Lapis lazuli kameň - mágia, ktorá udivuje fantáziu

Kameň Lapis lazuli je jedným z najvýraznejších a najkrajších minerálov.Často sa mu hovorí „nebeský kameň“, pretože je jednoducho úžasne krásny a veľmi podobný blanku, ktorý sa objavuje na jasnej slnečnej oblohe.

Slovo „lapis lazuli“ v arabčine znamená „blue“.A v perzštine znamená lazurit „modrý“.Kameň bol známy obyvateľom starovekého východu pod názvom „Bukhara lapis lazuli“ alebo „arménsky kameň“ av Rusku sa tento klenot nazýval inak - „azúrový kameň“.

Všeobecné informácie o lapis lazuli, trochu histórie

Kameň s bohatou farbou chrpy mánezvyčajne atraktívny prírodný odtieň, ktorý žiarivo svieti, tak v lúčoch jasného slnka, ako aj v podmienkach umelého svetla.

Lapis lazuli má veľmi rozsiahlu farebnú paletu - je zastúpená farbami od bledomodrej po svetloružovú.Najcennejší klenotníci dostávajú tie kamene, ktoré majú najvyšší jas a bohatý tón.

Minerál je naplnený osobitnou šľachtou a vznešeným žiarením v dôsledku malých zlatých škvŕn pyritu pyritu, ktoré krásne žiaria na slnku.Dokonca aj pri slabom osvetlení má kameň prenikavý vzhľad, alepravda je trochu pochmúrna.

Medzi vládcami starého Egypta bol kameň rovnako cenný ako zlato.Nariadili, aby boli hrobky a sarkofágy orezané ultramarínovým kameňom.

Ruskí cisári tiež zbožňovali šťavnaté a svetlé lapis lazuli, najmä pre nich drahokamy dodávali karavany z ázijských štátov.A zruční remeselníci vyrábali skutočné šperky z umeleckých diel, ktoré sa následne dostali do zbierok predstaviteľov elity spoločnosti a znalcov všetkého krásneho.

Ultramarínový pigment sa extrahoval z lapis lazuli, ktorý umelci pridali do svojich farbív.Ultramarín sa tiež používal vo výrobnom procese odevov.

Od staroveku je Afganistan známy svojimi najznámejšími a najväčšími ložiskami lapis lazuli - tu sa ťažba kameňa začala ďalších 7 000 rokov pred naším obdobím.Najcennejšie zásielky drahokamov boli doručené ruskému cisárskemu súdu z Afganistanu.

Okrem Afganistanu sa na svetový klenotnícky trh aktívne dodávajú ultramarínové nerasty také krajiny: Čile, Spojené štáty americké, Kanada, India, Barma.Pokiaľ ide o Rusko, neexistujú žiadne mimoriadne ložiská lapis lazuli, malá časť ložísk nerastov sa nachádza v regióne Transbaikalia.

Liečivé vlastnosti minerálu

Má sa za to, že čím väčšie je jas a „charizma“ lapis lazuli, tým výraznejšie sú jeho liečivé vlastnosti.Úžasne krásne kamene preukázali svoje liečivé schopnosti pre viac ako jedentisíce rokov.

  1. Od staroveku sa klenot používa na odstránenie bolesti hlavy, zlepšenie krvného obehu a zlepšenie fungovania imunitného systému.
  2. Lekári ľudu ctia lapis lazuli ako účinný prostriedok na obnovenie zrakovej ostrosti a na zlepšenie celkového stavu vizuálneho aparátu.Preto sa odporúča nosiť šperky s lapis lazuli všetkým, ktorí sú nútení dlhodobo vykonávať starostlivé práce, sústrediť sa na malé detaily.
  3. Lithoterapeuti sú presvedčení, že perličky lapis lazuli pomáhajú znižovať krvný tlak a zaoberajú sa aj nervóznym nepokojom a nespavosťou.
  4. Kameň má silné analgetické a protizápalové vlastnosti.Používa sa ako účinný prostriedok, ktorý eliminuje popáleniny a modriny, chráni rany a pomáha znižovať opuch.
  5. V starodávnych zmluvách je možné nájsť odkazy na lazuritové tinktúry a prášky, ktoré údajne liečia ľudí zo smrteľného zhryzu jedovatého škorpióna a otravy.Historicky sa potvrdilo, že medzi starými Indmi bolo populárne používať rozdrvené na prášok z kameňa, ktorý sa užíval ústne na odstránenie jedu z tela.
  6. V stredovekých lekároch je lapis lazuli známy ako kúzelný minerál, ktorého žiarenie lieči z akejkoľvek choroby.

A slávny indický lekár, Buddha Bhayshadshya-Gora, sedel na úžasnom tróne lapis lazuli, ktorý žiaril ultrafialovým žiarením.A všetci postihnutí sa snažili dostaťk tomuto veľkému vládcovi na recepcii, po ktorom všetky ich choroby zmizli vlnou čarovnej prútika.

  1. Tí, ktorí trápili suchý, oslabujúci kašeľ, by si mali na prsia dať kúsok minerálu - čo najskôr odstránili príznak choroby.Odporúčalo sa tiež použitie ultramarínových minerálov, aby sa aplikovali na bedrovú oblasť alebo choré kĺby, aby sa zmiernila bolesť.
  2. Infúzie Lazuritu sa pili ako vynikajúci choleretikum, ako aj na odstránenie obličkových kameňov.Rovnaké kamene, ktoré mali inklúzie zlatých pyritov, pomohli eliminovať závažné vnútorné vredy.

Hodnota lapis lazuli pre ženy

Energetické vibrácie minerálu sú pre spravodlivé sex mimoriadne dôležité.Vedci sa domnievajú, že kameň má silný účinok proti starnutiu, pomáha obnoviť kostné tkanivo, zmierňuje menštruačné bolesti, záchvaty reumatizmu a normalizuje krvný obraz.
Krásy staroveku pomocou lapis lazuli sa zbavili bradavíc a vekových škvŕn na tvári, ako aj lišajníkov a ekzémov.
Na mihalnice sa aplikovala kamenná múčka do stavu prášku, ktorý sa zmiešal s octom - takáto zmes úspešne vyliečila prolaps a urýchlila rast riasiniek.Podobné kozmetické procedúry sa robili pre vlasy na hlave.

Zástupcovia rôznych kultúr sveta radili ženám, ktoré sú schopné nosiť amulety s lapis lazuli na bruchu, aby sa zaistilo bezpečné tehotenstvo, riadne dozretie plodu a ochrana.z potratu a miernejšieho priebehu pôrodu.

Kúzlo lapisuli, čo znamená pre človeka

Žiarivo modrý kameň je symbolom šťastia, úspechu a prosperity.Umožňuje vám v živote realizovať rôzne plány a projekty, pomáha posilňovať priateľstvá.

Tradične sa lapis lazuli spája s úprimnosťou a priateľskosťou.Preto bolo zvykom robiť diplomatické dary, ktoré obsahovali kameň - boli znakom skutočnej priateľskosti.

V staroveku si ľudia všimli, že nasýtené modré odtiene lapis lazuli majú tendenciu upokojovať, odstraňovať depresívne stavy, relaxovať a pomáhať rozvíjať intuitívne schopnosti u človeka.

V joge sa lapis lazuli používa na očistenie energetického obalu negativity, zlých myšlienok, negatívnych spomienok na minulosť a rôznych porúch.Na tento účel musí byť na oblasť „tretieho oka“ nanesený kúsok kameňa a mentálne meditovať niekoľko minút.

Komu sa vyhovuje prekvapivo krásny drahokam

Podľa mnohých legiend sa lapis lazuli považuje za kameň milencov, ktorý si navzájom daruje, ak s ním nosia šperky.

Použitie kameňa v prstencoch alebo náramkoch na jeho rukách umožní majiteľovi predmetov navždy zabudnúť, aké sú depresívne a melancholické stavy, ako aj normalizovať spánok.

Minerál chráni pred zlým osudom osudu, pomáha posilňovať telo a vedomie.To je ideálny kameň premeditatívne praktiky zamerané na duchovné zlepšenie osobnosti.Obzvlášť zobrazené na sebe lapis lazuli šperky pre dievčatá s tmavými vlasmi.Červenovlasé zviera, ktoré pomôže vylepšiť jeho osud.

Astrológovia sa domnievajú, že kameň bude v plnej miere preukazovať svoje pozitívne vlastnosti pre Strelca a Váhu.A pre ľudí patriacich k iným príznakom zverokruhu (s výnimkou Kozorožca) minerál nepoškodí.Sila jeho dopadu závisí od množstva rôznych faktorov - od množstva osobnej energie jeho vlastníka, od správneho zaobchádzania s ním a ostatnými.

Nakoniec si pozrite tematické video:

Marissa