Lapis lazuli: vlastnosti kameňa, ktorý vyhovuje horoskopu

Pri ťažbe mramoru sa náhodou objavil minerál krásneho modrého odtieňa pripomínajúci oblohu pred búrkou.Táto udalosť sa stala na hranici dnešného Afganistanu a Tadžikistanu.Kameň získal kráľom srdce panovníkov: začal príbeh tejto úžasnej nugety.Aký druh kameňa je lapis lazuli, aké sú jeho vlastnosti, pre koho je vhodný?Moja susedka sa zachránila pred plešatosťou pomocou lapis lazuli: Náušnice som kúpila na základe rady trichológa.Tento kameň je taký nádherný.V článku vám poviem o vlastnostiach použitia lapis lazuli v mágii a liečbe.

História pôvodu

V dnešnej dobelapis lazuli patria do triedy okrasných kameňov, ale nie vždy tomu tak bolo.Takmer pred 3 000 rokmi bol tento nugget uctievaný ako vzácna hodnota, považovaný za symbol najvyššieho božstva oblohy - Tengri.Otroci, ktorí ťažili nerasty v oblasti Badachšanu (východný Afganistan), boli pripútaní, aby nemohli ukradnúť a odstrániť najvzácnejší minerál z baní.

Z Afganistanu vstupuje lapis lazuli do starej Perzie, kde získava svoje súčasné meno: z perzštiny sa slovo „lapis lazuli“ prekladá ako „modré“.Z Perzie vstupuje lapis lazuli do Egypta a potom do antického Grécka.Cestovateľ tak skončil na európskom kontinente, kde sa tiež zamiloval do svojej krásy a krásynasýtená modrá farba.

Starí Egypťania, rovnako ako Afganci, pripisovali nugetu symboliku božstva.Ukázalo sa, že to bol boh Amon-Ra, ktorý mal na starosti spravodlivosť.Preto lapis lazuli bol atribútom všetkých egyptských sudcov: nosili na svojich hrudných doskách lapis lazuli napísané slovo „pravda“.Do hrobiek boli umiestnené aj ozdoby lapis lazuli, najmä v hrobke Tutanchamona sa našiel kameň.

Poznámka!V dávnych dobách umelci vyrábali jasne modrú farbu z prášku lapis lazuli - ultramarín.

Čínske a iné ázijské národy tiež uctievali lapis lazuli ako symbol nebeského vládcu-božstva, ako aj jeho zástupcu na Zemi - cisára.Legenda hovorí, že 10 Božích prikázaní Mojžišových bolo vyrytých na lapisské stoly.

V Rusku sa ložisko lapis lazuli nachádza na brehoch rieky Slyudyanka v regióne Bajkal.

Opis a odrody lapis lazuli

Pôvod kocky je magmatický.Tento priesvitný minerál sa odráža v žiarení skla a vďaka prítomnosti síry v jeho zložení dostal nasýtený modrý tón.Percentuálny podiel síry určuje sýtosť a intenzitu farby kameňa: čím viac je, tým je jasnejší.V štruktúre kameňa sú tiež pyritové pruhy, ktoré vyzerajú ako zlato.Starí ľudia verili, že zlato bolo tiež uzavreté v nebeskom kameni.

Je zvláštne, že lapis lazuli nie je klenotom.V prírode je vo forme žíl vo vnútri mramoru, autonómne kryštály neexistujú - buď sa vyskytujúako výnimka.

Tento kameň nie je vždy jasne modrý, niekedy sú tu vzorky modrej, tmavomodrej, fialovej alebo zelenkavej farby.Najcennejšia je afganská lapis lazuli, ktorá sa ťaží už niekoľko tisíc rokov v oblasti Badachšanu.Považuje sa za národnú hrdosť.

Afganský lapis lazuli má 3 odrody:

  1. nula;
  2. asmani;
  3. Fursi.

Lapis lazuli nili alebo sa vyznačuje silnou modrou farbou.Jeho štruktúra je homogénna, ale niekedy existujú exempláre s pruhmi pyritu (zlaté).Asmanský minerál sa vyznačuje jemným bledomodrým odtieňom, Fursi sa leskne zelenkastým odtieňom.Najdrahším materiálom pre šperky sú nugety niili a najlacnejšie sú fursi.

Magické vlastnosti

Zvážte magické vlastnosti kameňa lapis lazuli, pre ktoré je vhodný a na čo.Tento minerál sa používa iba na bielu mágiu.Je potrebné s ňou zaobchádzať opatrne, očistiť myšlienky od nečistôt a emócií od hnevu a hnevu.Energia kameňa pôsobí nielen na samotného kúzelníka, ale aj na svet okolo neho a ďalších ľudí.Ako amulet tento kameň pomáha svojmu majiteľovi zbaviť sa negatívnych charakterových vlastností a usilovať sa o duchovnú dokonalosť.Chráni tiež nositeľa pred negatívnymi energiami, závisťou a hnevom druhých.

Magické vlastnosti nerastu závisia od rámca, v ktorom sa nachádza.Zlato aktivuje schopnosť kameňa vylepšiť intuitívny princíp u človeka a striebro pomáha odvrátiť smerovanú negativitu.Ale v každomOkrajový kameň má moc zmeniť osud ľudí.

Astrominerológovia radia všetkým, ktorí hľadajú zmeny vo svojom živote, aby si kúpili lapis lazuli šperky alebo aspoň samostatný kamienok.

Pomoc lapis lazuli možno vyjadriť v:

  • presťahovaní sa do iného mesta /krajiny;
  • zmena zamestnania;
  • prerušenie nepotrebného vzťahu;
  • hľadanie nových známych;
  • vyslobodenie z minulých sťažností.

Tento minerál poskytuje múdrosť, pomáha prijímať informované rozhodnutia.Ak požiadajú o pomoc kameň pri dôležitom rozhodnutí, nikdy ho neskôr nebudete ľutovať.

Vymazanie myšlienok informačného odpadu je pravdepodobne najdôležitejšou črtou tohto magického jadra.Meditácia s lapis lazuli pomáha vyvážiť emocionálnu sféru, stať sa pokojnejšou a trpezlivejšou, zbaviť sa zbytočných nepokojov a negatívnych myšlienok.Amulet lapis lazuli je užitočný pre tých, ktorí pracujú s ľuďmi: učitelia, právnici, psychológovia atď. Kameň je však kontraindikovaný pre povolania, ktoré vyžadujú rýchlu reakciu a rýchlu prácu: armáda, hasiči, ministerstvo pohotovosti, vodiči, odborníci na resuscitáciu atď.

Zlučiteľnosť s inými minerálmi je dôležitou súčasťou používania kameňov na magické účely.Pretože lapis lazuli patrí do zemského prvku, má tiež kompatibilitu so zemskými minerálmi.Napríklad s tyrkysom alebo malachitom, nefritom a všetkými druhmi chalcedónu.Lapis lazuli tiež dobre harmonizuje s minerálmi vodného prvku.Tento kameň sa nedá kombinovať s minerálmi vzdušného prvku a mal by byť veľmi opatrnývysporiadať sa s kameňmi ohňového prvku.

Terapeutické vlastnosti

V dávnych dobách sa minerálny prášok používal na liečenie chorôb.Lazuritový prášok sa zachránil pred uhryznutím jedovatých hadov a článkonožcov.V súčasnosti sa kameň používa na zlepšenie zraku a úspešne prešiel testovaním v zdravotníckych zariadeniach.Na korekciu zraku sa odporúča pozrieť sa na lapis lazuli najmenej päť minút niekoľkokrát denne.Navyše musíte nosiť kamenné šperky.Ženy môžu nosiť náušnice na zlepšenie vizuálneho aparátu.

Poznámka!Čím bližšie je minerál k chorému orgánu, tým väčší dopad má.Toto je zlaté pravidlo lithoterapie.

Okrem zlepšenia videnia majú náušnice lapis lazuli priaznivý vplyv na štruktúru vlasov.Jednoduché nosenie šperkov pomôže vašim vlasom získať silu, lesk a hustotu.

Náhrdelník s nebeskými kamienkami pomôže stabilizovať emocionálnu sféru, normalizovať krvný tlak a zlepšiť kvalitu pokožky.Lapis lazuli tiež zmierňuje nespavosť a nočné mory.

Kameň modrej farby eliminuje akékoľvek vredy na tele - vnútorné aj vonkajšie.Brožúra so strieborným rámom pomôže zbaviť sa bronchiálnej astmy, opuchu dýchacích ciest a alergií.Kamienok tiež aktivuje koaguláciu krvi, ktorá pomáha zastaviť krvácanie.

Starostlivosť o kameň

Ako správne ošetrovať kameň, aby nestratil svoje liečivé vlastnosti?Po prvé, nemôžete to nejako upustiťkonať mechanicky.Nugget má krehkú štruktúru a môže ľahko prasknúť alebo sa zdeformovať.Prasknutý kameň s trieskami stráca svoje liečivé vlastnosti.

Lapis lazuli sa nedá dlho držať na slnku alebo chlade: poškodzuje to štruktúru minerálu.Kameň netoleruje účinky alkálií a kyselín, ako aj akýchkoľvek chemikálií.Na očistenie štrkov od nečistôt je potrebné ich kúpať v čistej vode bez pridávania akýchkoľvek látok.Po kúpeli minerál jemne osušte handrou alebo servítkou.

Je lepšie skladovať kameň oddelene od ostatných minerálov v samostatnej škatuli alebo vrecku vyrobenom z mäkkej tkaniny.

Kto je vhodný pre

Pre koho je lapis lazuli vhodný?Tento minerál dokonale ladí s energiami Váhy.Môžu nosiť šperky a amulety z akejkoľvek rozmanitosti tohto nugget.Kameň vyvažuje emocionálnu oblasť Váhy, ku ktorej sa neustále usilujú.Lapis lazuli tiež spoľahlivo chráni svojho majiteľa pred priamou negativitou.

Váhy sa môžu nosiť s azúrovým amuletom po celý deň a po celý rok, čo sa nedá povedať o iných príznakoch zverokruhu.Astrominerológovia neodporúčajú kontaktovať minerál dlhšie ako päť hodín denne.