Ľudské čakry a ich otvorenie: 5 pracovných spôsobov

Čo sú čakry a prečo sa otvárajú ?Ľudské energetické centrá a ich zverejňovanie sú veľmi dôležité pre zdravie ľudskej energie.Pretože priamo ovplyvňuje fyzické zdravie, ako aj duchovný vývoj, spoločenský život a takmer všetky oblasti ľudského života.

Stručne si povieme o každej čakre a naučíme hlavné postupy, techniky ich otvárania.

Prečo musíme otvoriť čakry?

Celkovo má osoba 7 hlavných energetických stredísk.Ich schematické usporiadanie je znázornené na obrázku.

Aby sme pochopili, na čo je potrebné otvorenie čakier, je potrebné poznať účel každého energetického centra.Stručne rozprávajte o význame každého z nich ao tom, kedy je potrebné zverejnenie.

Prvá čakra, Muladhara

Muladhara učí, ako prežiť.Je zodpovedná za všetky pôvodné inštinkty: pokračovať v rase, brániť sa, jesť, obliecť sa.Muladhara sa musí rozvíjať, aby sa mohol dostať do kontaktu so Zemou, cítiť, ktoré miesta vám dávajú energiu a ktoré vás odvádzajú preč.Znakom nerovnováhy v tejto čakre je neustály pocit nebezpečenstva.Strach z hladovania bez bývaniaa tak ďalej

Ľudia s nevyváženou zásobou muladharskej zásoby potravín na niekoľko mesiacov dopredu sú posadnutí bezpečnosťou, kupujú najdrahšie budíky, ale zároveň s výnimkou absurdity.Na upokojenie strachu a usporiadanie prvej čakry v poriadku je potrebná opatrná práca s vedomím, modlitbami a

Druhá čakra, svadhishthana

.Svadhishthana učí potešenie.Je to ona, kto je zodpovedný za príťažlivosť, túžbu mať rád opačné pohlavie, potrebu emócií.A ak nás muladhara učí, ako prežiť, svadhishthana to s potešením pomáha.

Ak v druhej čakre neexistuje rovnováha, človek sa snaží získať čoraz viac akútnych pocitov, ktoré ho zničia.Je nenasytný za emócie.Toto je prípad, keď namiesto lásky - túžby, namiesto gurmána - obžerstva, namiesto vonkajších aktivít - neustále hľadajte horlivý pocit a závislosť na adrenalíne.

Aby sa človek mohol spasiť a odhaliť svadhishthanu, musí sa naučiť ovládať potešenie, ponoriť sa do nich a naplno sa tešiť, aby získal uspokojenie.Neschopnosť sa tešiť a vedie k fatálnej závislosti na nových pocitoch.

Na otvorenie a vyváženie tohto energetického centra musíte najprv rozpoznať problém a potom pokračovať v meditácii.

Tretia čakra, právomoci Manipura

Minupur.Vytvára presvedčenie a zásady.Zodpovedný za schopnosť ovplyvňovať ostatných, robiť rozhodnutia, byť schopnýodmietnuť alebo súhlasiť so správnou situáciou.Sebakontrola, disciplína, schopnosť akceptovať obmedzenia a dodržiavať pravidlá.Tvrdosť a úspechy - manipura je za toto všetko zodpovedná.

Otvorenie čakier je v tomto prípade nevyhnutné, aby boli chránené pred agresivitou, aby sa vyvinula vôľa a sebakontrola.

Ak je čakra nevyvážená, využijete príliš veľa svojej sily, alebo naopak, máte veľmi slabú vôľu.V prvom prípade ste závislí od víťazstiev, musíte sa neustále presadzovať pomocou agresívnych metód.V druhom - neustále sa cítite vinní, neviete, ako odmietnuť, hľadať a prispôsobiť sa ostatným.

Zverejnenie manipury je nevyhnutné na dosiahnutie rovnováhy a uskutočnenie v živote.

Štvrtá čakra, anahata

Anahata žiada lásku.Zodpovedný za pocit jednoty so svetom, schopnosť milovať pri riadení mysle.Ak je čakra otvorená a vyvážená, vždy dosiahnete svoje ciele, nájdete materiálnu a duchovnú rovnováhu.

Anahata je nevyvážená u sentimentálnych ľudí, ktorí môžu ľahko zlomiť srdce.Anahata je tiež neporiadok, ak sa osoba snaží iba dať alebo iba zamilovať.Alebo ak niečo pre neho je potreba, keď človek hľadá lásku k druhým, zabudol, že by mal byť jej zdrojom.

Pamätajte, že aj keď vám 100 ľudí povie, že vás milujú, nebudete spokojní, ak vo vás niet lásky.

NapríkladŠtúdie Anahata sa používajú aj pri meditácii čakier.Toto však nie je jediný spôsob.Musíte začať so schopnosťou milovať seba, rovnako prijímať a milovať.

Piata čakra, vishuddha

Vishuddha hovorí: build.Učí tvorivosť, odhaľuje potenciál jednotlivca.Okrem toho kreativita v tomto kontexte nie je umeleckou, hudobnou alebo inou schopnosťou.To sa týka lásky k práci, schopnosti vniesť do nej niečo nové, objaviť.Aj keď ste strojník.

Dobre vyvinutý a vyvinutý vishuddha vám umožňuje povedať svetu o svojom „ja“, vyjadriť sa.To však nie je možné, ak si človek neuvedomí a neuzná svoju jedinečnosť.

Ak nie je piata čakra dostatočne otvorená, energia stagnuje.To je veľmi škodlivé pre potenciál jednotlivca.Človek sa stáva nervóznym, nervóznym, nekontrolovateľným a stráca energiu.To je prípad, keď súhlasíte s vašou matkou, ktorá vás pošle študovať ako inžinierka, keď ste sa chceli stať psychológom.Doprajete si túžby iných, ktorí vás ovládajú, a nie svojich vlastných (s ohľadom na poslanie, povolanie).

Ak otvoríte vishuddhu, získate inšpiráciu, začnete mať pocit nahliadnutia, naučíte sa prospievať svetu okolo vás a môžete sa prejaviť v čomkoľvek.Veľa myšlienok, nápadov - zostáva len chytiť jednu vec.

Šiesta čakra, Ajna

Ajna ukazuje, že existuje mágia.Zodpovedný za kreativituschopnosť vidieť Boha, prítomnosť duchovnej vôle.Vyvinutý v Ajne u človeka mu pomáha nikdy nesúhlasiť so sivou realitou.

Ak je šiesta čakra nevyvážená, človek má chuť snívať, ísť do sveta snov, aby dosiahol výšky vo svojej vlastnej virtuálnej realite.V tomto prípade človek prestáva venovať pozornosť hmotnému svetu.

Úlohou otvorenia šiestej čakry je disciplinovať duchovnú vôľu, naučiť sa uskutočňovať v hmotnom svete a nielen snívať o úspechu vo vlastnom vedomí.S dobrým odhalením Ajny je človek schopný ovládať realitu, túžiť a dosiahnuť požadovaný, vie, ako nasmerovať tvorivú energiu správnym smerom.

Siedma čakra, sahasrara

Toto je čistá spiritualita.Stelesnenie kozmickej energie.Rovnováha siedmej čakry a jej otvorenie vám umožňujú vždy počuť Boha vo svojom vnútri.Vďaka tomu má človek vždy čistý zdroj správnych odpovedí.Vidí svoju skutočnú cestu.

Nerovnováha siedmej čakry škodí ľudskej mysli a môže viesť až k psychiatrickej liečebni.

Meditácia o otvorení čakier je v tomto prípade zbytočná: na úplné vyrovnanie a otvorenie sahasrary musíte najprv dosiahnuť rovnováhu všetkých ostatných energetických centier človeka.

Ako ich zverejniť?

Hlboká práca s energetickými centrami je možná iba pod vedením kompetentného a skúseného ezoterika.Pretože existujú praktikynesprávne použitie môže byť dosť nebezpečné.

Video o centrách ľudskej energie a o tom, ako ich otvoriť:

Existujú však jednoduché techniky, ktoré pomôžu trochu otvoriť kúzlo bez toho, aby sa poškodila škrupina ľudskej energie.Uvádzame ich:

  1. Meditatívne techniky: napríklad meditatívna hudba, odhaľovacie centrá a povznášajúce, spojené s čítaním mantry môžu dokonale odhaliť potrebné energetické centrá
  2. Posilnenie a realizácia ašpirácií.Je potrebné jasne definovať ciele: ktoré energetické centrum je potrebné otvoriť, prečo ho potrebujete a čo chcete nakoniec dosiahnuť.Stanovte si vysoké ciele.Len čo to urobíte, čakry sa automaticky „zahrnú“ do procesu otvárania
  3. Vykonávanie zásad konkrétnej čakry.Napríklad, ak je princípom anahaty láska, kultivujte túto kvalitu vo svojom vnútri.Začnite so sebavedomím, naučte sa prijímať a milovať, naplňte tým svoj život
  4. Seba-hypnóza.Výkonná ezoterická technika, ktorá pomáha „posilňovať“ silu konkrétnej čakry a posilňuje ju.Aby ste to dosiahli, mentálne „zoberte“ tok energie a prezentujte ho vo forme veľkej ohnivej gule.Potom tiež mentálne nasmerujte túto guľu do požadovaného energetického centra, akoby ju čerpala
  5. A posledným spôsobom je odomknúť a vyčistiť energetické centrá.Vykonávané pod vedením skúseného mentora alebo duchovného liečiteľa

Toto sú najjednoduchšie metódy, ktoré sú dostupné pre všetkých.Môžu sa praktizovať nezávisle.