Kunzitský kameň - liečivé vlastnosti, charakteristika kameňa

Jemní lila farba, priehľadnosť skla - kunzit objavili relatívne nedávno americkí prospektori.Názov minerálu dostal meno George Kunz, ktorý ho predstavil verejnosti.Aký je rozdiel medzi kunzitovým kameňom a inými minerálmi, aké sú jeho vlastnosti?Zvážte problém v článku.

Charakteristika kameňa

Kunzite sa nemôže pýšiť dlhou históriou, pretože je to mladý klenot.Nemá starodávnu legendu, v historických foliách a mytologických dielach sa o ňom nespomína.Až v roku 1902 sa vďaka úsiliu amerického prírodovedca dozvedeli o kunzite vo svete.Od tejto doby začína história nerastu.

Kunzitový kameň sa dodáva v niekoľkých odtieňoch:

 • zelený;
 • ružová;
 • bezfarebný;
 • lila;
 • žltá.

Klenoty si vybrali klenotníci, pridáva sa do pohára na dosiahnutie väčšieho lesku a lítia, kunzit doplňuje zbierky milovníkov minerálov.Nemôžeme nazvať triumfálny sprievod kunzitu po celom svete, ale klenotníci predpovedajú stabilnejšie postavenie na trhu s cennými výrobkami v blízkej budúcnosti.

Aplikácia v mágii

Drahokam má magické vlastnosti a vlastnosti.Yogis ju používa pri meditácii, pretože kunzit pomáha ladiť sa s kontemplatívnou náladou a čistímyšlienky z každodenných problémov.Kamienok dokáže vyrovnať pocity človeka, zbaviť ho stresového stavu a zmeniť jeho myšlienky na večné hodnoty.

Ak chcete emocionálny mier, noste kunzitové šperky.

Mágovia tvrdia, že vibrácie minerálu pomáhajú vyladiť kontakt s jemnou rovinou - preto sa kunzit často používa v rituálnej mágii.Tvoriví ľudia hovoria, že kamienok im dáva inšpiráciu, útek myšlienok a vhľadov.Figuríny Kunzite umiestnené v dielni sú obzvlášť užitočné.

Psychici veria, že klenot prebúdza najlepšie vlastnosti človeka.Odporúča sa, aby sa remeslá Kunzite dali deťom a dospievajúcim, aby vyrastali ako slušní ľudia.Kamienky sú pre dospelých poskytované veselosťou, spontánnosťou a bezpríjemnou zábavou.Kunzit odporúčajú nosiť tí, ktorí museli vyrastať čoskoro a nemali radi detské dojmy.

Mágovia si všimli schopnosť drahokamu chrániť osobu pred vplyvom zlých síl, a preto sú amulety a amulety vyrobené z kunzitu pre deti a dospelých.Kamienok bude tiež chrániť pred klamstvami a zradou, podvedomosťou a zradou.Minerál však odhaľuje svoje vlastnosti iba ľuďom s čistými myšlienkami a úmyslami - kunzit nemá rád zlých a pomstychtivých ľudí.

Predpokladá sa, že minerál prispieva k počatiu dieťaťa, pretože má priaznivý vplyv na potenciu žien a mužov.Kunzite sa dá použiť aj v láske kúzlo na zvýšenie atraktivity a kúzlo ružových tónov.Pomáha tiež minerálrozlúčka - upokojuje zranené srdce.Kamienky sú vhodné pre mladé matky aj pre slobodné ženy - volia ružovo sfarbené minerály alebo úplne bezfarebné.

Lila-tónované kamene aktivujú čakru koruny, ktorá sa nachádza na temene hlavy.Táto čakra je zodpovedná za komunikáciu s kozmickými silami, duchovnú podporu náboženstva a široký výhľad na svet.Fialové žiarenie minerálu pomáha pri porozumení transcendentálnych právd, pri uvedomovaní si životného poslania a skutočných hodnôt.

Liečebné vlastnosti

Ako už bolo uvedené, kunzit dodáva veselosť, čo znamená, že zmierňuje pocity depresie a skleslosti.Preto sa široko používa pri liečbe duševných stavov.Okrem toho kameň pomáha pri:

 • srdcových ochoreniach;
 • oslabená imunita;
 • choroby krvi.

Na to, aby kamienky pomohli vybudovať fungovanie srdcového svalu, je potrebné nosiť prívesok alebo prívesok.Čím bližšie je minerál k srdcu, tým lepšie.

S cieľom pomôcť kunzitu obnoviť imunitný systém po chorobe alebo chirurgickom zákroku, môžete vypiť vodu, ktorá mu bola podaná.Ak chcete zlepšiť spánok, musíte umiestniť kamienky pod vankúš, normalizovať duševnú rovnováhu, môžete zvážiť šperky alebo remeslá vyrobené z kunzitu.Svetlé tóny Kunzite dobre upokojujú kričajúce deti.

Minerál zvyšuje účinok liekov, preto sa odporúča používať ho v komplexe cielenej liečby.Pre zlepšenie liečebného účinku drahokamu na tele je potrebné ho upraviťv striebre.

Lila kamene chránia pred otravou alkoholom a chránia v nebezpečných situáciách.

​​

Kunzitský kameň v astrológii

Minerál sa vyznačuje svojou citlivosťou na všetky znaky zverokruhu, s nikým nie je v rozpore.Astrológovia však rozlišujú niekoľko predstaviteľov zverokruhu, pre ktorých je obzvlášť užitočný kamienok:

 • telá;
 • škorpióny;
 • Levy.

Klenot dodáva škorpiónom pokoj a pokoj, zbavuje teľatá tvrdohlavosti a úzkosti, pomáha levom, aby boli mäkšie a trochu romantickejšie.Vernosť spoločnosti Kunzite predstaviteľom všetkých znakov zverokruhu je jedinečná: takýto minerál už nenájdete.