Kubický zirkónový kameň so žiarivým leskom

Zirkónia je vizuálne podobná diamantu, hoci je to umelo pestovaný kameň.Vďaka svojej podobnosti s diamantmi a diamantmi sa stal rozšíreným v klenotníckom priemysle a optickom priemysle.Zirkónový kameň je teplý, líši sa od diamantu a diamantu: zostávajú chladné bez ohľadu na to.

S týmto kameňom súvisí milostný príbeh mojich rodičov: takmer sa rozišli.Ale časom sa objavili priatelia a zachránili vzťah pred porušením.V tých vzdialených 70. rokoch si moja matka myslela, že jej otec sa dopustil podvodu a dal jej drahý diamant.Priatelia však včas ukázali noviny, v ktorých boli fotografované kubické zirkóny a sú opísané ich vlastnosti.V článku vám poviem o tomto úžasnom kryštáli: ako sa odlíšiť od diamantu, ktorý vyhovuje zverokruhu a iným.

Kubický zirkónia: vlastnosti

Tento kryštál má veľmi melodické meno a krásny diamantový lesk s odtieňmi.Pre neskúsených je veľmi ťažké rozlíšiť kubický zirkón od diamantu „okom“: blikanie a trblietanie na slnku a vo svetle umelých lámp.Tieto minerály však majú rozdiely, aj keď sú jemné:

  • fazety diamantu sú špicaté, zatiaľ čo kubický zirkón je vždy zaoblený;
  • na povrchu diamantu nikdy nie sú škrabance, čo sa nedá povedať o kubickom zirkóne;
  • kubický zirkón potrebuje pravidelné čistenie a leštenie; diamantové oslnenia s leskom aj v tých najnečistejších podmienkach;
  • diamant sa vyznačuje blikaním za studena, nevyznačuje sa tepelnou vodivosťou - kubický zirkón sa rýchlo stávateplo aj v dlaniach.

Samotná otázka zmizla: „Je kubický zirkónia drahokam alebo nie?“.Jedná sa o umelý produkt, ale tak veľkolepý, že môže nahradiť akékoľvek šperky.Od konca 70. rokov minulého storočia si mohla každá žena s nízkym finančným príjmom kúpiť prsteň s nádherne krásnym diamantovým kameňom.

Nielen diamant je však schopný napodobniť kubické zirkóny: dokážu napodobniť akýkoľvek drahý kryštál.Na zafarbenie umelého kameňa v správnom tóne sa používajú kovové nečistoty:

  • pre zelený tón pre smaragd - chróm;
  • pre žltý, oranžový a červený cér;
  • pre ružovú erbiu;
  • pre zlatý titán;
  • pre fialový odtieň je neodým.

Existujú tiež modré, modré, čierne, biele kamene ohromujúcej krásy.Zvážte ich magické vlastnosti.

Čierny kubický zirkóniapomáha viesť obchodné rokovania, dodáva sebavedomie a efektívnosť.Kameň vyzerá skvele orámovaný striebrom, platinou a zlatom.To je veril, že s takým kameňom môžete dosiahnuť najvyššie ciele, ktoré si dokážete predstaviť.

Modrý kubický zirkóniapripomína topaz.Rovnako ako všetky kamene s modrým odtieňom, zvyšuje intuitívne schopnosti a pomáha spoznať skutočné úmysly partnera.Pomocou tohto kryštálu môžete odhaliť kreatívne schopnosti.

Biely priehľadnýkameň dokonale napodobňuje diamant.Môžete ho obdivovať na veľmi dlhú dobu, pretože je taký krásnytrblietky na slnku a vo svetle elektrických lámp.Ak sa pozriete pozorne, prepady a záblesky sú maľované v rôznych farbách - zelená, žltá, červená, modrá.Oko sa z takejto krásy neroztrhne.

Zelený kryštálnapodobňuje smaragd veľmi spoľahlivo.Zelené kamene pomáhajú vyvážiť emócie, dosiahnuť vnútornú harmóniu a harmóniu s prostredím.S pomocou zeleného kryštálu je možné prekonať agresiu a pri neustálom opotrebovaní postavu zmierniť.

Ružový kubický zirkóniamá jedinečné vlastnosti, ktoré sa synchronizujú s energiou akejkoľvek osoby.Nabíjajú pozitívne emócie, odstraňujú depresiu a apatiu.Takéto kryštály zvyšujú zmyselnosť a romantiku charakteru jeho majiteľa.

Žltý kryštálpomáha v boji proti nespavosti, posilňuje nervový systém, odvádza depresiu a skleslosť.Tiež žlté kryštály chránia svojich majiteľov pred negatívnou energiou a zlým okom.Ak kryštál náhle praskne, znamená to, že absorboval negatív nasmerovaný na majiteľa.V tomto prípade mu musíte poďakovať za pomoc a pochovať ho v krajine, kde ľudia nenavštevujú.

Modrý kubický zirkóniadokonale napodobňuje zafír.Tieto kamene nosia ľudia s otvorenou mysľou, čestní a úprimní.Sú skromní a nenároční, ale jasne si uvedomujú účel svojich životov.Modrá farba odstraňuje stres, upokojuje a odstraňuje úzkosť.

Magické vlastnosti

Mnohí sa zaujímajú o to, pre čo je znamenie zirkónia vhodné?napriekumelosť, má tento kryštál určité magické vlastnosti.Napríklad môže byť naplnená energiou svojho majiteľa, napríklad prázdna nádrž.Vďaka tejto vlastnosti môže kubický zirkón slúžiť ako vynikajúci akumulátor magickej energie.

Ak nosíte kameň počas emocionálneho zotavenia na niekoľko hodín, potom sa kubický zirkón naplní pozitívnou energiou.Následne si môžete dať tento kryštál a on bude zdieľať pozitívnu energiu so svojím majiteľom.Vzhľadom na túto vlastnosť je v zlej nálade lepšie nosiť kameň.

Kto potrebuje kameň zirkónia?Vyberajú ju kreatívni ľudia, pretože kryštál môže zvýšiť inšpiráciu a otvoriť kreativitu.

Ako vyčistiť kubický zirkón od negatívnej energie?Na tento účel naneste očistu na plameň sviečky alebo očistite jej spustením do pramenitej vody.Kameň je očistený od fyzikálnych nečistôt mydlovým roztokom a jemnými utierkami: je dôležité nepoškrabať povrch.

Kryštály sa môžu nabíjať a používať ako talisman pri cestách a kubické zirkóny pomáhajú športovcom a námorníkom.Astrológovia odporúčajú novomanželom dávať dary z kubického oxidu zirkoničitého, aby chránili mladú rodinu pred hádkami a cudzou negativitou.Ak sú kamene nabité energiou šťastia a pozitivity, pritiahnu do domu veľa šťastia a radosti.

Kubické zirkóny sú tiež dobrými liečiteľmi v dôsledku ich schopnosti akumulovať energiu: túto chorobu absorbujú samy o sebe.Hneď ako sa človek uzdraví a je uzdravený z choroby, musí byť kameň zradený na zem alebo na vodu.ibačasť s kubickým zirkónom musí byť vďačná za pomoc.

Korešpondencia so znakmi zverokruhu

Astrológovia sa domnievajú, že biely kubický zirkón zodpovedá všetkým znameniam zverokruhu.Ale ako si vybrať farebné kamene, podľa akých kritérií?V takom prípade musíte zvážiť farbu prvku.Napríklad pre vodoznaky sú vhodné kryštály modrej a modrej.Harmonizujú sa tiež s čiernymi kameňmi.

Pre predstaviteľov požiarnych prvkov sú vhodné kryštály oranžového a červeného odtieňa, žlté pre letecké značky, čierne a zelené pre zemské značky.

Znamenie Barana .Toto je najlepší kameň pre predstaviteľov tohto znamenia zverokruhu, pretože môže upokojiť krátkodobo temperamentný a impulzívny charakter Barana.

Známka Býk .Kubický zirkón pre tento znak Zeme funguje ako batéria: počas poruchy sa nabíja.Je vhodné zvoliť si kryštály čiernej alebo zelenej.

Znamenie dvojčiat .Kryštál priaznivo ovplyvňuje chatrné Blíženci, ktorým ich dáva múdrosť, rozvážnosť a ticho.

Rakovina konštelácie .Zirkón pomáha rakovine odhaliť ich sexuálny potenciál a stať sa atraktívnym pre opačné pohlavie.

konštelácia Lev .Kameň upokojuje horúcu povahu Ľvova a pomáha nadviazať rodinné vzťahy.Kameň tiež pomáha pri obchodných rokovaniach a obchodných projektoch.

konštelácia Panna .Zirkón pomáha Panne v práci, chráni pred intrígami a nespravodlivosťou.

Súhvezdie Váhy .Crystal pomáha Váhu vmilostné záležitosti, odhaľuje kreativitu a oslobodzuje.

Škorpión súhvezdia .Kameň zjemňuje tvrdý charakter Škorpióna a pomáha nadviazať rodinné vzťahy.Kryštál musí byť pravidelne čistený od nahromadenej negativity - pod tečúcou vodou alebo nad plameňom sviečky.

Súhvezdie Strelec .Kameň prispieva k odhaleniu tvorivého potenciálu, chráni pri cestovaní a služobných cestách.

Konštelácia Kozorožec .Tento kameň pomáha Kozorožcovi zlepšiť svoju finančnú situáciu a dosiahnuť materiálnu pohodu.Kubická zirkónia zjemňuje tvrdý charakter Kozorožca a pomáha dosiahnuť harmóniu rodiny.

Zostava Vodnára .Krištáľ priťahuje rovnako zmýšľajúcich ľudí, o ktorých je Vodnár neustále znepokojený.Zirkón tiež pomáha zlepšovať komunikačné schopnosti.

Súhvezdné ryby .Romantický a pôsobivý kubický zirkón Ryby pomáha stať sa trochu praktickejšími, uprednostňuje finančné záležitosti.Krištáľ tiež vylepšuje intuitívne schopnosti, vďaka ktorým sa Ryby nedostanú do nepríjemného príbehu.