Liečivé a mystické vlastnosti charoitového kameňa

Charoit pôsobí ako kameň mimoriadnej krásy, ktorý je v prírodných podmienkach pomerne zriedkavý, a to iba na území Ruskej federácie.Od svojho objavu v roku 1948 geológom ZSSR Ditmar sa minerálu podarilo získať veľkú popularitu po celom svete.

Aké úžasné vlastnosti má charoitický kameň, pre ktorého je vhodný na horoskop?Odpovede na tieto otázky dostanete v nasledujúcom materiáli.

Fyzikálno-chemické vlastnosti charoitu

Charoit je súčasťou pyroxénovej skupiny minerálov.Pôsobí ako pomerne mäkký ozdobný kameň, ktorého efektnú jemnú fialovú farbu tvoria nečistoty v mangáne v kompozícii.

Kameň sa vyznačuje nerovnomerným zafarbením: jeho vláknitý vzor je tvorený viacfarebnými pruhmi a prepletený s ostatnými odtieňmi (biela, levanduľa, mäkká orgována, hnedá).

Je možné stretnúť sa a mať rôzne varianty charoitov, na ktorých sa po vyleštení prejaví účinok „mačacích očí“.Hodnota týchto drahokamov je mnohokrát vyššia ako obvykle.

Minerálne ložiská

V súčasnosti existuje iba jeden ložisko charity s názvom „Lilac Stone“.Nachádza sa v Ruskucentrálna časť medzi Irkutskom a Jakutskom.

V súvislosti s rýchlym zničením prírodných rezerv charity miestne orgány stanovili obmedzenie ťažby: viac ako 100 000 ton drahokamu sa nemôže ročne použiť.

Zároveň je pomerne ťažké ťažiť nerast, pretože jeho ložisko sa nachádza na vrchole hory, kde je teplota veľmi nízka, plus zvýšené riziko seizmologického rizika.

Preto by sa nemalo prekvapiť, že prírodný charoit je drahá radosť.Napríklad za 1 kilogram nespracovaného kvalitného minerálu budete musieť zaplatiť 100 USD.A v klenotníctve budú náklady dokonca na miniatúrny kamienok v hotových šperkoch asi 50 - 80 dolárov.

Liečivé vlastnosti charoitu

Kameň bol však známy nielen svojou vzácnosťou a vonkajšou krásou - má tiež schopnosť liečiť mnohé choroby.Lithoterapeuti sa domnievajú, že jeho odtieň fialovej farby tu hrá veľkú úlohu, čo má upokojujúci účinok na stav nervovej sústavy a harmonizuje vedomie.

Aké ďalšie liečivé vlastnosti vykazuje charoit?

 1. Ak ste v stave extrémneho stresu, odporúča sa, aby ste uvažovali o kryštáli po dlhú dobu.Takto upokojíte nervy, zmizne veľa psychologických porúch.
 2. Minerál zlepšuje schopnosť tela odolávať vírusom, infekciám a posilňuje imunitný systém.
 3. Zefektívňuje proceszapamätanie nových informácií.
 4. Priaznivo ovplyvňuje orgány gastrointestinálneho traktu: pečeň, pankreas.
 5. Znižuje bolesť, napätie, na ktoré sa na postihnutú oblasť aplikuje kúsok fazety.
 6. Podľa recenzií charoit úspešne lieči veľa chronických patológií: normalizuje krvný tlak, eliminuje prostatitídu u mužov a lieči choroby močového a pohlavného traktu.
 7. Využívaním energie fialového minerálu sa obličkové kamene postupne ničia a z tela sa vylučujú aj sklerotické plaky.
 8. Odporúča sa používať kryštál v prítomnosti kostných patológií: zlomeniny, choroby chrbtice, lumbago.
 9. Lithoterapeuti predpisujú svojim pacientom, aby si na migrénu aplikovali plátky Charoite na hlavu.Rovnaké činnosti odporúčajú pri otrasoch mozgu, aby sa zlepšil stav.A ak pravidelne trpíte bolesťami v hrdle, korunou hlavy alebo srdca - zásobujte sa na náušniciach.
 10. Prívesky a prívesky s kameňom eliminujú útoky na neuralgiu.
 11. Klenot eliminuje zápaly v tele, preto sa musí aplikovať na postihnuté miesta.

Je však potrebné poznamenať, že charitácia niekedy môže človeku ublížiť!Faktom je, že vo svojom zložení sú nečistoty rádioaktívnych látok, ktoré pri dlhodobom kontakte s pokožkou môžu zhoršovať celkový zdravotný stav, vyvolávajú utláčaný stav.

​​

Pred začatím takejto liečby je preto dobrérozmýšľajte a ešte lepšie - požiadajte o radu litoterapeuta.

Kúzelné vlastnosti charoitového kameňa, ktorému vyhovuje

Ihneď po tom, ako vedci objavili charoit, boli v ňom identifikované mystické schopnosti.,Je pravda, že vzhľadom na to, že klenot našli pomerne nedávno, informácie o jeho magickej sile sa považujú za neúplné.Pozrime sa na to, čo je známe dnes.

 • Charoit pomôže svojmu majiteľovi dosiahnuť stav vnútornej harmónie a harmónie s okolitou realitou.
 • Prebúdza hlbokú múdrosť u človeka, rozvíja logiku.
 • Podľa niektorých mystikov je charoitizmus známym filozofickým kameňom, vďaka ktorému sú ľudia nesmrteľní.Táto teória je, samozrejme, nepotvrdená, a preto ju len málokto dodržiava.
 • Charoit odníma majiteľovi všetky negatívne správy, ktoré sa na neho vzťahujú (poškodenie, zlé oko, závisť, energetický vampírizmus, eliminuje klebety).
 • Podporuje rozvoj šiesteho zmyslu, dar výrečnosti.Vyzbrojení mystickým purpurovým kryštálom budete ľahšie nájsť pochopenie s ostatnými ľuďmi a úspešne ich presvedčiť o vlastnej pravici.
 • Kameň tiež neutralizuje vnútornú agresiu, hnev.
 • Charoit je tiež kameň lásky.Priťahuje dušu k životom slobodných ľudí, párov - dáva šťastný život, chráni pred hádkami, oživuje blednúce pocity, chráni manžela a manželku pred nesprávnym konaním.
 • PoužitieKameň môže prebudiť svoje skryté schopnosti a schopnosti, ak ho budete nosiť neustále.
 • Zástupcovia tvorivých povolaní poskytnú nerastu neustály prúd inšpirácie.
 • Klenot pomôže realizovať plán v živote, keď prekonal všetky prekážky na ceste k cieľu.

Kto môže podľa horoskopu nosiť charoitové šperky

Astrológovia identifikujú niekoľko príznakov zverokruhu, z čoho bude mať charroit najväčší úžitok.

Po prvé, je toVáhy , najmä tí predstavitelia konštelácie, ktorí sa narodili koncom septembra alebo začiatkom októbra.Budú spoľahlivo chránení energiou charoitu pred zlom, čarodejníctvom, zlepšujú svoju intuíciu, dosahujú vnútornú rovnováhu a objavujú veľa talentov.

Ďalším obľúbeným kameňom jeBaran .Ten vďaka klenotu sa upokojí, prestane sa hnevať kvôli maličkostiam a nájde duchovnú harmóniu.

Ostatné súhvezdia zverokruhu môžu tiež využívať silu charoitu v rôznej miere závažnosti.Výnimkou zo zoznamu budúraky, Taurus a Strelec .To sa vysvetľuje energetickou nekompatibilitou týchto znakov s minerálom.

Charoite poteší oko svojou jedinečnou krásou, ktorá chráni dušu pred negativitou, a preto je to silný amulet.Ale všetka negatívna energia sa v nej hromadí, čo sa v priebehu času môže začať zle prejavovať na vlastníkovi kameňa.

Aby sa tomu zabránilo, kryštál z času na čas vyčistite - umiestnite ho pod tečúci prúdvodu na pár minút a potom vysušte na slnku.Potom bude kameň pripravený na ďalšie použitie.