Keltský uzol: symbolika, význam, rozmanitosti a vlastnosti stvorenia

Názov „keltský“ bol daný tým typom uzlov a štylizovaných štýlov, ktoré vykonávali ozdobnú funkciu medzi starými Keltmi.V podstate keltské uzly maľovali kostolné pamiatky s rukopismi (medzi živé príklady patria Kniha Kells, Lichfieldove evanjelium VIII. Storočia a Evanjelium Lindisfarne. Od tej doby sa začali šíriť do rôznych krajín a kultúr sveta.

Úplne prvývzájomne sa prepletené vzory sa prvýkrát objavili v dobe Rímskej ríše a od 3. storočia sa vytvorila osobitná forma umenia z uzlových ornamentov, ktoré sa čoskoro stelesnili vo forme výzdoby mozaikových podláh.ry v architektúre starovekého Byzancie, ako aj v umení keltských, koptských a islamistov.

Aké tajomstvá skrývajú keltské vzory

Každý z keltských vzorov sa vyznačuje osobitným posvätným symbolom.Dnes sa aktívne používa keltský symbolizmus - nájdete ho na rôznych amuletoch, príveskoch a príveskoch.

Kelti pevne verili, že každá osoba je časticou svetového stromu.Bol to on, kto sa musel po fyzickej smrti dostať do záverečnej fázy svojej cesty.

Pre každý kelt sa pre amulet vybral špeciálny výtlačok, o ktorom sa verilo, že koreluje s jeho osudom.Bol to symbolizmus ornamentu, ktorý mohol rozprávať o zdravotnom stave, pohode, financiách a láske - všeobecne o všetkých zložkách ľudského života.

Všetky keltské vzory sú harmonicky vzájomne prepletené a vytvárajú veľmi bizarné postavy.Všetky keltské vzory sa vyznačujú umením a filigrániou.Vďaka ich nepredstaviteľnej estetike, tajomstvu a symbolike si dodnes udržiavajú svoju popularitu.

Keltské vzory sa podľa ich názoru veľmi podobajú zložitým a mazaným bludiskám.Ich hlavná myšlienka je navyše nasledovná: človek musí celý život stráviť hľadaním pravdy a učiť sa všetky aspekty svojej osobnosti.

Čo znamenajú rôzne symboly Keltov

Na prvý pohľad na tajomné keltské ozdoby sú duše plné veľmi nezvyčajného pocitu - priťahujú oko a jednoducho fascinujú.Všetky symboly nie sú iba kresby, ale bežné abstrakcie a každý symbol má svoje vlastné sémantické zaťaženie.

Nasledujú príklady základných keltských symbolov:

  • Kríž.Kríž, do ktorého je kruh pridaný, má hlboký význam.Pôsobí ako symbol harmonickej kombinácie všetkých 4 prvkov alebo smerov svetla.V dolnej časti sa kríž vždy rozširuje - to naznačuje rastúcu potrebu človeka.Ďalší symbol kríža existuje vKresťanské náboženstvo a pohanstvo.V tomto sa zosobňuje pomocou energie slnka.Verí sa, že keltský kríž je schopný chrániť sa pred negatívnymi účinkami zlých duchov a naplniť svojho majiteľa životnou múdrosťou.
  • Butterfly - zosobňuje dušu osoby a týka sa aj témy znovuzrodenia po smrti a zmene.
  • Strom života.V keltskej kultúre bol strom zobrazený ako ruky, ktoré sa tiahnu smerom k oblohe v hornej časti a v dolnej časti pripomínajú korene.Starí Kelti vždy verili existencii paralelných realít.Strom života symbolizuje zjednotenie bežného života, života vo vyšších svetoch a podsvetí.
  • Keltskí bojovníci, ktorí majú dokonca srdce, boli pre romantiku neodmysliteľnou súčasťou.Majú teda symbol srdca, ktorý sa používa ako jedna súvislá čiara.Srdce symbolizuje spojenie dvoch duší.
  • trojlístok (alebo trojuholník).V keltskej symbolike sa vyskytuje veľmi často.Shamrock bude označovať kombináciu prvkov zeme, vody a ohňa.S ním sú spojené veľmi silné obranné schopnosti, vďaka ktorým bude jeho majiteľ úspešnejší, úspešnejší a bohatší.
  • Špirály.Vždy sú trojité.Špirála znamená večnosť, neustály duchovný rast, ako aj harmóniu medzi fyzickým a duchovným.

Kelti boli toho názoru, že všetky ozdoby sú tvorené niťami života a je neprijateľné meniť vzory, pretože nám ich predstavili bohovia zhora.Symbolizmus bol vyrezávaný na kameni a tiež rytý na kovových médiách, ktoré sa používali na zdobenie kníh.

V tomto okamihu sa na amulety a kúzla uplatňujú keltské vzory.Tiež sa často používajú vo forme tetovania.Predtým, ako sa rozhodnete prebývať v určitom keltskom štýle, nebude zbytočné starostlivo študovať skutočný význam znakov.Koniec koncov, pomocou magických symbolov máte nevyhnutný vplyv na váš osud.

Druhy keltských uzlov

Zvážte najbežnejšie používané odrody keltských uzlov.

Uzol ochrany

S takými amuletmi starí Kelti vyzdobili svoje domovy, aby sa chránili pred akýmkoľvek nešťastím.Okrem toho sa na vojenskú zbraň používalo posvätné znamenie: použilo sa na štíty na boj a na telá samotných bojovníkov.Verilo sa, že tento symbol má silnú život potvrdzujúcu energiu.

Tiež sa verilo, že ochranný uzol odstráni z osoby akékoľvek ochorenie, zlé oko a poskytuje ochranu pred všetkými chorobami.

Ochranné uzly boli spravidla zavesené v oblasti predných dverí (aby zlo nemohlo preniknúť do domu) alebo nad posteľ (v tomto prípade uzol poskytoval rodine sladké sny).

Keltský uzol lásky

Pôsobí ako symbol zjednotenia mužskej a ženskej energie, vďaka čomu je možné zrodenie nových foriem, ktoré sa tiež „spárujú“ navzájom a prispievajú k narodeniu ďalších.

Uzol lásky naznačuje spojenie dvoch duší a je schopný pomôcť milencom udržať ich pocity po mnoho rokov.Ak majú obaja spárovaní taký amulet - potom ich nikto nemôže oddeliť.

Existujútiež druhý význam uzla lásky - v symbole, mysli, tele a duchu sú harmonicky spojené.

Je potrebné osobitne uviesť, že v skutočnosti neexistujú žiadne konkrétne formy, ktoré by naznačovali, že určité typy uzlov symbolizujú lásku.To všetko určuje ľudské podvedomie.Z tohto dôvodu je vedomé, že srdce tkané v trojlístku je spojené s prejavom lásky vo všetkých vyšších zmysloch slova.

Uzavreté uzly v ich rôznych prejavoch a formách sú v podstate nekonečno, ktoré je oblečené v určitých kvalitách božskej povahy.Preto sa často používajú napríklad v čiernej mágii, keď chcú upevniť niektoré negatívne vlastnosti, ktoré sú uzavreté uzavretým uzlom v nekonečnej sérii problémov.Ak je to jednoduchšie vysvetliť, v skutočnosti sa rovnaké udalosti, oblečené v rôznych vonkajších formách, začnú opakovať v živote človeka.

Proces vytvárania keltských uzlov

Uzly môžu byť kreslené, vyšívané alebo spálené - ich magický vplyv nezávisí od spôsobu vytvorenia.Je dôležité, aby samotná osoba podvedome cítila, ktorá z vyššie uvedených metód by sa mala použiť.

V procese tvorby sa veľký dôraz kladie priamo na formu uzlov.Najobľúbenejší je kruhový tvar, ktorý je spojený s večnosťou, nekonečnom a veľkým potenciálom životnej energie.

Je možné posilniť určité vlastnosti tak, aby boli neustále vo vašom živote.Inými slovami, keltský uzol je prejav kauzálneho vzťahu, ktorý je nám známy tým, že hovorí: „čo zaseješ, budeš žať“.

Na konci témy si pozrite doplnkový videozáznam:

Marissa