Kyanitový kameň: vlastnosti a magické vlastnosti

Jedným z najvzácnejších a najunikátnejších skvostov je kyanitový kameň, ktorý má vďaka nezvyčajnej jasne modrej farbe atraktívnu krásu.Ťažko sa dá stretnúť šperky s exotickým minerálom v klenotníctve.Kyanit si môžete kúpiť iba od predajcov krištáľu alebo od zberateľov a odporúča sa tiež kontaktovať súkromných majstrov šperkov.

História objavu a rozsah

V roku 1789 nemecký geológ Werner objavil kameň s neobvyklým kameňom.farba, ktorá sa volala „keanos“, ktorá je preložená z gréčtiny, znamená „modrá“.Po dôkladnom preštudovaní minerálu francúzskym vedcom Gayuiom získal začiatkom 19. storočia druhé meno - „odlišnosť“, čo znamená „dvojitá pevnosť“.Toto meno je vysvetlené dvojitou tvrdosťou kyanitu - každá tvár má iný stupeň tuhosti.

Podľa historikov bol prvý modrý klenot nájdený v Indii, pretožeZ tejto krajiny v 16. storočí boli do európskych krajín dodávané rôzne minerály.Spočiatku bol kyanit predávaný pod zámienkou jachty alebo zafíru, ale predtým bol povolený dosiahnuť vonkajšiu podobnosť s nimi.

Vedci sa domnievajú, že kameň vznikol v zemských vrstvách bohatých na chernozem v dôsledku vysokého tlaku včas, kedy nastali zmeny v štruktúre sedimentárnych hornín.Modré kryštály sa zvyčajne nachádzajú v žilách kremeňa, na miestach vzniku pegmatitov av horách.Hlavné ložiská kyanitu zahŕňajú:

 • India;
 • Madagaskar;
 • Rakúsko;
 • Švajčiarsko;
 • Mjanmarsko;
 • Brazília;
 • Austrália;
 • Nepál.

Na výrobu šperkov sa kyanit používa pomerne zriedka, pretožeje ťažké ich spracovať a nie každý majster sa s takouto úlohou dokáže dobre vyrovnať.Kameň sa najčastejšie používa v priemyselných oblastiach, z ktorých sa vyrábajú rôzne prvky, ktoré by mali mať vysokú pevnosť a odolnosť voči agresívnym látkam.Napríklad exotický minerál je potrebný na výrobu automobilových zapaľovačov a izolátorov, obkladačiek, umývadiel atď.

Druhy a vlastnosti

Kyanit kamený je kremičitan hlinitý, čo je hornina formujúca horninu.Môže obsahovať nečistoty titánu, mangánu, chrómu, železa a draslíka.Drahokam má tvar podlhovastých kryštálov doštičiek.

Kyanit je obvykle zafarbený do modra alebo do modra, ale v závislosti od množstva nečistôt môže získať aj iné odtiene:

 • žltá;
 • fialová;
 • zelená;
 • čierna;
 • oranžová.

Existujú tiež prakticky bezfarebné kryštály s alexandritovým efektom, t.je schopný meniť farbu v závislosti od uhla, na ktorý sa pozeráte.Pri pohľade na kyanituopatrnejšie, jeho nerovnomerné zafarbenie sa stáva viditeľným, čo mu dáva osobitnú sofistikovanosť.

​​

Terapeutické vlastnosti

Modrý drahokam je obľúbený nielen svojím mimoriadnym vzhľadom, ale aj vďaka svojim jedinečným schopnostiam.Už dlho sa verí, že dokáže liečiť rôzne choroby.Aby ste pocítili liečivé vlastnosti kyanitu - je vhodné nosiť ho vo forme šperkov, ale na istý čas sa tiež odporúča umiestniť kameň na boľavé miesto.

Kryštál má pozitívny vplyv na psychický a duchovný stav človeka.Pomáha prekonať stres, depresiu, nervozitu.Majitelia šperkov s modrým klenotom zaznamenávajú zvýšenie vitality, nedostatok nespavosti a zlepšenie pamäti.Okrem toho kyanit pomôže v boji proti týmto chorobám:

 • vysoká horúčka a horúčka;
 • zápal genitourinárneho systému;
 • infekčné choroby;
 • hypertenzia;
 • bolesť svalov.

Keďže minerál pomáha normalizovať fungovanie celého organizmu, existuje názor, že pomáha ľuďom s nadváhou schudnúť.

Magická sila kameňa

Kyanit svojim majiteľom podnecuje túžbu po duševnom zdraví, sebapoznaní, skromnosti, obozretnosti a vernosti.V podnikovej sfére pomôže správne určiť priority a zamerať sa na dôležité aspekty, ktoré dosiahnu ktorýkoľvek z vašich cieľov.

Ľudia obvinení z energie modrého minerálu vyvolávajú medzi ostatnými sympatie a dôveru, preto aj oniľahko spoznať nových priateľov.Talismany s kyanitom okrem toho pomôžu majiteľovi nájsť skutočné povolanie v živote, vyliezť na kariérny rebrík bez veľkého úsilia alebo vytvoriť úspešný podnik, ktorý prinesie nielen príjem, ale aj potešenie.

Pokiaľ ide o cestujúcich, modrý kameň je verným pomocníkom, pretožebude schopný určiť správnu cestu.Po priviazaní ľudských vlasov alebo hodvábnych nití k kyanitu sa jedna zo strán obráti vždy na sever.Dobrodruhovia sa tiež odporúčajú získať modrého talizmana, pretože im to pomôže stať sa rozumnejšími a obozretnejšími, čo ich zachráni pred vyrážkami.

S cieľom získať mimoriadne výhody z kyanitu, mali by ste ho pred nákupom starostlivo preskúmať - nemalo by obsahovať trhliny, triesky alebo odreniny, inak by bola energia kameňa negatívna., a jeho majiteľ očakáva iba nešťastie.

Význam v astrológii

Drahokam prinesie najväčší úžitok pre Blížencov a Strelca.Odmeňuje ich šťastím, zdravím a bohatstvom.Pozitívne dary budú môcť získať aj váhy, raky a ryby.Pre ďalšie znamenia zverokruhu bude kyanit zbytočný.

Dôrazne sa odrádza, aby sa nosili veci s modrým kryštálom pre Kozorožca, ako aj zlí, klamliví a náchylní na podvody - očakáva sa, že budú vystavení a budú mať problémy.