Mačacie oko: vlastnosti, hodnota a fotografia minerálu

Kameň, ktorý v tomto článku pokryjeme, sa nazýva mačacie oko.Tento nezvyčajne krásny a zaujímavý minerál je rozmanitý kremeň.A jeho meno dostal vďaka účinku mačacích žiakov, ktoré vytvárajú úzky pruh svetla v strede nerastu.

Charakteristika kameňa

Oko mačky je minerál, ktorý bol spracovaný a vo vnútri je koncentrovaný svetelný pás.Ak kameň otočíte rôznymi smermi, prúžok zmení aj jeho polohu.

V súčasnosti existuje niekoľko prírodných kameňov, ktoré pripomínajú mačacie oko.Tento názov sa zvyčajne nazýva chrysoberyl, pretože je to najťažší a efekt mačacích žiakov je najjasnejším spomedzi ostatných minerálov.

Zahrnuté sú aj turmalín, moonstone, alexandrit, cymofan.

Alexandrit má smaragdovú farbu, ale v tme alebo pod svetlom elektriny je schopný prevziať fialovú a červenú.

Najbežnejšou odrodou drahokamov je cymophan.Má žltú, zlatú alebo zelenú farbu.Ak bol kameň správne spracovaný, v ňomzlatá časť je jasne viditeľná v strednej časti.

Kameň môže mať rôzne odtiene, ale najbežnejšie farby sú sivá, zelená, zlatá a čokoláda.Oko mačky sa okrem mnohých odtieňov vyznačuje závažnosťou účinku a priehľadnosťou.Jeho hodnota do veľkej miery závisí od toho.

Najväčší exemplár je v britskej štátnej pokladnici a váži viac ako 300 karátov.Šperky s klenotmi sa začali aktívne vyrábať až na konci 19. storočia.Predtým sa minerál používal hlavne na výrobu amuletov a talismanov.

Ako rozlíšiť minerál od falošného

Originálny chrysoberyl je veľmi drahý, takmer rovnaký ako diamant.Falošné kamene sa najčastejšie predávajú na trhu.Týmto spôsobom môžete rozlíšiť prírodný kameň od falošného:

 • Dajte oko svojej mačky do tmavej miestnosti a sledujte jej správanie.Skutočný kameň bude iskriť ako oči mačky.
 • Falošný kameň sa zdá byť atraktívnejší, jeho farba je na slnku oveľa jasnejšia ako v prírodnom mineráli.
 • Prírodné - má tvrdosť 85 podľa Mohsovej stupnice, takže iba tvrdší kameň, napríklad diamant, ho môže poškodiť.

Získanie mačacích očí v laboratóriu je jednoduché.Na to stačí vyplniť špeciálnu formu roztaveným sklom, v ktorom sú farebné nite horiace pri vysokej teplote.Na mieste, kde boli, sa objaví efekt mačacích očí.

Magické vlastnostikameň

Prirodzené mačacie oko má silné magické vlastnosti, ktoré boli známe od staroveku.Používa sa pri výrobe rôznych magických atribútov a talismanov.To bolo veril, že kameň je dokonca schopný chrániť svojho majiteľa pred smrťou a vážnymi nebezpečenstvami.

Okrem toho má aj tieto vlastnosti:

 • Môže mať pozitívny vplyv na ľudské biofón, harmonizovať ho.
 • Prináša majiteľovi šťastie a šťastie.
 • Upokojuje a chráni pred negatívnymi emóciami.Žiarliví a agresívni ľudia ho odporúčajú nosiť, pretože kameň pomáha kontrolovať emócie.
 • Minerál, ktorý má zlatú farbu, prispieva k materiálnej pohode a kariérnemu úspechu.
 • Používa sa na ochranu pred zlým okom a inými magickými vplyvmi.
 • Prebúdza priateľstvá a podporuje zmierenie.

Liečivé vlastnosti

Tento úžasný klenot má liečivé vlastnosti a je široko používaný v lithoterapii.,Výrobky s týmto minerálom sa veľmi dobre nosia, ak máte také zdravotné problémy:

 • Ochorenia srdca a obehového systému.
 • Časté migrény a poškodenie nervov.
 • Choroby pečene, pankreasu a sleziny.

Ďalej sa predpokladá, že mačacie oko zlepšuje videnie a dokonca poskytuje schopnosť nočného videnia.

S týmto kameňom sa môžete ľahšie prispôsobiť, keď sa sťahujete do nového bydliska v inom meste alebocountry.Pomáha zmierniť stres a spoznať nových priateľov.

Zlučiteľnosť so znakmi zverokruhu

Klenot by sa mal nosiť predovšetkým s vodnými znakmi zverokruhu - rakovina, Škorpión a Ryby.Podporí tieto príznaky, ochráni pred akýmikoľvek problémami a chorobami.A kreatívne osobnosti inšpirujú a odhaľujú svoj talent.Ale jednoducho ho nenoste s inými kameňmi.

Tento nezvyčajný drahokam je vhodný aj pre predstaviteľov Vah, ktorí prebudia príťažlivosť žien a romantické pocity a pomôžu nájsť spriaznenú dušu.

Mačacie oko úplne preukáže svoje vlastnosti v Aries.Môže ho nosiť aj Leo, Kozorožec, Býk a Vodnár.

Na aké povolania je mačacie oko vhodné

Kameň pomáha ľuďom rozvíjať také vlastnosti - odvaha, odvaha,mužskosť a odhodlanie.Preto sa odporúča, aby ho nosili policajti a záchranári, vojenský personál a námorníci.

Mačacie oko pomáha odhaľovať oratórne a diplomatické schopnosti, a teda vhodné pre učiteľov, politikov a diplomatov.Amulet s týmto kameňom im poskytne flexibilitu a spoločenskosť, naučí výrečnosť.

Mačky sú kameňom ľudí tvorivých povolaní.Je ideálny pre umelcov, spisovateľov, dizajnérov, umelcov a skladateľov.Minerál pomôže v komunikácii a odhalí schopnosti, dá kreatívnu inšpiráciu.

Žltý kameň by si mali vybrať vedci a kňazi.

Brown MineralZlaté tóny budú najlepšou voľbou pre vojenský personál a politických vodcov, riaditeľov a správcov.

Zelený amulet bude nepostrádateľným nástrojom pre bankových pracovníkov.

Kameň tmavo zelenej farby je vhodný pre ľudí, ktorí musia odolať silnému fyzickému námahe.

Ako sa správne starať o kameň

Skutočné mačacie oko je veľmi tvrdý minerál, takže jeho poškodenie je veľmi ťažké.Nezabudnite však, že potrebuje ochranu pred tepelnými účinkami a priamym slnečným žiarením.

Pravidelne sa odporúča kameň čistiť v teplej vode s mydlom.Potom minerál utrite mäkkou handrou.

Mačky by sa nemali držať v blízkosti iných drahokamov, pretože by ich mohli poškriabať.Ak chcete nosiť amulet z mačacích očí, vyberte si pre neho zlatý, platinový alebo oceľový lem.

Tento úžasný kameň vás zachráni pred chorobami a ochráni vás pred negativitou, pomôže vám nájsť vnútornú harmóniu a poskytne pocit šťastia a lásky k druhým.