Ľudské čakry: význam, čistenie, zverejňovanie

V tomto článku vám povieme, za čo sú čakry zodpovedné, uveďte podrobný popis a význam každého z nich.Táto téma bude užitočná pre každého, kto chce pracovať so svojou vlastnou energiou, otvoriť svoju myseľ a lepšie sa spoznať.

Ako rozoznať čakry?

Čo sú to čakry, prečo sú potrebné a či vôbec existujú?Nakoniec, ak sú ruky, nohy, hlava a ďalšie časti ľudského tela úplne viditeľné voľným okom, čakry sú niečo pominuteľné.Nemožno ich vidieť, dotýkať sa, merať.

Rovnakým spôsobom sú pre ľudské oko neviditeľné rádiové vlny rôznych frekvencií.Každý deň používame mobilnú komunikáciu, internet, rádio a tiež nedokážeme rozoznať ich signály.

Na obrázku sme ukázali analógiu medzi čakrami a pripojením Wi-FI:

Rovnaké signály môžu zachytiť iba špeciálne zariadenia.Rovnakým spôsobom ako s čakrami: na to, aby boli pripravené, reálne a hmatateľné, sú potrebné špeciálne zručnosti a techniky.

Čakry a ich význam

Čakry zohrávajú v ľudskom živote obrovskú úlohu.Ak si predstavíte človeka vo forme energetickej štruktúry, čakry sú stredom tejto štruktúry.Vykonávajú tieto funkcie:

 • absorbujú a slúžiatelo potrebné druhy energie;
 • absorbujú cenné informácie z priestoru okolo osoby;
 • zbytočná, zbytočná negatívna energia sa odstraňuje do okolitého priestoru.

Jedným slovom, najdôležitejšou a hlavnou funkciou čakier je vykonávanie výmeny informácií a energie osoby so životným prostredím.Vedľajšie funkcie - filtrovanie a organizácia prichádzajúcej energie.

Správne fungujúce čakry = zdravá energia.

Bez výmeny energie s vonkajším svetom by fyzická existencia ľudského tela nebola možná.Toto vysvetľuje existenciu a význam čakier.Z jedla dostávame iba 20% energie, všetko ostatné je spôsobené prácou čakier.

Ktorá čakra je zodpovedná za čo?

Je dôležité vedieť, kde sa každá čakra nachádza a za čo zodpovedá.Obrázok ukazuje schematicky:

Uvádzame zoznam:

 1. V oblasti malého temónu je siedma čakra sahasrary,Je zodpovedný za spiritualitu, funkciu mozgu, harmóniu vo všetkých oblastiach života.Čím lepšie sa vyvinie sahasrara, tým bližšie je človek k Bohu, tým viac duchovný a jedinečný.
 2. V strede čela sa nachádza šiesta ajna čakra.Zodpovedný za múdrosť a pamäť, vedomie, schopnosť cítiť stav ostatných ľudí.Ak je táto čakra vyvinutá nad rámec normy, človek je schopný predpovedať budúcnosť, je veľmi duchovne vyvinutý.
 3. Piata vishudha čakra sa nachádza v oblasti štítnej žľazy.Hovoria jej hrdlo, je zodpovedná za schopnosť osoby vyjadriť svoje myšlienkySlová.Ukazuje, ako je schopný brániť svoje presvedčenia, dokázať svoje stanovisko.
 4. V strede hrudníka, na úrovni srdca, sa nachádza štvrtá čakra Anahata.Zodpovedný za emocionalitu a otvorenosť osoby.Ukazuje, ako citlivý, citlivý, schopný milovať, byť jemný.Je zodpovedný za zdravie pľúc, srdca a iných orgánov nachádzajúcich sa v oblasti hrudníka.
 5. V oblasti pupka je tretia čakra manipura (čakra solárneho plexu).Je zodpovedný za to, ako ľudské telo transformuje, asimiluje, ukladá a distribuuje energiu.Čím je tretia čakra rozvinutejšia, tým lepšia je intuícia.Stabilizuje energetický obal
 6. . V oblasti ochlpenia je druhá čakra svadhisthana (sexuálna čakra).Zodpovedný za sexuálnu energiu: zmyselnosť, sexuálna aktivita, príťažlivosť, príťažlivosť, magnetizmus.Lepšie sa vyvinul u žien ako u mužov.Muži získavajú tento druh energie prostredníctvom žien.
 7. A prvá čakra Muladhary sa nachádza v perineu.Je zodpovedná za tok energie do tela, ako aj za odstránenie použitých zvyškov tejto energie.Určuje charakter, temperament, psychologický typ človeka.U mužov dobre vyvinutý.Ženy sa prakticky nevyvíjajú, a preto by predstavitelia slabšieho pohlavia mali dostávať energiu tejto čakry od mužov.

V závislosti od umiestnenia každá z čakier „dohliada“ na prácu určitých vnútorných orgánov osoby.Preto so zdravotnými problémami môžete ľahkourčiť, ktorá z čakier je „halfturit“ a vyžaduje čistenie.

Ako otvoriť čakry?

Nestačí len vedieť, čo sú ľudské čakry, aby sme pochopili ich význam.Je dôležité, aby ste mohli urobiť otvorenie čakier, ktoré vás „spomalia“.Práca s energetickým poľom môže priniesť úžasné výsledky.

Existuje niekoľko osvedčených spôsobov, ako otvoriť čakry.Odporúča sa ich vykonávať v kombinácii, potom bude vyššia účinnosť.

Uskutočňovanie ašpirácií

Všetko je veľmi jednoduché: na automatické spustenie procesu otvárania čakier sa musíte naučiť stanovovať vysoké ciele.Toto je prvý a veľmi silný impulz k rozvoju vášho životného potenciálu.

Berieme teda kúsok papiera, pero a napíšeme zoznam 100 cieľov.Prvých 20 - 30 nebude pravdepodobne „vysoký“, skôr to budú také ciele ako: „kúpiť kožuch“, „kúpiť auto“, „zaplatiť hypotéku“.Posledných 20, s najväčšou pravdepodobnosťou však už bude vyzerať globálnejšie, nehmotnejšie a zaujímavejšie.

Vykonávanie zásad

Na vykonávanie tohto postupu rozhodnite, s ktorou čakrou budete pracovať.Ak je to napríklad Swadhistan, musíte sa riadiť zásadami tejto čakry.Je zodpovedná za čestnosť, úprimnosť a otvorenosť.Vo svojej postave musíte kultivovať čakru, ktorú chcete odhaliť.

Seba-hypnóza a meditácia

Existuje mnoho meditatívnych techník pre začiatočníkov aj profesionálov.Otestujte všetko a určte, ktorý z nich je pre vás najlepší.Nie hneď, alepostupne sa naučíte cítiť seba a svoje telo, nasmerovať energiu správnym smerom.

Ako čistiť čakry?

Ezoterici to veria: ak človek ochorie, niečo s ním v živote nejde dobre, potom sú niektoré čakry „upchaté“ a vyžaduje očistenie.Poďme hovoriť o význame očistenia čakier človeka a jeho metód.

Čo znečisťuje vaše energetické kanály:

 • negatívne emócie: neslušné, nadávky, hádky a škandály, hrubosť, sarkasmus a účasť na sporoch;
 • negatívne myšlienky: zášť, závisť, sklamanie, hnev atď.
 • negatívne akcie, kvôli ktorým zle robíte iné živé bytosti.

Negatív je silný deštruktívny agent.Čím viac je to vo vašom živote, tým viac čakier je upchaných.Z tohto dôvodu sa stráca rovnováha energie, vytvára sa deficit a trpí tým fyzický stav človeka.

V tomto videu nájdete ďalšie informácie o čakrách:

Na odstránenie nahromadenej nečistoty z čakier musíte:

 • stanoviť jasný cieľ a ísť k nemu;
 • vylúčiť negativitu z vášho života: prestať byť zdrojom negativity sami, prestať komunikovať s ľuďmi, ktorí ju šíria;
 • upokojujú meditácie, recitujú mantry;
 • študujú špeciálne jogínske ásany, ktorých cieľom je čistenie čakier.

Je vhodné konzultovať s príslušným ezoterikom.Téma čakier je veľmi jemná, ak budete konať nesprávne, môžete sa veľmi ublížiť.Takže buďte opatrní.