berie vodu, dokonca aj tých.ktorá sa snaží vysvetliť svoje liečenie pomocou vedeckých faktov.Deň predtým sa vo všetkých pravoslávnych kostoloch a chrámoch koná vysvätenie brady.Po 24:00.ľudia spolu s duchovným chodia do pripravenej nádrže, kde je vysvätená a koná sa masové kúpanie.Mali by ste sa ponoriť trikrát.

Po večernej službe môžu farníci vziať svätyňu, ak nie je možné ísť do chrámu, zbierajú domy, ale striktne od 00.00 do 00.10.Je lepšie byť lenivý a stále navštevovať kostol, úžitkovú vodu z vodovodného kohútika - je to naliehavý prípad a je vhodné dodržať čas, ktorý nerobí každý.Je potrebné nielen ponáhľať, aby ste naplnili svoju nádobu, ale najprv povedať modlitbu.Rešpekt musí byť preukázaný obradu.Sklenené nádoby sú vhodné na skladovanie.

Čo bude správne robiť počas sviatkov Epiphany

Tento deň19.01.zaväzuje kresťanov, aby vo svojom vlastnom záujme vykonávali tieto činnosti:

 • kráčajú svätou vodou a posypávajú dom, najmä jeho rohy;
 • dávajú vodu všetkým vtákom a zvieratám, ktoré žijú s ľuďmi;
 • zalievajú dostupné izbové rastliny;
 • Vypite z neho 3 dúšky a pri znázornení krížov na tele sa umyte;
 • neodmietnuť osobe, ktorá žiada o pomoc;
 • dávajte almužnu,
 • skúste oslavovať so svojimi blízkymi;
 • Jedlá by mali byť menšie ako 12 podľa druhu a nepárne (na Štedrý deň).
 • ​​

Zákazy krstu

Počas tohto kresťanského sviatku by sa mali všetky dôležité veci odložiť, iba to, čo je absolútne nevyhnutné urobiť.Kŕmenie zvierat, napr.Lepšie sa bavte zo srdca.Zakázané:

 1. šiť, vyšívať, pletiť,
 2. získať účes,
 3. usporiadať hádky a rany,
 4. premýšľať o zlých,
 5. klebety
 6. , 58) osudu,59) piť alkohol pred a po kúpeli.

Hlavné tradície oslavy

Jednou zo základných krstných tradícií je kúpanie v rôznych nádržiach.Je dobré, ak sú prírodné.Aj keď sa verí, že akákoľvek voda na tomto sviatku je svätá, že ju nepodporujú všetci, je lepšie, ak nad ňou bude konať kňaz.Po ňom bude osviežujúca.Kúpanie by sa malo uskutočniť aj po modlitbe.Ak je túžba uvariť jedlo vo svätej vode, malo by sa to brať iba v chráme.

Tradičné kúpanie od prvých rokov po príchode kresťanstva v Rusku bolo spojené so silnými mrazmi.Do tejto doby sú obvykle všetky rieky a rybníky pripútané brnení ľadu.Rezá tiež miesto na ponorenie do vody.Táto diera sa nazýva „Jordánsko“.Každý, kto sa počas vianočného sviatku aktívne bavil, sa stane čistým od hriechov.Iní sa tam ponoria, aby dostali požehnanie.

Kto sa musel ponoriť do krstnej vody?Toto je ten, kto premýšľal, dievčatá v manželskom veku, koledujúce na dvoroch.Dom na dovolenku by mal byť čistý a jasný.Podľa legendy sa akákoľvek špina, či už ide o prach alebo pavučiny, stane útočiskom pre zlých duchov.Aby sme sa pred ňou ochránili, bolo málo upratovania, bolo potrebné položiť krížy na predvečer vchodu a okien.

Epiphany kúpanie - jemnosti rituálu

Každý už dávno vie, že Epiphany kúpanie je tradíciou, ktorá sa objavovala v staroveku.Toto umývanie tela lieči ducha a lieči telo.Jeden však musí byť veľmi opatrný.Nie každý má povolené ponoriť sa do Jordánska, existujú dôvody.Je tiež dôležité poznať pravidlá.Jedna z nich: Kúpanie Epiphany je povolené iba v noci od 18. do 19. storočia.Ráno sa môžete ponoriť do vody, až kým služba neskončí.

Ak osoba nikdy nevykonávala zimné plávanie, ale rozhodla sa plávať v diere, mal by trochu trénovať svoje telo.Vopred sú všetky citrusové plody a slnko vylúčené z potravy o 5 dní.kde je veľa vitamínu C. Každý deň musíte vykonať studenú sprchu alebo kontrastnú sprchu.Získajte oblečenie, ktoré bude ponorené a na smenu.Budete tiež potrebovať dobrý veľký uterák a koberec.Pri kúpaní so ženami a dievčatami by malo byť telo zakrytéčo najviac, takže je najlepšie ponoriť sa do bavlnenej košele.To je veril, že neskôr to môže byť liečený, utieranie počas choroby.

Pred kúpaním je dobré hodina pre dve hodiny.Pred potápaním sa musíte energicky pohybovať, potom bez náhlych pohybov, venovať čas vstupu do vody, zostať tam asi pol minúty a po správnom utieraní sa zahriať horúcim čajom.

Kto má zakázané plávať

Nikoho neprekvapuje, keď vidia, že deti sú ponorené do ľadovej diery krstnou vodou.ak dieťa ešte nemá 3 roky, nemalo by sa to robiť.Existuje riziko smrti dieťaťa.Môže byť veľmi vystrašený, čo bude mať negatívny dopad na ďalší vývoj.Je zakázané ponárať do ľadovo studenej vody akékoľvek chronicky choré osoby alebo tých, ktorí sa nedávno podrobili chirurgickému zákroku.U žien, ktoré majú kritické dni, nemôžete vstúpiť do diery.

Záver

Krst je jedným z najvýznamnejších cirkevných sviatkov.

 • V tento deň získava voda liečivé vlastnosti a pomáha ľuďom zbaviť sa zlých.
 • Nie každý môže plávať v Epiphany v studenej diere.
 • Je zakázané ponárať deti do 3 rokov, ľudí s vážnymi chorobami, ženy počas menštruácie.