Kúzlo kameňov a minerálov v živote ľudí

Od detstva sme boli vychovaní na rozprávkach, v ktorých vždy zvíťazilo kúzlo dobra.Kamenná mágia je už dávno známa našim predkom, ale v minulom storočí sa takmer všetky vedomosti stratili.Nikdy by som si nemyslel, že skutočná mágia ovplyvní môj život potom, čo som stratil alexandritový prsteň.

Z môjho ucha som počul, že alexandrit by sa mal nosiť vo dvojiciach, aby nebol sám.Ale neveril som tomu, uvažujúc o špekuláciách a poverách.A aké bolo moje prekvapenie, keď som po strate prsteňa stretol svojho budúceho manžela?Alexandritský kameň osamelosti opustil môj život, aby do neho mohol vstúpiť môj milovaný!V článku chcem stručne hovoriť o hodnote minerálov určitej farby, ich magických vlastnostiach a aplikáciách.

Obsah
  1. Kúzla minerálov
  2. Charakteristiky kameňa podľa farby
  3. Červená
  4. Zelená
  5. Modrá
  6. Bezfarebné kamene
  7. Biele a čierne kamene
  8. Chameleónové kamene
  9. Žlté a oranžové kamene
Kúzlo minerálov

Drahé a polodrahokamy hrali a hrajú dôležitú úlohu v živote ľudí.Sú považovaní za najlepších amuletov a talismanov, ktorí svojou pomocou liečia silné choroby a neutralizujú jedy.Niektoré drahé kamene majú takú silnú energiu, že môžu dokonca zmeniť osud ich majiteľa.Je to však výnimočný jav, keď človek podrobuje kameňa ovláda jeho myseľ.

Tibetskí liečitelia stále používajú loterapiu (liečba kameňmi) v iných krajinách Ďalekého východu.Každý orgán alebo orgánový systém zodpovedá konkrétnemu kameňu alebo skupine kameňov.Všetky magické vlastnosti kameňov boli študované najhlbším spôsobom a schválené stáročnou aplikačnou praxou.

Poznámka!V stredoveku sa vlastnosti niektorých kameňov používali ako antidotum a ukladali sa do pohárov s vínom a nápojmi.

Magické kryštály sa použili na identifikáciu budúcich udalostí a pri prehliadaní minulosti.To bola výsada vládcov, kňazov a mágov.Obyčajní ľudia boli spokojní s lacnými kameňmi, medzi ktorými bol všeobecne známy Kuracie Boh - len kamienková rieka s otvorom uprostred.To bolo veril, že nálezca tohto kameňa očakáva šťastie v živote.

Ako môžu kryštály ovplyvniť udalosti a riadiť ľudské vedomie?Táto schopnosť kameňov spočíva v štrukturálnych vlastnostiach kryštálovej mriežky: niektoré kryštály fungujú ako záznamové a prenosové zariadenia.Kúzelník vykonáva rituál s kameňom, do ktorého investuje určité informácie.Táto informácia sa potom zverejní, keď kameň zasiahne správnu osobu.Talismany a amulety pracujú na tomto princípe.

Bežné kamene, ktoré nemajú kryštálovú mriežku, pracujú na svojej prirodzenej sile.Medzi ne patrí vyššie uvedený Kuracie Boh.Tento kameň sám o sebe prináša šťastie svojmu majiteľovi bez akýchkoľvek sprisahaní a rituálov.

Na čom spočíva ochranná sila drahokamov?Tieto kamene sú také krásne, že môžu priťahovať oči ľudí.Táto vlastnosť drahokamov sa používa aj ako ochranná sila: zlé oko sa najskôr pozrie na atraktívny kameň a potom na svojho majiteľa.Mágovia tvrdia, že je to prvý pohľad na obeť, ktorý má čiernu moc, a práve on sa dostane na drahokam.Kameň odvádza smrť od svojho majiteľa a vezme ju na seba.

Talismany boli vzaté so sebou na výlety, pretože verili v svoju ochranu pred nepredvídanými okolnosťami a nečakanou smrťou.Takéto kamene vybrali kúzelníci a astrológovia v súlade so znamením človeka.

Charakteristiky kameňov podľa farby

Dnes budeme brať do úvahy magické kamene, ktoré majú rovnakú farbu.Môže to byť celý rad minerálov alebo drahokamov, ale sú spojené spoločnou vibráciou farebnej schémy.Magické vlastnosti farby v kombinácii s určitými vlastnosťami drahokamov dávajú úžasný efekt.

Červená farba

Červené kamene (od svetloružovej po gaštanové) sa používajú na prilákanie lásky a dôvery.V liečebnej praxi sa tieto minerály používajú na liečbu hematopoetického systému a na podporu celkového zdravia.

Granátové jablkopriťahuje opačné pohlavie, dodáva osobe vášeň a vernosť.Tento kameň sa používa na korekciu vzťahu medzi mužom a ženou.

Rubínsa používa ako symbol moci asíl.Tento vzácny skvost je schopný vzbudiť v jeho majiteľovi odvahu a odhodlanie.Nie navždy, rubín bol obľúbeným klenotom cara Ivana Hrozného.

Coralnepatrí do skupiny drahokamov, je tvorený kostrami morských polypov.V magickej praxi sa kameň používa ako strážca zdravia a krásy, zvyšuje predpokladanú dĺžku života a pomáha budovať kariéru.

Karnian a turmalínsa používajú v mágii lásky.Tieto kamene prispievajú k odhaleniu pocitov, chránia pred zlým vzhľadom a majú srdce pre vzájomné pocity.V magických rituáloch lásky sa používajú ružové farby drahokamov.

Zelená

Tieto kamene sa používajú v liečebnej praxi, pretože vibrácie zelene pomáhajú posilňovať imunitný systém a obnovujú tkanivo postihnuté chorobou.Zelené kamienky sa používajú aj v obradoch na prilákanie hmotnej pohody.

Emeraldsa považuje za hlavný talisman na prilákanie bohatstva.Klenot pomáha budovať úspešnú kariéru, priťahovať obchodných partnerov a uzatvárať ziskové zmluvy.

Malachit a nefritsa vyberajú ako amulety z negatívneho vplyvu, pomáhajú v podnikaní a zvyšujú materiálne bohatstvo.Drahokamy chránia aj pred nevyhovujúcimi, schémami a vydieračmi.

Kameňaventurínsa používa zelene na obnovenie vitality a naplnenie energiou.Tento minerál tiež obnovuje pokoj, dáva pozitívny prístupa vnútorná harmónia.S pomocou aventurínu môžete ovládať svoj emocionálny stav a vyhnúť sa stresovým situáciám.

Modrá

Kúzelníci použili minerály modrej a modrej farby na predpovedanie osudu a na určenie dôležitých udalostí v ľudskom živote.S ich pomocou bolo možné ovládať myšlienky človeka a ovplyvňovať jeho vnútorný stav.Modré minerály sa tiež použili v liečebnej praxi na obnovenie duševnej harmónie, liečenie dýchacích ciest a štítnej žľazy.

Na získanie rozsudku sa používa modrý zafír .múdrosť, vedomosti.Toto je kameň mysliteľov, filozofov a všetkých, ktorí sa usilujú o seba-zlepšenie.Vibrácie modrého zafíru tiež prispievajú k šťastiu v oblasti podnikania.

Akvamarínovémodré tóny sa pre cestujúcich už dlho používajú ako talizman.Drahokam chráni pred ťažkosťami v cudzej krajine a osudmi osudu.Akvamarín tiež poskytuje sebavedomie, optimizmus a vnútorný komfort.

Topazmodrého odtieňa pomáha nájsť vnútornú harmóniu a rovnováhu, vyriešiť vaše pocity a nájsť odpočinok vo vašom vnútri.Tento kameň chráni pred depresiami a stresovými situáciami.

Bezfarebné kamene

Tieto minerály sa použili na kontrolu myšlienok a konania iných ľudí, na potvrdenie ichmoc nad každým.

Diamant - kameň ľudí so silnou vôľou, víťazmi v živote a vodcami.Tento kryštálDáva osobe rozhodnosť, vôľu zvíťaziť, sebavedomie a dodržiavanie.Nikto nie je schopný potlačiť vôľu osoby, ktorej diamantový talizman chráni. Diamant podporuje rovnováhu, poskytuje dobrý spánok a silný nervový systém, lieči choroby srdca a očí.

Topaz je bezfarebnýsa považuje za symbol pravdy, minerál pomáha odhaliť podvod klamného partnera a nájsť fascinujúcich.Tiež priehľadný bezfarebný topaz prepožičiava vnútornú rovnováhu, mier a pokoj.Zároveň sa kameň nabíja energiou a energiou.

Kamienokpomáha pri dosahovaní cieľa a nevypína zamýšľanú cestu, neznižuje ruky a nepodľahne lenivosti.Klenot tiež dáva nahliadnutie a múdrosť svojmu majiteľovi, pomáha pochopiť skutočné úmysly osoby a nadviazať konštruktívny dialóg s ním.

Biele a čierne kamene

Minerály tejto farby majú silnú energiu a vplyv na ľudí.Sú schopní zmeniť povahu a životné podmienky.Pri výbere takýchto kameňov sa musí pristupovať s veľkou starostlivosťou, najmä s čiernymi.

Biele minerálymajú priaznivý vplyv na ľudskú psychiku, upokojujú frustrované nervy a harmonizujú vnútorný stav.Medzi bielymi kameňmi sú najobľúbenejšie perly.Ide o biogénnu formáciu, ktorá sa extrahuje z morských mušlí.Perly sú veril prepožičať dlhovekosť a zdravie.

Svetlé farby Moonstone, Chalcedony a Opal prispievajú k harmonickému vnútornému stavu, mieru a duchovnému čisteniu.

Čierne minerály sa používajú ako amulety proti zlým a negatívnym vplyvom.Môže to byťachát alebo turmalín .Minerály v čiernych odtieňoch sa však môžu použiť na poškodenie ľudí a môžu tiež negatívne ovplyvniť psychiku jeho vlastníka.

Chameleónové kamene

Tieto minerály sa vyznačujú schopnosťou meniť svoj tón v závislosti od osvetlenia.Od pradávna boli chameleóni pripisované najzáhadnejšie magické vlastnosti a niektoré z nich môžu zmeniť osud človeka.

Alexandritsa považuje za najobľúbenejší chameleónový kameň.Ak oblak zatvára slnko, mení jeho farbu doslova pred našimi očami.Tento krásny klenot sa musí nosiť vo dvojiciach, aby nebol sám.Kameň dodáva odvahu a silu, chráni pred agresiou chorých a pomáha prekonať skleslosť.

Opalmení farbu, ak je majiteľ chorý.Tento úžasný minerál pomáha dosiahnuť drahoceného cieľa, poskytuje životne dôležitý úspech a posilňuje sebavedomie.

Turmalínpomáha dosiahnuť sebarealizáciu, dosiahnuť úspech a uznanie v živote.Kameň pomáha vstrebávať nový materiál, je stimulom pre sebazlepšovanie a sebevzdelanie.Kameň je tiež považovaný za talisman rodinných vzťahov, dáva vzájomné porozumenie a mier medzi domácnosťami.

Kameňsultanitsa považuje za silnú ochranu pred akýmkoľvek zlom, nenávisťou a intríg.Sultanit zvyšuje obranyschopnosť tela,pomáha prežiť v ťažkom boji života, poskytuje víťazstvo a posilňuje silu mysle.

Žlté a oranžové kamene

Minerály teplých odtieňov sa používajú v liečebnej praxi na liečbu problémov tráviaceho ústrojenstva, kožných inkrementov a krvného tlaku.Minerály pomáhajú zvyšovať vitalitu, posilňujú imunitný systém a dávajú optimizmus.

Žlté jantárpomáha vyrovnať sa s depresiou, chráni pred negatívnymi vplyvmi chorých a dáva optimizmus a vôľu zvíťaziť.Jantár tiež pomáha pri hojení štítnej žľazy.

Beryl a citrínpomáhajú dosiahnuť výšky v lome, poskytujú efektívnosť a zmierňujú lenivosť.Sú to minerály energických, silných a efektívnych ľudí.

Pri výbere talismanu zvážte iba farbu minerálu, ale aj korešpondenciu s vaším znamením zverokruhu.