Krstiny: pravidlá a znaky

Krst je dôležitou udalosťou pre rodinu.Cirkev vezme dievčatko do záhybu.Od tejto chvíle nie je sama, ale vždy v spoločnosti osobného anjela strážneho.Ako robiť všetko správne, aké pravidlá a znaky udržiavať na krstiteľniciach?

Toto je najlepšie vysvetlené v chráme, ktorý si rodičia vybrali na krst.Podrobnosti sa navyše líšia od chrámu k chrámu: aké oblečenie je povolené, či je možné, aby krstní rodičia neprijali spoločenstvo za posledných 10 dní a tak ďalej.

Nepovedia však o znameniach v chráme, cirkev ich má na pozore.Ľudia ich však udržiavajú a odovzdávajú z generácie na generáciu.

]

Pravý krst

Obrad krstu symbolizuje spojenie človeka s Bohom, jeho zrieknutie sa zlých síl a presun duše pod svätú ochranu.Samozrejme, musíte urobiť všetko správne!Nie je veľa prísnych pravidiel, ak nie sú splnené, nedochádza k pokrsteniu.Ale niektoré jemnosti - viac ako dosť!

Pravidlá cirkvi

Kňaz všetko vysvetlí, ale je lepšie byť informovaný vopred.

Na krst dievčaťa bude určite potrebné:

 1. krstní rodičia;
 2. ukončenénázov;
 3. kríž;
 4. Krstné šaty a krymské.

Všetko je rovnaké ako pre chlapca (ale jeho meno je, samozrejme, dievčenské).Ani krstné oblečenie pre chlapcov a dievčatá sa veľmi nelíši: biele šaty alebo tričko s minimom šperkov.

 • Krstní rodičia musia byť v plnoletom veku, ktorí sú schopní, nie sú zosobášení, mať rovnaké pomenovanie ako budúca kmotra (pravoslávna v prípade krstu pravoslávnou vierou), ľudia so silnými morálnymi zásadami.
 • Meno dievčaťa sa vyberá podľa svätého kalendára.Prednosť by sa mala venovať svätému, ktorý zapôsobil na svoje skutky a cnosti.Kňaz bude mať svoje vlastné odporúčania a dobré znamenie jes ním sa nehádať o mene.
 • Je lepšie zvoliť strieborný kríž pre dievča.Je nevyhnutne nový a posvätený.Tie, ktoré sa predávajú v kostole, sú už osvetlené, obchody budú vysvätené tesne pred krstom.
 • Kryzhma je špeciálna plienka, v ktorej je dieťa zabalené za písmo.Spravidla ju jej krstná mama získa spolu so šatami.V predaji sú špeciálne krstné súpravy s krytomou a oblečením.

V prípade krstných dievčat by sa osobitná pozornosť mala venovať výberu kmotra.Bude slúžiť ako príklad a duchovný mentor, podpora bohyne.

Voliteľné chvíle a rituály

Spýtajte sa svojich rodičov, ako vás krstili?Existujú nejaké rodinné tradície?

Okrem toho:

 1. Je dobré, keď kmotra pripravuje Kryzmu a krstný otec pripravuje kríž.
 2. TehotnéNa rozdiel od všeobecného presvedčenia môže byť žena krstnou matkou, ale je to ťažké: bude musieť dlho stáť v kostole a držať dieťa v náručí.
 3. Krstná voda na dievčenskej tvári by sa mala sama vyschnúť -pre šťastie .
 4. Nech sú krstné šaty nové a nevyberajú od svojej sestry.Jedno a to isté oblečenie pravdepodobne posilňuje vzťahy medzi deťmi, ale sľubujechorobujednému dieťaťu, ak iné ochorie.
 5. Verí sa, že kmotra by nemala mať dievča ako prvého kmotra - inakzlyhania v osobnom živote prídu .Niekto dodržiava toto pravidlo, niekto nie, následky sa nevyskytujú raz alebo dvakrát.

Známky známe a nezvyčajné

V deň takej veľkej udalosti je rozhodujúce všetko.Môžete skúsiť predpovedať osud dievčaťa, pozorne sledovať, ako sa krst stalo, a tiež priťahovať šťastie pomocou niektorých rituálov.

Časté

 • Ak počas krstu dieťa plače, je to dobré znamenie .
 • Mali by sa zachovať krstné šaty a krysy.Ak je dieťa v prvých dňoch po krste zabalené na spánok, bude pokojné a pokojné .
 • Nie je dobré , keď kňaz počas ceremoniálu upustí predmety a zamieňa slová.
 • Nie je obvyklé všeobecne uvádzať, že rodina bude krstiť dieťa.Bude maťnajlepšiu ochranu , ak ďalší ľudia nevedia, kedy sa bude slávnosť konať.
 • Po kostole je lepšie ísť nikam, ale ísť priamo domov. Anjel strážny preto zostane silný.

Zriedkavé a zaujímavé znaky

 • Ak prechádza dievča kostolným plotom a prinesie ho po krste oknom do domu, bude zdravá .Vložte cez dvere - naopak, povoľte.
 • Padajúci dážď počas krstu -k radosti .
 • Dievča kýcha počas krstu -nie je dobré .
 • Je potrebné počítať peniaze v deň krstu, aby dieťa vyrastalov hojnosti .
 • Keď rodina odišla do kostola, tí, ktorí zostali doma, by nemali nikomu otvárať dvere, kým sa príbuzní nevrátia s pokrsteným dievčaťom, aby sanedostali do problémov .
 • Pletenie, šitie, výroba polotovarov v deň krstu -je zlé znamenie .
 • Ak je v kostole súčasne pokrstených niekoľko ľudí a ich mená sú rovnaké, je to, žiaľ,.

Krstiny ako sviatky

Obrad v kostole je len začiatok.Je rovnako dôležité poriadne zorganizovať hostinu.

 • Zábava by nemala byť hlučná.Inakbude dievčenský život hektický.
 • Pitie alkoholu krstným rodičomje zlým znamením.
 • Počas sviatku položte na okno šálku vody, aby ste umožnili bohyniľahký život na tomto svete.
 • Aby dievčadobre rástlo , kmotra by mala zobrať perník zo stola, položiť ho na vysokú policu a vyhlásiť: aby bola taká veľká kmotra!
 • Musíš jesť všetko jedlo z tanierov, aby dievčakrásne rástlo .

Tradičné pokrmy na krstiny: sladká kaša v mlieku s maslom, pečivo,sladkosti.Koláče, kuracie jedlá - s ranou.Ak existuje viac detí, je dobré piecť koláč.Môžete ju dokonca usporiadať do kríža, aby bol viditeľný účel dovolenky.

Veľmi krivým znamením je slúžiť na pokrstenie palaciniek.Bravčové mäso sa tiež neodporúča.

Čo dať krstiteľke podľa znakov

V ideálnom prípade - ikony, duchovné knihy a filmy.Zatiaľ čo dievča je malé, nebude si vážiť knihy, ale potom prídu vhod.Tiež tradičný darček - strieborné šperky, lyžice, hrkálky.

Toto je od krstných rodičov.Hostia môžu prezentovať hračky, krásne oblečenie.Dobrý znak, ak je darčeková bábika vo forme dieťaťa, nie dospelej ženy.Deti nemajú radi bábiky - značkám nevadí značky pre hračky, farby a dizajnérky pre dievčatá, vývoj je vždy dobrým začiatkom šťastného života.

Pamätný darček - súbor elegantných šál a klobúkov.