Labradoritský kameň - zadná časť mesiaca

Kamenný labradorit (alebo labrador) je pomenovaný podľa polostrova s ​​rovnakým názvom, ktorý sa nachádza v severnej časti Ameriky.Tam bol klenot prvýkrát objavený v roku 1770.Labradorit môžete nájsť aj pod inými druhmi mien: čierny kameň, býčie oko, rozptyl a karyatitída.

Všeobecné informácie o mineráli

Labrador je typ tylu.Vo farbe sa môže líšiť od tmavošedej po zelenavo šedú.Ak vezmete štrk do rúk a začnete ho otáčať zo strany na stranu, objaví sa na ňom šumivé zelenkavé, žlté, červené alebo modré svetlo.Drahokam má matný sklenený lesk.

Malo by sa poznamenať, že hlavná farba Labradora nie je príliš atraktívna, pretože je šedá, takmer smútiaca.Ale vďaka jasným zábleskom, ktoré hrajú na jeho povrchu, získava vznešenejší vzhľad.

Pokiaľ ide o hlavné ložiská nerastných surovín, Fínsko je na prvom mieste pre dovoz krásnych labradoritov.A potom, v zostupnom poradí, sa nachádzajú také štáty: Nemecko, Grónsko, India, Tibet a Ukrajina.V Austrálii nájdete tiež skvost, ktorý mávysoká kvalita šperkov.

Historické pozadie Labradora

Podľa legendy boli prvými ľuďmi, ktorí uznali veľkú magickú moc Labradoritu, národy obývajúce záhadnú Hyperborea.Ich klenot bol vďaka svojim magickým vlastnostiam vysoko cenený a bol uctievaný ako posvätný kameň.

Európania sa o mineráli dozvedeli až na konci osemnásteho storočia.Bohaté ženy nosili náušnice, prstene, brošne a náhrdelník s labradorom, bez váhania ukázať ostatným svoje nádherné poklady.

Okolo toho istého obdobia si minerál získava na popularite v Rusku aj na konci osemnásteho storočia.Keď bola Ermitáž postavená, objavili sa v útrobách Zeme obrovské bloky, z ktorých vykukovali perleťové oči Labradora.Potom sa sláva rozšírila po celom klenote po celom Rusku.To sa začalo používať na výzdobu kráľovských rezidencií a bytov pre predstaviteľov šľachty v Petrohrade.

Liečivé vlastnosti drahokamu

 • Lithoterapeuti tvrdia, že labradorit pomáha posilňovať obranyschopnosť tela.
 • Drahokam pôsobí proti bolesti: zmierňuje stav s kĺbovými patológiami a chorobami chrbtice.
 • Kameň tiež úspešne lieči neplodnosť, impotenciu a časť chorôb genitourinárnej sféry (najmä u mužov, prostaty).
 • Osoba, ktorá pravidelne nosí prívesky a prstene s minerálomzlepšuje jeho náladu, bude pre neho ľahšie zvládnuť negatívne účinky stresu na telo, spánok sa normalizuje.Okrem toho krúžky (nosené na prostrednom prsti) a prívesky s klenotom zbavujú závislých od hroznej závislosti, pretože odstraňujú stres, upokojujú, odstraňujú z depresívnych stavov a umožňujú vám obnoviť telo po nervovom napätí.
 • Labrador pomáha odstraňovať kamene z obličiek, priaznivo ovplyvňuje celkový metabolizmus v tele.
 • Ak umiestnite figurínu alebo len kúsok minerálu vedľa svojej čelnej plochy, odstránite nočné mory, nespavosť a obnovíte prirodzený budík svojho tela.

Labrador ovplyvňuje fungovanie čakry slnečného plexu Manipura ).

Magické vlastnosti kamenné labradora, ktorému vyhovuje

 1. Labrador je mystický klenot, ktorý má silné ochranné vlastnosti.Pomáha rozširovať vedomie a umožňuje vám pripojiť sa k energii vesmíru.
 2. Minerál bude chrániť svojho vlastníka pred negatívnou energiou, ako aj pred stratou vitality.Pomáha vytvárať energetický „štít“, ktorý ochráni človeka pred negatívnym vonkajším vplyvom.
 3. Pomocou labradoritov sú možné cesty cez iné svety a ich minulé inkarnácie.Je to minerál ezoterických znalostí, ktorý uľahčuje proces porozumenia mystickým informáciám.
 4. Pri vyrovnaní sa prejavuje aj účinok kameňafyzických a éterických tiel a tiež pri otváraní prístupu k osobnej duchovnej úlohe človeka.Keď sa nosia pravidelne, úroveň vedomia stúpa, viera rastie.
 5. Klenot zvyšuje intuitívne schopnosti a vrodené mentálne vlastnosti.Z tohto dôvodu bude pre človeka ľahšie správne pochopiť signály vysielané jeho vyšším „I“.
 6. Pokiaľ ide o psychológiu, klenot tu pomôže vyrovnať sa s rôznymi strachmi, nedôverou v svoje vlastné silné stránky, pochybnosti, bolestivé spomienky z minulosti, sklamaniami, ako aj s rôznymi emocionálnymi odpadmi, ktoré sa často tiahnu od minulých životov.
 7. ​​
 8. Pomôže vysporiadať sa s hyperaktivitou mysle, posilní predstavivosť a očistí myseľ od nových myšlienok.Harmonizuje analytické a racionálne schopnosti s intuitívnymi znalosťami.
 9. Labradorit pôsobí ako minerál, ktorý pomáha osobe premýšľať a pozorovať sa.Pomáha oddeliť a harmonicky kombinovať inteligenciu a intuíciu, zbaviť majiteľa zbytočných iluzórnych predstáv o svete, čo vám umožní pozorovať skutočnú podstatu vecí.
 10. Je užitočné obrátiť sa na minerál, ktorý potrebuje pomoc počas toho obdobia života, keď nastanú zmeny, pretože to dá človeku silu mysle a vytrvalosť, ktorú potrebuje.Pomáha tiež pripraviť telo a dušu na ďalší duchovný vývoj.

Labrador a znamenia zverokruhu

Vodnár môže mať najväčší úžitok z používania produktov s labradoritmi.s Váhou.

A tie minerály, ktoré sa vyznačujú červenkastohnedým odtieňom, sú známe pod názvami býčieho oka.Odporúča sa, aby používali tie dámy, ktoré sa narodili v súhvezdí Škorpión, Rak alebo Lev.Klenot pre nich prispeje k odhaleniu ich prirodzenej osobnosti.

Ľudia zaoberajúci sa liečením, ak patria k znakom zverokruhu Baran a Panna, si budú môcť vďaka kryštálu vyvinúť vynikajúcu intuíciu a dobré psychické schopnosti.

Predovšetkým je vhodné obrátiť vašu pozornosť na kameň na starších ľudí.Labradorit sa stane spoľahlivým ochrancom mieru v domácnosti a mieru v domácnosti.Tradične sa delia kamene na mužov a ženy.Prvá kategória obsahuje drahokamy svetlého tieňa a druhá - tie, ktorých tón je hnedasto-zelený.

Upozornenie!Kameň neposkytne svoju pomoc závistlivým a nepriateľským ľuďom a okrem toho sa im pokúsi ublížiť všetkými možnými spôsobmi.Minerál pomáha mimoriadne pozitívne zmýšľajúcim jednotlivcom, ktorí s dôverou stoja na nohách a majú schopnosť správne posúdiť rôzne životné situácie a konať v nich správne.Labrador navyše uprednostňuje všetkých, ktorí radi riskujú.Šperky s ním musia byť v arzenáli tvorivých osobností, pre ktoré predstaví vynikajúceho talizmana, ktorý mu pomôže prilákať šťastie a úspech do jeho života.

Na záver odporúčame, aby ste si pozerali informatívny videoklip o úžasnom staveVlastnosti labradoritu:

Marissa