Kúzlo spojené s kamennými perlami

Perly sú minerály organického pôvodu.Podľa ich farebných variácií nájdete perly bielej, strieborno-bielej, krémovej alebo sýtej ružovej.Vzácnejšie druhy perál sú zlatohnedé alebo čierne.

Celkom existujú dva druhy perál: orientálna (nazývaná aj orientálna perla) - miestom jej ťažby je Perzský záliv alebo korčule (perličky) - vyzerajú ako guľaté perly.Najobľúbenejšie sú morské a kultivované druhy perál a nájdeme tiež sladkú vodu, ale je menej obľúbená.

]

Liečivé vlastnosti perlového kameňa

 1. Šperky s týmto minerálom zmierňujú obličkové patológie, normalizujú tráviaci trakt (najmä pečeň) a pomáhajú znižovať krvný tlak.
 2. Perly sa dlho používajú na liečbu katarakty a iných očných chorôb.Obyvatelia starovekej Číny verili, že kameň zvýši ostrosť zraku a tiež sa lieči z patologických stavov uší.
 3. Známe pojednanie tibetského liečiva „Zhuod-shi“ naznačuje, že perly zlepšujú pamäť, odstraňujú poruchy nervového systému a zvyšujú celkový tón tela.
 4. Minerál má tiež vynikajúci hemostatický účinok.Z tohto dôvodu bol trenýdo stavu prášku boli z neho vyrobené rôzne infúzie, ktoré boli navrhnuté tak, aby eliminovali krvácajúce gumy a hemoroidy v krvi.Práškové perly bolo možné kúpiť v ktorejkoľvek zo stredovekých lekární až do 18. storočia.
 5. Malo by sa poznamenať, že liečivé vlastnosti perál nie sú v žiadnom prípade prehnané: mikroelementy, ktoré tvoria jej zloženie, sa vyznačujú aktivačným a všeobecným posilňujúcim účinkom na ľudské telo.Nie je prekvapujúce, že počas stredoveku sa deťom s anémiou odporúčalo piť mlieko, do ktorého sa pridali drvené perly.

Dnes sa stále častejšie v predaji stretávame s práškom a perlou, ktoré sa odporúčajú používať na kozmetické manipulácie, ako aj ako doplnok stravy, na zlepšenie stavu pokožky, na hojenie rán, popálenín a popálenín.tak ďalej.

 1. Loterapeuti odporúčajú použitie terapeutickej a liečivej pitnej perlovej vody, ktorá sa vyrába podľa ajurvédskeho systému.Má protizápalové, antimikrobiálne a liečivé účinky.Táto liečivá voda pomôže posilniť imunitu, úspešne sa vyrovnať so zápalovými javmi, otravou, horúčkou, patológiami pečene, cholelitiázou a normalizovať menštruačný cyklus u žien.

Získanie perlovej vody je celkom jednoduché - stačí len nechať pár perál v nádobe s vodou na noc.Podľa potreby môžete perly variť aj v tejto vode.

Magické vlastnostiperly

 • Perly v Európe symbolizovali dlhé storočie.Obyvatelia Indie to uctievali ako symbol prosperity a prosperity, ako aj šťastného rodinného života.Kameň tiež predstavuje úprimnosť a úplnú dokonalosť.
 • Tento prírodný minerál pomôže vybudovať duševné procesy v tele, dodá duchovnej harmónii a zlepší mierumilovnosť jeho majiteľa.
 • Ďalšou pozitívnou vlastnosťou nerastu je to, že bude chrániť svojho majiteľa pred neuspokojenými pocitmi a bude tiež naznačovať začiatok choroby a začne strácať lesk.
 • Obyvatelia východnej perly uctievajú perly ako kameň, ktorý chráni pred krádežami, nečestnými podvodmi, zlým okom a inými negatívnymi javmi.

Zaujímavé informácie o kameni

Perly kontrolujú fungovanie Sahasrary a Višuddha čakry.

Má prijímajúcu yinovú energiu (naklonená zhromažďovať energiu).

Vzťahuje sa na zemské a vodné prvky.

Neptún a Mesiac sú ochrannými planétami nerastu.

Kameň pomôže ľuďom s týmito menami: Eugene, Oleg, Sergey, Valentin, Innam, Irina, Claudius, Lily, Margaritas a Sofia.

V dávnych dobách (v 13. až 17. storočí) boli perly najčastejšie používaným kameňom, ktorý sa používal na ozdobenie odevov, dámskych klobúkov a duchovných odevov.Dnes sa z nerastu vyrábajú rôzne šperky (prstene, náušnice, brošne, náhrdelníky a iné).

Komu je vhodné podľa znamenia zverokruhu

Pred zhotovenímkúpa produktu s perlami nebude na mieste, aby ste zistili, ako sa vzácna kocka týka súhvezdia.

 • Blíženci - kameň pomáha zbaviť sa ich vlastnej horúčky a zhone, zachraňuje pred závislými ľuďmi a pomstiteľmi.Vďaka minerálu môžu ženy ľahšie určiť svoju profesionálnu cestu.
 • Vodnár - vďaka minerálu sa budú tiež chrániť pred negatívnymi vplyvmi zvonka, prázdnymi klebetami.Perly pomôžu stabilizovať ich emocionálnu sféru a prispejú k obnoveniu duševnej rovnováhy.A čierne perly pomáhajú ženám plniť ich tajné sny.
 • Ryby - pridáva harmóniu, naostruje intuitívne schopnosti, chráni pred nevyžiadanými pocitmi a pomáha odhaliť mentálne a tvorivé schopnosti vlastníka.
 • Škorpióni - odporúča sa používať iba čierny kameň.Ženy vďaka nemu častejšie stretávajú svoj osud, sú veselejšie a veselejšie.
 • Rakovina - pre predstaviteľov tejto zverokruhovej konštelácie vám minerál umožňuje diagnostikovať rôzne patológie v čase, normalizuje krvný tlak a pomáha upokojiť.Rakovinové ženy vďaka nemu zvyšujú svoju zmyselnosť vo vzťahoch s mužom.
 • Taurus - minerál dodáva upokojujúci a šťavnatý charakter, vďaka kamenu sú dievčatá Taurus citlivejšie a pozornejšie.
 • Váhy - predstavitelia tohto znamenia zverokruhu vďaka magickému pôsobeniu kameňa úspešne zvládnu srdcepatológie, nadviazať harmonické vzťahy s ostatnými, zbaviť sa nadmernej arogancie a pýchy.A slabá polovica ľudstva, používajúca šperky s perlou, zvýši ich šancu na rodinné šťastie.
 • Perly sú vhodné iba pre tie dievčatá, ktoré sú presvedčené o svoje vlastné schopnosti - bude ich chrániť pred zbytočným rizikom.
 • Kozorožec - zbavuje sa nadmernej tvrdohlavosti, prispieva k duchovnej harmónii.

Existujú však tri znaky zverokruhu, ktoré nevyhnutne musia odmietnuť používať šperky s perlami:

 • Strelec - kameň sa týka vodného prvku, je kontraindikovaný pre použitie Strelcom.Výnimočne môžeme biely pruh pomenovať v živote predstaviteľov tejto zverokruhu, keď je dovolené nosiť šperky z čierneho minerálu.
 • Baran - slnečná planéta chráni horúce Barany a Mesiac pôsobí ako vládca perál.V dôsledku konfrontácie týchto dvoch planét musí Aries odmietnuť nosiť perlu.Musia zostať na jasnejších a objemnejších kameňoch.
 • Levy - použitie akýchkoľvek perál, dokonca aj tých čiernych, je pre levy kategoricky kontraindikované.Kameň vôbec nezasahuje do slnečnej podstaty tejto konštelácie a bude mať dramaticky negatívny vplyv na zdravotný stav a život všeobecne.

Nakoniec si pozrite zaujímavé video o kamenných perličkách:

Marissa