Kúzla pre domácnosť a ich význam

Dom je našou ochranou nielen pred nepriaznivým počasím, ale aj pred agresiou vonkajších vplyvov.Od staroveku ľudia bránili domov pred temnými silami a intrikami nepriateľov pomocou špeciálnych predmetov.Amulety do domu boli v každom byte a horlivá pani presne vedela, ako ušetriť priestor pred nepriateľskými energiami.

Odrody kúziel pre dom

Priestory domu tvoria:niekoľko samostatných miestností, z ktorých každá potrebuje ochranu.Chráňte dvere, okenné otvory, technické miestnosti.Od staroveku ľudia mali jednoduché vedomosti o tom, ako zabrániť invázii do domu zlých duchov.

V dnešnej dobe amulety pre domácnosť a ich dôležitosť nestratili význam. Mnoho žien v domácnosti využíva znalosti starých babičiek, aby pomohla zabezpečiť mier a prosperitu v domácnosti.Amulety tiež môžu pomôcť prilákať bohatstvo do domu a zmierniť chudobu a straty.

Hlavné kúzla:

 • podkova pre šťastie;
 • metla na exorcizmus;
 • zvončeky a zvončeky;
 • lýkové topánky;
 • hlinené džbány a hrnce;
 • semená a plody zeme;
 • kúzla;
 • kúzelné bábiky ;
 • meteorologické kamery;
 • bochník;
 • ikona.

V dávnych dobách ľudia stavali domy vlastnými rukami a pred položením nadácie vykonávali ochranné obrady.Napríklad pred výstavbou sa celé miesto vyvinulo hlinou guľou a potom sa zakopalo o miesto mincí.Pod prahom domu bola umiestnená vetva smreku a cesnaku - od zlých ľudí.

Aby zlí duchovia neprenikli oknami, boli vyrobené z malej veľkosti.Na rámoch boli zavesené trstiny paliny a ľubovníka bodkovaného av noci boli všetky okná a dvere zapečatené krížom.Za starých čias ľudia zodpovedne pristupovali k ochrane svojho domova.

Význam amuletov

Podkova

Tento amulet bol vždy zavesený na dverách s vnútornýmside.Podkova slúžila ako ochrana pred zlými duchmi a prilákala do domu šťastie.Je to tvar podkovy, ktorý má ochrannú hodnotu - polkruh.Podľa starodávneho presvedčenia zlí duchovia vždy kráčali v kruhoch a zlomený kruh jej neumožnil preniknúť do obydlia.

Poloha podkovy nad dverami je dôležitá - nohy hore alebo dole.Ak nohy zdvihnú - v dome bude šťastie, ak budú dole - ochrana pred laskavými ľuďmi.Podkova bola vždy pribitá iba na jednom klinci, počas rituálu vyslovovali ochranné slová.V moderných podmienkach je povolené zavesiť ozdobné podkovy namiesto tých skutočných.

Metla

Najslávnejší a najrozšírenejší amulet, ktorý je v každom dome.Kefa by mala vždy stáť hore nohami, aby rozptýlila negatívne energie a prilákala pohodu.Podľa legendy sú metly veľmi milostné, takže za starých čias sa to nazývalo dom.

Kefa nielenže čistí fyzické nečistoty, ale tiež odstraňuje negativitu energie.Napríklad po odchode nežiaduceho hosťa vždy „zametli známku“ zodpovedajúcimi slovami.Chodník však musí byť vymetený neobvyklým spôsobom - cez nohy od seba.

Zvony

Nečisté sily sa obávajú zvonenia.Predtým sa tréneri bez zvonov nedostali na cestu.Zvonček zazvonil v čase epidémií a plašil zlých duchov (vírusov).Aby sa z rohov vyhnali nečisté sily, ktoré tam radi zhromažďujú, bol priestor ohraničený zvonmi.

Lapti

Táto starobylá obuv roľníkov mala tiež ochrannú hodnotu.Do lýkových topánok umiestnili hostí do domu tak, aby chránili dom a priťahovali pohodu.Opotrebované lykové topánky boli považované za spoľahlivý domáci amulet zo zlého oka.V moderných podmienkach si môžete kúpiť ozdobné lýkové topánky pre koláčikov a zavesiť ich na stenu.

Hlinené hrnce

Hrnce viseli na plote a chránili ho pred zlom.Hrnce symbolizovali strážcov chrániacich dom pred zlom.Hrnce niekedy slúžili ako náhrada za záhradný strašiak - z toho istého dôvodu.

Tvar hrnca pripomína lievik, ktorý má negatívnu energiu - domáce hádky a problémy.Preto sa na neutralizáciu zla umiestnili strúčiky cesnaku na dno džbánu.

Ochranné symboly

Slovania prikladali symbolizmu osobitný význam.Vo veľkej úcte bol solárny symbol - Kolovrat alebo kruh s bodkou v strede.Svastika (alebo Kolovrat) zdobila rámy okien,vyobrazený na drevenej bráne a bol vyšívaný na odevoch.

Z toho istého dôvodu sa bochník považoval za strážcu - jeho tvar pripomína slnečný kruh.Bochník bol vždy pečený pri zvláštnych príležitostiach - na sviatky, svadby, meniny.

Ochrannú hodnotu mali aj ďalšie dva geometrické útvary - trojuholník a kosoštvorec.Tieto čísla zdobia výšivku.

Zranené bábiky-motanka

Bábková mágia má staroveké korene.V každom slovanskom dome boli bábiky, ktoré plnili rôzne funkcie:

 • plienky;
 • zdravotná sestra;
 • vaječné kapsuly;
 • jadro.

Bábky boli vyrobené podľa špeciálnej techniky, pričom sa starostlivo dodržiava rituálna sekvencia.Materiál pre motanku bola slama, vlákno alebo kúsky látky.Bábiky bolo potrebné šiť bez nožníc a ihly.

Počas výroby motanky dostala určitú ochrannú funkciu.Napríklad plienka chránila dieťa v kolíske a zdravotná sestra sa starala o bohatstvo v dome.Zrno prinieslo veľkorysú úrodu a malé vajíčko si zachovalo bohatstvo.

Boli tu tiež jednorazové bábiky, ktoré sa zbavili problémov alebo chorôb - určite boli spálené.To bolo veril, že duch choroby prechádza do bábiky (so špeciálnymi slovami), a potom zomrie v ohni.

Sledujte majstrovskú triedu výroby takýchto amuletov vo videu:

Moderné amulety

V našej dobe sa objavili nové amulety pre domácnosť:

 • kľúče;
 • vázy;
 • vešiaky;
 • prahová hodnota.

Klávesy symbolizujúotvorenie alebo zatvorenie portálu.Keď otvoria dvere, hovoria: „Otváram dvere pre ľahké a dobré.“Na záver môžete povedať ďalšie slová: „Portál zavieram kvôli stratám a zlom.“

Váza môže slúžiť ako symbol bohatstva a prosperity.Za týmto účelom naplňte veľkú vázu (najlepšie kryštalickú) mincami alebo čistou vodou.Voda sa musí neustále meniť, aby nedošlo k stagnácii.

Vešiak slúži ako detektor problémov - čím menej oblečenia visí na ňom, tým menšie problémy sú v dome.Preto z chodby odstráňte všetky zbytočné.

Prostredníctvom prahu domu sa môžete zbaviť mnohých nešťastí - len si na neho sadnite s príslušnými myšlienkami.