Liečivé a magické vlastnosti citrínového kameňa - komu sa hodí podľa horoskopu

Citrín - pôsobí ako veľmi krásny minerál s bohatým žltým odtieňom s jasným leskom.Ľudstvo je známe už od stredoveku, bol mu pripisovaný veľký uzdravujúci a magický potenciál.V tomto materiáli navrhujem zistiť všetky vlastnosti citrínového kameňa, ktorému najviac vyhovuje na základe znamenia zverokruhu.

Fyzikálno-chemické vlastnosti citrínu

Citrín je priehľadný a vysoko žiarivý kameň, jedna z odrôd kremeňa.Zahrnuté v kategórii polodrahokamy.

Názov nerastu sa získal podľa jeho citrónovej farby.Nakoniec slovo „citrus“ znamená „citrónová žltá“, preto sa názov „citrín“ objavil v roku 1747.Ale samotný kameň bol ľudstvu známy oveľa skôr.Pravda, bol často zmätený, mylne nazývaný španielsky alebo zlatý topaz.V skutočnosti sú to úplne odlišné minerály.

Od staroveku sa šperky vyrábali z citrínu, napríklad zdobili čelenky kráľov.Citrín sa dá ľahko spracovať.Dnes v prírode nie je tak veľa jej rezervácií, takže vedci začali umelo syntetizovať kameň v laboratóriu vykonávaním praženia ametystu.

Podľa farieb majú citríny veľmi širokú škálu odtieňov: svetlo žltá, jasne citrónová, medová.Farba je ovplyvnená chemickou látkouškáry v kameni.

Kameň sa používa najmä v klenotníckom priemysle na výrobu náušníc, prsteňov a osobných amuletov.Zároveň v moderných šperkárňach pravdepodobne nenájdete produkty s prírodnými minerálmi - vo forme citrínov sa zvyčajne používa dymový kremeň vystavený vysokým teplotám.Kamienok je niekedy ožarovaný, aby sa získal požadovaný odtieň.

Liečivé vlastnosti citrínov

Ľudia si vždy boli vedomí kúzla citrínu.Aktívne sa teda používa na liečbu chorôb pohlavných orgánov a gastrointestinálneho traktu.A s indickými liečiteľmi boli uzdravené gastritída, cystitída a pyelonefritída pomocou citrín.

Nezabudli sme na úžasné schopnosti drahokamov v našich dňoch.Litoterapeuti stále používajú citrín na celkové uzdravenie tela, ktoré im dodáva životnú energiu, zvyšuje imunitu a zvyšuje fyzickú aktivitu.

Kameň tiež čistí telo škodlivých látok, má priaznivý vplyv na stav štítnej žľazy a lieči žalúdočné vredy.Vďaka energii solárneho minerálu môžete obnoviť duševné zdravie, zlepšiť inteligenciu.

Citrínom sa pripisuje celý rad ďalších liečivých vlastností, a to:

 • na liečenie depresívnych porúch;
 • zlepšujú pamäť;
 • zmierňujú bolesti hlavy;
 • zvyšujú sebaúctu;
 • dať schopnosť správne sa v živote orientovať, bez ohľadu na to, čo sa stane;
 • minerál zvyšuje schopnosť jasne vyjadrovať svoje myšlienky;
 • zvyšuje všímavosť;
 • eliminuje zlé myšlienky, nočné mory;
 • vyvoláva obvinenie z pozitívnych emócií.

Magická schopnosť minerálu

Aké sú magické vlastnosti citrínového kameňa a pre koho je vhodné?Poďme to zistiť.

 1. V staroveku ľudia verili, že krištáľ odvádza zlo od majiteľa.
 2. Od pradávna boli citríny pripisované majetku, vďaka ktorému je človek úspešný.Je žiaduce mať ho pre tých, ktorí sú zapojení do podnikania, najmä obchodu, podnikania.Položte kúsok kameňa vedľa pokladnice alebo do svojej peňaženky a priláka to finančné toky.Zabraňuje plytvaniu úsporami.
 3. Citríny tiež vylučujú negatívnu energiu a nemusia sa pravidelne čistiť.Kamene sú plné teplej, pozitívnej energie, vďaka čomu sú ich majitelia optimistickejší, plní vitalitou.
 4. Žltý minerál prebúdza u ľudí šiesty zmysel a spája ho s oblasťou nevedomia.Uľahčuje proces prispôsobenia sa zmenám, odstraňuje rôzne problémy majiteľa.
 5. Klenot evokuje oratorické schopnosti, vďaka ktorým sponzoruje hercov, moderátorov a spevákov.
 6. ​​
 7. Úspešne odstraňuje nerozhodnosť, pomáha nájsť správne riešenia.
 8. Tiež sa predpokladá, že citrín robí jeho majiteľa atraktívnejším pre ostatných.Preto sa opotrebuje rozvíjať spoločenskosť, zvyšovať sebaúctu.
 9. Odporúča sa kúpiť slnečný kameň, ak sa často hádate so svojím spolubývajúcim - kvôli harmonizáciiEnergie jangu a jinu úspešne vyriešia akékoľvek nezhody, keď sa v dome objaví minerál.
 10. Citrín - veľmi užitočné pri rizikových činnostiach.Slúži však slušným ľuďom aj tým, ktorí majú nepoctivé úmysly.

Citrínový kameň je vhodný pre znamenie zverokruhu

Minerál najlepšie súvisí s energiou konštelácieBlíženci ].Ten s jeho pomocou rozvinie dar rečníka vo svojom vnútri, bude pre nich ľahšie nadviazať kontakt s vonkajším svetom.Klenot tiež poskytuje vyššiu sociálnu úroveň, propaguje človeka v jeho kariére.

Vodnárje ďalším znakom zverokruhu, ktorý sa veľmi zaujíma o citrínové výrobky.Kameň chráni Vodnára pred negatívnou energiou, priťahuje materiálne bohatstvo do ich života a postupuje cez radov.

Ale nielen tieto dve konštelácie môžu úspešne použiť kúzlo citrínu.Je obzvlášť vhodnýpre Kozorožca , ktorý naplní tvorivou inšpiráciou a energiou na realizáciu svojich nápadov.Nech už zástupca značky vezme čokoľvek, všetko dopadne najlepším možným spôsobom.

Pannavďaka citrínu zvýši svoju sebaúctu, prestane pochybovať o svojich vlastných schopnostiach.

Ryby- bude naplnená životne dôležitou energiou, ktorej často chýbajú pri všetkých svojich nápadoch.Ďalší kameň im pomôže vyrovnať sa s akýmikoľvek ťažkosťami poslanými zhora.

Váhy- prestane navždy pochybovať o všetkom, získa vnútornú rovnováhu.

Levy, Strelec, Býk a Škorpióny ,pomocou citrínov naviažu vzťahy s okolitým svetom, upokojia nervový systém a kameň v nich prebudí kreativitu.

AleBaranby radšej odmietol nosiť citrín.V opačnom prípade hrozí, že zástupca horúceho prvku ohňa bude ešte agresívnejší, dráždivejší a narcistickejší, ako je zo svojej podstaty.Mal by sa obrátiť na vhodnejších talismanov.

Rakyby si nemali kupovať ani citrínové šperky, pokiaľ samozrejme nehodnotia pokojný a zmeraný život.V opačnom prípade minerál nadmerne aktivuje nervový systém, čo nepriaznivo ovplyvní celkový emocionálny stav.

Citrín - je jedným z najpozoruhodnejších minerálov a silných talismanov.Astrológovia a lithoterapeuti tvrdia, že kameň môže byť vložený do akéhokoľvek média.Negatívne upozornenie - prírodný citrín je pomerne drahý, takže ho bohužiaľ nemôže dovoliť každý.