London Topaz - úžasný kameň s hodnotnými vlastnosťami

London topaz (s iným názvom - London Blue) je jedným z najkrajších minerálov, ktoré sa vyznačujú veľmi zriedkavo modrou farbou.Okrem londýnskych topazov majú podobnú farbu iba zafíry, spinely a tanzanity.

Topaz London Blue je pomerne zriedkavý, podľa tohto ukazovateľa zodpovedá vínovo žltým a zlato-ružovým odrodám topazov.Mnoho ľudí súhlasí s tým, že londýnsky topaz je najokázalejšou a najatraktívnejšou rozmanitosťou tohto minerálu a pravdepodobne je ich názor pravdivý.Skutočne sú to topazy London Blue, ktoré majú svoje jedinečné kúzlo a tiež jedinečné energetické vlastnosti.V tomto článku vám odporúčame študovať tento krásny a záhadný minerál podrobnejšie.

]

Charakteristika londýnskeho topazu

Klenot patrí do skupiny polodrahokamov, ale jeho luxusná farba nie je prírodného pôvodu, ale získava sa spracovaním prírodných topazov.V prírode nemôžete nájsť kamene s takým svetlým odtieňom a prirodzená farba väčšiny topazov je bledomodrá.

London topaz je oveľa drahší ako jeho ďalší modrý „domorodci“ - jeho cena sa môže pohybovať od 10 do 20 americkýchdolárov za jednu kartu.Kamene jasne červenej, ružovej, zelenej a vínovej farby sú však veľmi cenné.

Malo by sa poznamenať, že farebná schéma londýnskeho topazu je skutočne úžasná: na rôznych fotografiách môžete pozorovať zmenu odtieňov od šedo-azúrovej k obmedzenej dymovej modrej a niekedy aj takmer čiernej.Vďaka tomuto vzhľadu sa minerál stáva ešte tajomnejším a tajomnejším.

Z charakteristických znakov drahokamu je možné rozlíšiť jeho úžasnú tvrdosť (v tomto ukazovateli s ním môžu súťažiť iba korundy a diamanty).Spolu s tým však bazálne štiepenie kameňa robí tento kameň dosť krehkým a v dôsledku pôsobenia významnej nárazovej sily sa rozpadá na malé kúsky.

Londýnsky topaz je svojím vzhľadom veľmi podobný akvamarínu, ale prvý má bohatšiu svetelnú hru a má samozrejme sýtejšiu hustotu tieňa.

Liečivé vlastnosti londýnskeho Topaz topaz

Od staroveku si ľudia všimli, že určité liečivé vlastnosti sú pre minerál vlastné, vďaka čomu sa úspešne vyrovnáva.s rôznymi chorobami:

 • minerál pomôže eliminovať duševné choroby, pomáha posilňovať nervový systém, chráni človeka pred negatívnymi účinkami rôznych stresových faktorov;
 • topaz zmierňuje nedostatok spánku, stratu sily a pomôže posilniť imunitu a zlepšiť videnie;
 • okrem toho má London topaz priaznivý vplyv navnútorné orgány;
 • zmierňuje príznaky vysokého krvného tlaku, úspešne bojuje proti migrénám a bolesti hlavy;
 • odborníci v oblasti ezoteriky a lithoterapie sú presvedčení, že modrý topaz spomaľuje proces starnutia v tele a odporúča sa ho používať aj v prítomnosti depresívnych a melancholických stavov;
 • Londýnsky topaz je vo svojej energii pomerne silným minerálom, ktorého účinok možno prirovnať k magickému: ochráni pred negatívnym vplyvom zvonka, zvýši intuitívne schopnosti a dodá človeku prehľad;
 • London Blue Topaz je tradične ideálnym maskotom pre ľudí, ktorí sa rozvíjajú duchovne a snažia sa naučiť tajomstvá okolitého vesmíru;
 • topazes zvyšuje opatrnosť svojich vlastníkov a odstraňuje konflikty;
 • námorníci staroveku so sebou vždy brali kúsky topazu, aby sa chránili pred prírodnými katastrofami.

Aké znaky zverokruhu sú vhodné

 1. London topaz sa vďaka svojim magickým vlastnostiam vyrovná s množstvom morských prvkov.Každý človek, ktorý sa chystá na námornú plavbu, by si mal vziať tento kameň so sebou.
 2. Topaz London Blue prispieva k rozvoju vhľadov, vhľadov a zlepšovania intuitívnych schopností.Môžete ho odporučiť pre detektívov, kriminológov, ako aj pre všetkých, ktorých profesionálne aktivity súvisia s odhalením tajomstiev a záhad.
 3. Harmonickým rozpoznaním a schopnosťouV snahe vyrovnať sa s konfliktnými situáciami vám minerál umožní úspešne podnikať, čo znamená, že posunie osobu pozdĺž kariérneho rebríčka, pomôže založiť podnik, zvýši finančný príjem a zaistí prosperitu.
 4. Všetci, ktorí sa snažia pochopiť pravdu, ktorí sú nútení zaoberať sa intrígami a rozličnými komplikáciami, musia mať so sebou topazes nasýteného modrého odtieňa.Toto pravidlo platí rovnako pre zástupcov oboch pohlaví, ktorí majú dôvody pochybovať o tom, či sú ich druhé polovice verné.
 5. Pokiaľ ide o znamenia zverokruhu, londýnsky topaz je ideálny pre Scorpios, najmä pre mladé dievčatá.Minerál im dodá dôveru vo svoje vlastné schopnosti a pocit slobody a ľahkosti v akýchkoľvek životných podmienkach.
 6. ​​

Kamene sú vhodné aj pre tých, ktorí sa narodili v súhvezdí Rakovina.Raky s pomocou londýnskych topazov si určia jasné plány života a začnú ich rýchlejšie realizovať.

A Ryby Ryby s pomocou London Blue topaz získajú optimistickejší výhľad na život, upokojujú sa, vďaka čomu dôjde k zlepšeniu ich fyzickej a psychickej pohody, stanú sa viac harmonickými.

Londýnske topazy pomôžu Strelcovi sústrediť svoju energiu a mierne utlmiť ich prirodzené nadšenie, vďaka ktorému sa ciele dosiahnu oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

Ako určiť prirodzenosť kameňa

 • Najskôr venujte osobitnú pozornosť vzhľadu minerálu.Na rozdiel od napríklad akvamarínu,Topaz je jasnejší a sýtejší, líši sa hustšími farbami a rozsiahlou farebnou schémou.I keď, samozrejme, bude ťažké pre laikov, aby zistili rozdiely voľným okom.
 • Porovnanie ich hmotnosti tiež pomôže rozlíšiť londýnsky topaz od akvamarínu.Takže prvý minerál bude asi trikrát ľahší.Rozdiel je viac ako zrejmý a čo je najdôležitejšie, pretože nie je potrebné používať špeciálne zariadenia.
 • Ak chcete mať 100% istotu, v ktorej sa konkrétny minerál nachádza pred vami, mali by ste sa prihlásiť k špecialistovi v klenotníckom priemysle, ktorý bude používať špeciálne zariadenie - refraktometer.Ak ľudské oko stále klame, prístroj nikdy nezlyhá!

Na konci tejto témy vám ponúkame informatívny videoklip, ktorý tiež popisuje úžasné vlastnosti londýnskych topazov:

Marissa