Liečivé a mystické vlastnosti kamenného jadeitu - ktorý je vhodný pre horoskop

Vzhľad jadeitu sa veľmi ľahko zamieňa s jadeitom, ak sa nevykonáva chemická analýza minerálu.Je veľmi populárny v mnohých kultúrach sveta.V materiáli nižšie navrhujem zistiť, aké vlastnosti má jadeitový kameň, pre ktorého je vhodný v astrológii.

Fyzikálno-chemické vlastnosti jadeitu

Jadeit (názov kameňa pochádza z francúzskeho slovajadéite , odjade- jadeit) - pôsobí ako nazelenalý minerál.Do kategórie alkalických monoklinických pyroxénov patrí kremičitan sodný a hlinitý.

Ako už bolo uvedené, jadeit silno pripomína jadeit.A ešte viac - v klenotníckom priemysle sú veľmi často oba kamene označené rovnakým názvom - nefrit.

V skutočnosti je jadeit zriedkavejší ako jadeit, jeho odhadovaná cena je vyššia (väčšina nerastov nazývaných „imperiálne“ je jednou z odrôd jadeitovej smaragdovej zelenej, priesvitnej alebo priehľadnej).Okrem toho je kameň tvrdší a pevnejší ako nefrit.

Farebnú schému predstavujú biele, zelené (nasýtené alebo jemné), čierne, ružové, žlté, hnedé, modré a dokonca fialové odtiene kameňov.

Jadeite sa aktívne používa ako ozdobný kameň.Má najvyššie nákladyjeho známka je cisárska.V roku 1980 sa v Mjanmarsku konala výstava cenných nerastov, na ktorej ponúkli kúpiť imperiálny jadeit s obrovskými rozmermi - jeho hmotnosť bola 750 karátov!Odhadovaná hodnota nerastu dosiahla dva milióny amerických dolárov.

Liečivé vlastnosti jadeitu

Kameň je však známy nielen svojou vonkajšou krásou, ale aj svojimi liečivými vlastnosťami.Napríklad lekári v starej Číne a Tibete využívali silu jadeitu.Jeho pomocou sa zlepšil celkový energetický stav, čo umožnilo normalizáciu všetkých orgánov ľudského tela.

Pozrime sa ďalej na ďalšie vlastnosti kameňa:

 • Jadeite má priaznivý vplyv na ženskú reprodukčnú funkciu.Odporúča sa nosiť počas tehotenstva, aby sa dieťa narodilo zdravé a pôrod bol čo najjednoduchší a bez silných bolestí.
 • Lithoterapeuti oceňujú vlastnosti drahokamu na odstránenie hypertenzie, úspešne znižujú krvný tlak.
 • Biele kamene zvyšujú odolnosť tela voči chorobám a ružovkastý odtieň - ošetrujú srdcové patológie.
 • Podľa všeobecného názoru, ak osoba trpí ochorením obličiek a konzumuje vhodné lieky, jadeit zlepší terapeutický účinok.Ale ak sa rozhodnete robiť bez liekov, potom samotný kameň nijako neovplyvní vylučovacie orgány.
 • Odporúča sa vziať si so sebou kúsok kameňa, ísť do kúpeľov alebo do sauny - pri silnom zahrievaní uvoľňuje látky užitočné pre ľudské telo.
 • Môže sa uplatniťjadeite, aby sa zabránilo rôznym chorobám nielen ľuďom, ale aj ich domácim miláčikom.Z tohto dôvodu je kameň umiestnený na mieste, kde má domáce zviera spať.

Magické schopnosti nerastu

Teraz sa zameriame na magické vlastnosti nefritového kameňa, ktorému vyhovuje.

 1. Prvou a hlavnou vlastnosťou je spoľahlivá ochrana pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi zvonka.Takže osoba, ktorá nosí prsteň, náramok alebo prívesok s jadeitom, sa nebude báť škôd ani zlého oka, ani kliatby, ani len diskusií iných ľudí za ním.
 2. Druhou magickou schopnosťou minerálu je to, že neumožňuje nesprávne, unáhlené konanie.Snaží sa o racionálne rozhodnutie aj v najťažšej situácii.
 3. Jadeite chráni osobu pred prírodnými katastrofami, ako sú povodne, požiare, búrky, tornáda a ďalšie.
 4. A niektorí veria, že samotný kameň môže zmeniť počasie mimo okna.Preto ho v staroveku používali kúzelníci a šamani, keď spôsobili alebo zastavili dážď pomocou špeciálnych rituálov.
 5. Kryštál vám umožní nájsť skvelý a jasný pocit, zabezpečí vytvorenie silného rodinného zväzku.
 6. Na druhej strane nefrit chráni už vytvorené manželstvo.Umožňuje manželom nadviazať vzájomné porozumenie, odstraňuje rôzne spory, nesúhlas so životom, neumožňuje vzájomnú neveru.
 7. Spraví svojho vlastníka (alebo vlastníka) múdrejším, zvýši sebavedomie, upokojí nervový systém.Dá v živote pocit harmónie.

Jadeitský kameň je vhodný pre niekoho podľa znamenia zverokruhu

Napriek počiatočnému silnému prírodnému potenciálu dostáva jadeit ďalšiu podporu energie od Venuše, Mesiaca a Saturn.Určené nebeské telá minerál ešte zosilňujú a stonásobne zvyšujú jeho zdravotný účinok.

Kameň najviac ovplyvňuje znamenie zverokruhuLev .Umožní mu vyrovnať sa s jeho búrlivou emocionalitou, temperamentom, mierami.

Predstavitelia konštelácieVáhy , ktorí využívajú silu kameňa, budú môcť zmeniť svoju realitu v požadovanom smere.

V zásade môže kúzlo jadeitu používať veľa znakov, s výnimkou jedného -Kozorožec .Ten bude skôr trpieť - jeho intelektuálne schopnosti sa zhoršia, začne upadať do ilúzie, že nie je vôbec charakteristický, jeho koncentrácia pozornosti sa zníži.

Kameň bude mať dosť pochybný vplyv aj naŠkorpión ,Rakovina a ryba .Prvý aj druhý, pravidelne nosiaci predmety s smädom, riskujú, že sa stanú bezradnými pesimistami, ktorých nič na svete nemôže vyprovokovať zo stavu duševnej úzkosti a apatie.

Minerálne látky pôsobiace na zástupcov prvkov vody sú veľmi nestabilné a najčastejšie depresívne.Sú príliš fixovaní na svoju osobu, prestávajú si všímať problémy druhých, správajú sa ľahostajne.

Všetky ostatné konštelácie(Blíženci, Baran, Vodnár, Strelec, Býk a Panna)môžu získať šperky s jadeitom s pokojnou dušou.Kameň nie jepoškodí ich, ale ukáže všetku svoju priazeň, naučí ich, aby boli lojálni k iným ľuďom bez prejavov sebectva.

Jadeite je minerál s vysokou hustotou, vyžaduje si však opatrnú starostlivosť.Uistite sa teda, že sa klenot neobjavuje na priamom slnečnom svetle.Nenechávajte ho v miestnostiach, kde je veľmi vysoká vlhkosť.

Klenot tiež potrebuje systematické čistenie (najmenej raz za 6 mesiacov).Len podľa všetkých týchto odporúčaní vám minerál vydrží dlho a zachová si svoju liečivú a mystickú silu.