Kúzelný púštny minerál, tajomný tanzanitový kameň a jeho kúzlo

Tanzanit je úžasný minerál, ktorý vyniká svojou krásou a sofistikovanosťou, ktorú sa svet dozvedel až na konci dvadsiateho storočia.Kameň, ktorý hral úlohu modrého diamantu vo filme „Titanic“, ako skutočný diamant, sa s ním nemohol porovnávať z hľadiska jasu farieb a výraznosti.

História objavu tanzanitu

Tanzanit má veľmi zaujímavú históriu objavu.Tento kameň nebol známy tak dlho, pretože v prírode má úplne nevšedný vzhľad.Vynikajúci svetlý modrý odtieň získava až po tepelnom spracovaní.

Tanzanit patrí medzi minerály cisozity a je jedným z najvzácnejších drahokamov na svete, ktorý prevyšuje cenu diamantov.Úpätie hory Kilimandžáro sa považuje za jeho vlasť, nikde inde na svete sa nenachádza.Zásoby nerastných surovín sú veľmi obmedzené, sotva stačia na desať rokov aktívnej ťažby.

Tanzanit bol objavený v roku 1967.úplne náhodou.Po lesnom požiari našli miestni pastieri neobvykle krásne fialové kamene v spálenej múčke.Jeden z týchto kameňov, vážiaci asi dva kilogramy, bol dopravený do Manuel De Souz, ktorý sa zaoberal predajom drahých kameňov.

Spočiatku sa mýlil so sklom, ale po dlhom výskume dospeli vedci k záveru, žekameň je nový a jedinečný minerál, typ cyozitu.

Farba nerastu a jeho vlastnosti

Farba tanzanitu môže byť veľmi rôznorodá.Boli nájdené minerály hnedej, zelenej, modrej a fialovej farby.Naraz sa stretnú aj ružové a takmer bezfarebné kamene.Veľké exempláre majú spravidla hlbší a sýtejší odtieň.V tomto prípade majú kryštály často hmotnosť asi 50 karátov.

Tanzanit má schopnosť pleochroizmu - mení farbu pri zmene uhla pohľadu.Jeden kryštál je zvyčajne schopný kombinovať niekoľko odtieňov - fialové, zafírové, červené a ďalšie.Mnoho tanzanitov má „alexandritový“ efekt, inými slovami mení farbu v závislosti od osvetlenia.

Najunikátnejším je odtieň modro-levandule tanzanitu.A najvyššie náklady sú drahokamy svetlej zafírovej farby.Sú to kráľovské tanzanity s 80% nasýteným modrým odtieňom a 20% fialovým.Často existujú aj minerály, ktoré majú účinok na mačací žiak.

Tanzanit stráca pod vplyvom vysokých teplôt svoju prirodzenú hnedo-žltú alebo zelenú farbu a získa vynikajúcu indigovú farbu.Vyžaduje si to zahriatie až na 600 stupňov.

Tanzanit je veľmi krehký minerál, ktorý môže ľahko prasknúť.Preto s tanzanitom môžu pracovať iba vysokokvalifikovaní klenotníci.

Kameň je možné čistiť iba v mydlovej vode, v žiadnom prípade nesmiepoužiť kyselinu.Minerál je tiež veľmi citlivý na náhle zmeny teploty.Jedným slovom je tanzanit elitný kameň, ktorý sa nosí iba pri tých najslávnejších príležitostiach.Nosiť ho každý deň je sotva možné.

Náklady na tanzanit sú veľmi vysoké a porovnateľné s diamantom.Cena 10 000 dolárov za karát nie je zďaleka limitovaná.Zároveň je veľmi dôležitá farba kameňa, jeho priehľadnosť a kvalita.

V súčasnosti neexistuje žiadny umelý tanzanit, ktorý by sa vo svojich vlastnostiach mohol porovnávať s prírodnými.Najbežnejšou falzifikáciou je modrý zafír.Odlíšenie od prírodného tanzanitu je veľmi jednoduché:

  • Pozerajte sa na okraje vzorky cez plochý povrch.Prírodný minerál nemá prakticky žiadne rozdelené tváre.
  • Pri pohybe prírodný tanzanit mení svoju farbu, zatiaľ čo falzifikát zostáva modrý.

Magické vlastnosti tanzanitu

Kameň symbolizuje lásku, úspech, rodinné šťastie a materiálnu pohodu.,Ako amulet možno tanzanit nosiť v akomkoľvek šperku.Prívesok alebo brošňa s týmto kameňom podporí kariérny rast a pohodu rodiny.

Najlepšie je, aby si ženy vybrali náušnice alebo prsteň s tanzanitom.Takéto šperky pomôžu odhaliť ženskosť a zmyselnosť, šarm a šarm.Majiteľka produktu s tanzanitom nikdy nezostane bez pozornosti mužov a ľahko nájde druhúdôstojník.

Tanzanit je talismanom šťastia v osobnom živote.Prináša harmónii a porozumeniu vzťahu.Musíte si však uvedomiť, že tanzanit má svoje vlastnosti iba pre páry, ktoré sa snažia vytvoriť rodinu.Ak ľudia chcú krátkodobý slobodný vzťah, kameň stratí svoje kvality a neposkytne im podporu.

Tanzanitový talizman sa odporúča získavať ľuďmi spojenými s obchodnými činnosťami.Pomôže pri uzatváraní ziskových obchodov a obchodných rokovaniach.

​​

Kameň je nevyhnutným atribútom magických rituálov, zvyšuje účinky sprisahaní a rituálov.Predpokladá sa, že pomocou tanzanitu je možné odhaliť mimosmyslové schopnosti a precitlivenosť.

Liečivé vlastnosti

Minerál sa široko používa v lithoterapii a má tieto liečivé vlastnosti:

  • Pomáha pri liečbe chorôb očí, zmierňuje stres a normalizuje.očný tlak.Ak to chcete urobiť, pár minút hľadieť na kameň.
  • Modrý tanzanit pomôže liečiť nádchu a znižovať teplo.
  • Používa sa na liečenie kožných chorôb.Aby ste sa zbavili akné a akné, musíte sa umyť vodou, v ktorej ležel tanzanit.
  • Pomáha pri problémoch týkajúcich sa chrbtice a kĺbov.
  • Podporuje jasnovidectvo a má pozitívny vplyv na čelnú čakru.

Astrologický význam kameňa

Tanzanit sa považuje za talisman pre príznaky Water - Ryby, Raky aAquarius.Podporí tieto znaky a naplno preukáže svoje kvality.

Pokiaľ ide o zvyšné znaky zverokruhu, tanzanit sa môže stať aj verným pomocníkom, ale to nie je potrebné.Koneckonců, kameň preferuje nájsť svojho majiteľa.Všetko záleží na tom, či sa mu bude páčiť budúci majiteľ.To nie je prekvapujúce, pretože kameň má silné magické vlastnosti.

Predpokladá sa, že modrý tanzanit môže ukľudňovať a pomáha kontrolovať emócie.Preto sa odporúča nosiť zástupcov požiarnych značiek - Baran, Lev a Strelec.Spravidla majú horúcu povahu a nedotknuteľnú energiu, nevedia, ako obmedziť pocity.

Pred nákupom produktu s tanzanitom sa odporúča vložiť ho na niekoľko minút do dlane a sledovať jeho pocity.Ak cítite príjemné teplo, ktoré naplní vaše srdce pozitívnymi emóciami, je to váš kameň.Stane sa pre vás mocným talizmanom a prinesie šťastie.

Ak cítite úzkosť a vaše telo prechádza chladom, tento výrobok by ste si nemali kúpiť.

Tanzanit je srdcom Afriky, v ktorom sa spojili arómy africkej noci, horúci dych savany a zasnežené vrcholy Kilimandžáro a magický tanec šamana.Fascinuje svojou mystickou krásou a mágiou, skrýva mnoho hádaniek, ktoré doteraz neboli vyriešené.