Ľudia - veľa horského popola

Rowan- úžasná vytrvalá rastlina, ktorá má svetlé bobule, ktoré vynikajú pokojnejším prírodným prostredím.Rowan je široko distribuovaný po celej Európe, Ázii a na severe Ameriky.V tejto súvislostináznaky, že existuje veľa horského popolaalebo sa s ním jednoducho spája, sú veľmi rôznorodé, keďže takmer každý národ mal takúto rastlinu a hovoril o nej vo svojom folklóre.

Na základe mnohých názorov jehorský popol analógom dušečloveka, čo znamená, že slúži na spojenie s prírodou.Napríklad osobitne pestované výhonky tejto rastliny na záhrade majú veľmi dobrú symboliku.Na druhej strane, vo veľmi prísnom poradí je zakázané spôsobovať túto rastlinu akékoľvek poškodenie, konkrétne: v žiadnom prípade by ste nemali poškodiť kmeň tohto stromu alebo jednoducho odlomiť niekoľko vetiev naraz bez potreby.A ak sa to stále stalo, mali by ste okamžite požiadať závod o odpustenie.

Rowan je silný amulet z čarodejníctva takmer v celej Európe - od Ruskej federácie po Veľkú Britániu.

Známky

Ľudové

Často podľa bobúľ bobúľ, konkrétne ich počet, posúdili, ktoréočakáva sa zima.

 • Na základe všeobecného presvedčenia veľa horského popola symbolizuje surový, veľmi daždivý, ale zároveň mäkkýJeseň, čo je veľmi prospešné pre prírodu.
 • Existuje znak, podľa ktoréhoveľké množstvo bobúľ v horskom popole vyvolá chladnú a mrazivú zimu .Slovania verili, že horský popol sa tak stará o vtáky a zvieratá, a tak im pomáha prežiť v chlade.

Je však pravda, že klimatické podmienky, ktoré spôsobujú studenú chlad (tvorba rôznych druhov cyklónov a anticyklónov, vysoká vlhkosť, vďaka ktorej bobule dozrievajú), sú pre rastlinu ako celok veľmi úspešné.Z tohto dôvodu môžu byť znamenia, na základe ktorých: „ veľa horského popola - do mrazu “ vysvetlené najmä počasím, ktoré je priaznivé pre dozrievanie plodov tejto rastliny.

Rituál

Znaky rôznych národov, horský popol, úzko súvisia nielen s poveternostnými podmienkami, ale aj s okultnými vlastnosťami tejto bobule.Kvôli nezvyčajne bohatej červenej farbe ovocia a dobe dozrievania (neskoro na jeseň, po začiatku mrazu) pripisuje mnoho ľudí tajomnému horskému popolu záhadné vlastnosti.Berry bol dokonca použitý skôr vľudských pohrebných rituáloch .

 • Na základe presvedčenia Škótov chráni horský popoldom pred čarodejnicami .
 • Znaky predpovedané ruským roľníkomna ochranu domov pred mŕtvymipomocou vetiev horského popola nad dverami.
 • V starom bylinkáre je možné čítať: „ Ak sa horský popol v tomto roku stal veľmi škaredým, musíme očakávať nešťastie smrteľných nepriateľov - vojnu alebo hladovanie hladom .“ “Vedci vysvetľujú výskyt takýchtonegatívne prejavy strachu ľudí z horského popola, rastliny kúzelníkov a skutočnosti, že jej plody sú veľmi podobné farbe krvi.

Niektorých ďalších bude mať

 1. Akrastlina úplne rozkvitne, potom mráz úplne zmizne .
 2. Ak na stromelisty vybledli a zostali v zime, očakáva sa praskavý mráz .Toto znamenie platí nielen pre horský popol, ale aj pre iné rastliny.
 3. Tri popolky v blízkosti miesta - kúzlo proti ohňu.
 4. Rowan pod oknom - kúzlo proti závisti.
 5. Horský popol na verande je bohatstvo.
 6. Horský popol v záhrade je celá plodina.

Rowan má silnébaktericídne vlastnosti , a preto je spolu so striebrom vynikajúcim nástrojom na čistenie vody.V najstarších dobách, keď ľudia šli, hodili veľa tejto rastliny do spodnej vody, aby sa voda stala pitnou.Túto techniku ​​však turisti a cestujúci stále používajú: jeřábová ratolesť s čerstvými listami sa do znečistenej vody spúšťa na 2 hodiny - a voda je dezinfikovaná, potom ju možno opiť.

Starodávna sila horského popola

 • Horský popol je samičia rastlina. prijíma dievčatá pod ochranu , čím poskytuje skutočnú krásu a zdravie.
 • V starovekom Rusku nebol nikto bez týchto plodov úplný.Vo Voroněži vylial dohadzovač korisť na kormidelníku na mladú šachtu, aby z nej odstránil prípadné poškodenie.Topánky novomanželov boli pokryté listami tohto stromu a na hlavy boli položené vence s plodmi.To bolo veril, že v tomto masku pary je chránený pred zlým okom .Vetvy horského popola vyčistili spálňu na svadobnú noc, nevesta si obliekala korálky z týchto bobúľ a ženích pripevnil v páse celé zoskupenia.
 • S horským popolom sa spája veľké množstvo znamení - ak veniec na hlave nevesty praskol, znamenalo to, že sa svadba nekonala kvôli láske.Ak naopakveniec z horského popolazostane dlho čerstvý, znamená to, že v srdciach žijú skutočné pocity ašťastie čaká na mladých .
 • Akkorálky z týchto bobúľ , ktoré sú zavesené nad posteľou, sú náhle roztrhané a rozptýlené, znamená to, že sa uskutoční svadba.A oveľa viac bobúľ sa odvalilo a odtiaľ dorazí drahá.
 • Ak dievča naraz narazila na okienkoveselé bobule , ktoré sú rozptýlené v snehu, vetvu pri okne alebo niekoľko bobúľ na okennom parapete, znamená to, žečoskoro nájde šťastie .
 • Tiež sa verilo, že ak by sa dievča kúpalo v kúpeľnom domes metlou na veselých stromocha po vrhnutí do milovaného dvora ju našlo „vôňou“ a dievča by ju navždy udržalamládež a krása .
 • Ak horský popol, ktorý rastie na záhrade náhle , prestane prinášať ovociea ochorie, znamená to, že niečobude nepríjemné .To isté sa stane, ak sa sadenice tohto stromu náhle zastavia.
 • Od pradávna sa táto rastlina hľadalana pomoc so ženskou neplodnosťou , pohlavne prenosnými chorobami a sexuálnou frigiditou.K čaju a elixírom sa tradične pridávajú bobule, ktoré pomáhajú prekonať nie vzájomnú lásku, z nich sa vyrábajú amulety na ochranupred zlomočarenie, odstránenie zlého oka a zlého kazenia .
 • Dokonca aj teraz dievčatá na dedinách vyrábajú korálky z týchto bobúľ na jeseň, ani si nemyslia, že takéto korálky boli predtýmvynikajúcim amuletom .Takéto guľôčky sa nosili celoročne, až kým sa neobjavili čerstvé bobule.Takýto talizman bol považovaný za najlepšiu obranu proti mimozemskej mágii akéhokoľvek druhu.Keď sa vyrábali nové guľôčky, staré sa spálili alebo pochovali.Pretože horský popol je veľmi silná rastlina.