Kefa ako kúzlo domu: tipy na použitie

Od nepamäti sa používajú kúzla na ochranu domov pred poškodením, znehodnotením a neľútostným pohľadom.Mohli by slúžiť ako predmety pre domácnosť a prírodné materiály.Jedným z takýchto ochranných symbolov je ametet metly.Domáce amulety si vyrobili vlastnými rukami, aby sprostredkovali osobnú energiu majiteľa alebo hostesky domu.

Amulety boli buď skryté, alebo umiestnené na viditeľnom mieste.Zvážte otázku, ako urobiť kúzlo obyčajnej metly?Aké vlastnosti má nástroj pre domácnosť pre všetkých známe a môže ho chrániť pred negatívnou energiou?

Obsah
 1. Význam symbolu
 2. Aplikácia
 3. Urob si domácich majstrov
 4. Na prilákanie bohatstva
 5. ) Na ochranu pred nepriateľmi
Význam symbolu

Keďže smeták smetia metla z domu, boli mu pridelené zvláštne vlastnosti - vyčistiť miestnosť az energetických nečistôt.Po obvyklom vyčistení domu manželky vykonali energetické vyčistenie priestoru - negatívna energia bola symbolicky vyhodená z domu.Aby to dosiahli, zobrali jednorazové metly z nekonečných bylín - paliny, ľubovníka bodkovaného - a zlikvidovali zlých duchov z domu hovorenými slovami.Následne bola takáto metla vyhorená z domu alebo vyhodená na križovatku.

Hostiteľka si vyděsila zlých duchov, vytvorila si vlastnú malú metlu, ktorá bola zavesená na stene domu.Táto metla mohla byť ozdobená stuhami, kamienkami, perím alebo akýmikoľvek inými predmetmi, ktoré majú určitý význam.každoročnemetla bola spálená a na jej miesto bol zavesený iný amulet.Ak v dome nebolo dosť šťastia alebo peňazí, hosteska poklepala na prah pomocou rukoväte metly a vyvolala do domu ducha šťastia.

Bežný metla pre domácnosť je tiež domácim amuletom.To je kúpené v prvých dňoch nového roka, potom, čo predtým zbavil staré.Kefa pre domácnosť sa používala na rôzne účely:

 • Na pritiahnutie šťastia hosteska kriedovala stelivo z predných dverí do stredu domu.
 • Najskôr vyčistili celý dom novou metlou a potom sa zvyšok miestnosti vyčistil.
 • Ak si prajete novú metlu a zametáte im dom, určite sa to splní.
 • S cieľom oženiť sa v novom roku dievča prešlo 9-krát (tam a späť) cez novú metlu a potom ich prehnalo odpadkami.
 • Aby sa v domácnosti vždy darilo prosperite, metla sa nepožičala susedom.
 • Dva metly v dome - na neúspech.Farma preto používala jednu metlu a zakúpila metlu pre dvor.
 • Pri sťahovaní do nového domu bola stará metla ponechaná alebo vyhodená.
 • Aby dom nezanechal šťastie, nevymkol prahovú hodnotu a večer nevykonal upratovanie.

Starí Slovania verili, že šotek odpočíva na metle: získava silu.Za sporákom žil šotek a miesto jeho odpočinku si vybrala metla.Preto ženy v domácnosti vždy monitorovali čistotu metly a po vyčistení domu ju umyli.S tým sa každý rok spája aj tradícia nahradenia starého metla novou, ktorá poteší koláčikov.Keď zneškodňovali starú metlu, pani ho odsúdili na odchod z domu a nešťastie s neúspechom.

Aplikácia

Ako je možné okrem čistenia podláh od zvyškov použiť metlu?Od pradávna sa k nám dostali značky súvisiace s obvyklým nástrojom na ťažbu:

 • Na ochranu záhrady pred krupobitím, nepriaznivým počasím a kazením zavrhli na plot metlu a chránili hospodárske zvieratá - v stajni.
 • Na to, aby dieťa mohlo zdravo spať, bola v noci umiestnená pod detskú postieľku metla.Dokonale chránil dieťa pred zlými duchmi.
 • Aby metla pritiahla peniaze a vystrašila zlých duchov, vždy ju položili rukoväťou nadol - špička rozptyľuje negatívnu energiu.
 • Ak chcete, aby nepríjemný hosť opustil váš dom čo najskôr, umiestnite metlu pri predných dverách s rukoväťou hore.

Aby ste sa zbavili problémov, vykonajte jednoduchý rituál na ubúdajúcom mesiaci.Kúpte si metlu na trhu bez zjednávania, zametajte podlahu vo všetkých izbách smerom k predným dverám.V tejto chvíli si môžete prečítať „Náš Otec“ alebo akékoľvek sprisahanie z problémov a problémov.Zbierajte odpadky do novín a odnášajte ich s metlou do pustiny alebo ich vyhoďte do koša, ale ďaleko od svojho domova.

Tento rituál má jednu výhradu: nikto by vás nemal vidieť, ako vyhodíte metlu a smeti.Tento obrad sa najlepšie robí po západe slnka, aby sa zabránilo zvedavým očiam.V niektorých prípadoch to robia: odpadky sa vyhodia na križovatke a metla sa zlomí a hodí do koša.Môžete to urobiť ľahšie: spálite odpadky a metlu.

Svadobné metly do-it-yourself

Ako si vyrobiť amulet metly?Za týmto účelom si môžete kúpiť miniatúrnu metlu v obchode so suvenírmi alebo na trhu a ozdobiť ju kúzlom.Z kôry si môžeš urobiť čaro.

Ako ozdobiť amulet:

 • plochý obrázok domu na amulete je ochranným symbolom rodiny;
 • miniatúrne vrecko s mincou vo vnútri priťahuje bohatstvo;
 • hlava cesnaku chráni dom pred zlými duchmi;
 • bobule šípiek chránia mladosť a krásu žien;
 • horúca červená paprika symbolizuje mužskú silu majiteľa domu;
 • slnečnicové semená chránia zdravie detí;
 • Bobkový list prináša česť a slávu;
 • zrná kukurice sú symbolom plodnosti;
 • malé lykové topánky symbolizujú pohodlie domova;
 • Orechy chránia plodnosť a silu;
 • Bagely alebo praclíky sú symbolmi bohatstva a pohostinnosti.

Môžete si kúpiť dom v obchode so suvenírmi alebo ho upiecť z cesta a maľovať ho farbami.Aby figúrka domu chránila rodinu, pridajte do cesta očarenú soľ.Soľnou zápletkou môže byť čokoľvek, čo chráni domov pred nešťastím.

Niektoré z týchto položiek sa dajú vložiť do plachtoviny (semená, orechy), zatiaľ čo iné sa dajú umiestniť na pero a metlu.Kefa môže byť tiež ozdobená jasnými saténovými stuhami, aby vyzerala elegantne a krásne.Pamätajte, že sila amuletu závisí od vašej viery v to.V každom prípade však elegantný amulet zdobí kuchyňu alebo predsieň: vyzerá štýlovo a svetle.

Ako zavesiť ochrannú metlu na stenu?Aby plnil svoje ochranné funkcie, zaveste hore nohami.Tým sa aktivujú jeho čistiace funkcie - vymetanie.Ak amulet visívo vnútri predných dverí zametá spory a škandály od rodiny.Ak zavesíte pred predné dvere, vymetie negatívnu energiu - nedovolí, aby cez dvere vstúpil do domu.

Na prilákanie bohatstva

Na prilákanie peňazí do domu si kúpte metlu a lopatku bez vyjednávania počas rastúceho mesiaca.Priveďte do domu, vyhoďte slanou vodou a osušte.Potom zviazajte rukoväť zelenou stuhou alebo vreckovkou a umiestnite latku do kuchyne.Do všetkých kútov domu vložte mince až do rána.

Ráno si všimnite mince v odmerke, preneste ich do pohára a zatvorte veko.Keď sa pomstiete za peniaze, povedzte:

Mince z bánk sa nedajú minúť - budú to návnada pre nové peniaze.Samotnú metlu možno použiť na farme, vždy ju dajte vždy so šľahačkou.

Na ochranu pred nepriateľmi

Bežná metla môže byť silnou obranou proti nepriateľom, zlodejom a nepriateľom.Za týmto účelom napíšte graf na nelepenú vrstvu papiera:

List pripevnite medzi tyče tak, aby nevyskočil.Kefu je možné použiť na určený účel a umiestniť ju do rohu na prahu s rukoväťou nahor.Pre tento amulet nemusíte kupovať nový produkt.Nezabúdajte však, že každý rok musíte starú paniku vyhodiť a nahradiť ju novou.Je lepšie urobiť obrad výmeny v prvých dňoch nového roka.Pripojte kúzlo k novému metlu.

Ak do vášho domu príde nechcená osoba, ihneď po odchode si všimnite podlahu v dome.Tento jednoduchý postup sa zničíastrálna stopa človeka a už k vám nepríde.Pri zametaní je možné povedať želanie, aby tento hosť nikdy neprekročil váš prah.