Mačka v dome - znamenia a presvedčenia

Mačka je zviera, ktoré žije už od pradávna blízko človeka, je to prvé živé zviera, ktoré ľudia nechali vo svojom dome.V súčasnej dobe existuje veľa mačiek a náznakov.V rôznych štátoch existuje veľké množstvo rôznych príznakov týchto úžasných zvierat.V tomto materiáli sa budeme touto témou zaoberať podrobnejšie.

Trochu historických informácií

V pravoslávnej cirkvi je zakázané vyhnať mačku z chrámu, na rozdiel od psov, ak pes navštívi oltár, musí byť následne požehnaný (predpokladá sa, žezviera ho znehodnotilo) a taká mačka ľahko opustí svoje chlpaté nohy.

Verí sa, že Noe, keď plával so svojou rodinou na truhle, čelil problému s myšami, ktoré začali hrýzať dno, ale mačka zničila všetkých hlodavcov, čím zachránila svätú rodinu pred smrťou.

V priebehu storočí rozličné národnosti vyvinuli a prenášali náznaky o mačkách, mnohým z nich sa podarilo dosiahnuť naše dni.Dnes je ťažké nájsť dom, v ktorom by nebola mačka: niekto začína so zvieraťom, aby sa zbavil hlodavcov, a niekto s cieľom rozmanitosti ich života.V modernej spoločnosti sa tendencia mať čistokrvné mačky stala veľmi populárnou.Našťastie existuje veľké množstvo plemien, ktoré vám umožňujú vybrať si mačku, ktorá vám bude úplne vyhovovať svojím vzhľadom aj charakterom.

Známky o mačkách v dome

Asi najobľúbenejšou vierou je to, že sa usadili v novom domove,mačka by sa mala spustiť ako prvá.To sľubuje nájsť prosperitu a šťastie pre budúcich obyvateľov.Na miesto, ktoré si chlpaté zviera zvolilo pre seba, by sa malo umiestniť lôžko - jedná sa o energeticky čistú zónu, ktorá priaznivo ovplyvňuje zdravie.

Mačky veľmi jemne pociťujú energiu ľudí a priestorov.Majú tendenciu absorbovať negatívne a recyklovať ich, čím robia ľudí pokojnejšími a šťastnejšími.Od staroveku sa predpokladalo, že mačka je schopná dať zdravie a zlepšiť pohodu.

Teraz budeme brať do úvahy najobľúbenejšie príznaky o mačkách:

 • , ak mačka leží na osobea nevstáva, znamená to, že vylučuje negatívnu energiu - nejazditezviera, samo o sebe odíde, keď bude cítiť mieru;
 • mačky nemôžu byť odstránené od chorých ľudí - prispievajú tiež k uzdraveniu a zmierneniu bolesti;
 • , podľa ľudových legiend , mačka slúži domu a ak sa nemiluje, určite sa ho zbaví zo svojho domova.Aby sa pred tým chránili, starodávni mudrci odporúčali mačku rovnakej farby ako farba vlasov majiteľa domu;
 • mačka opúšťa dom- odstraňuje z nej problémy;
 • v dome, v ktorom nežijú mačky , dochádza k hromadeniu negatívnych energií, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudí, ktorí v ňom žijú;
 • podľa znamení, zviera pred smrťou opustí dom , aby nezavinilo nešťastie svojmu pánovi;
 • , ak je mačka pribitá na byt- je to dobré znamenie, ktoré naznačuje šťastie a prosperitu.V staroveku sa verilo, že zvieramá dušu zosnulého príbuzného, ​​a preto bol vždy srdečne prijatý, vyhrievaný, nakŕmený;
 • osoba, ktorá zabila mačku , bude zbavená šťastia a mieru na 7 rokov;
 • , ak sa mačka natiahne na osobu- pripravte sa na nákup;
 • verí sa, žesi nemôžete kúpiť mačku , ale musíte ju vymeniť za kuracie vajce alebo zobrať zviera z ulice;
 • umývanie malého zvieraťanaznačuje bezprostredný príchod hostí;
 • , ak sa mačka krúti v gulia zakryje si ňu končatinou, mali by sme počkať na studenú ranu, v zime to znamená veľké mrazy;
 • , ak zviera poškriabe stenu a umyje si uši- prší;
 • ťahá podlahu- k vetru a snehovej búrke;
 • mačka zabila holuba- získajte zlé správy;
 • nie je možné, abyzviera ležalo na jedálenskom stole,- aby prežila jedného z nájomcov;
 • začujete výkriky mačiek- bolesti zubov;
 • nevesta počuť kýchanie mačky- bude mať šťastný manželský život;
 • osamelé dievčatá by nemali mať mačku- to sľubuje krátke manželstvo a aliancia bude sotva šťastná.

Známky o obleku mačky

Viera v mačky sa tiež líši podľa farby zvieraťa.

Takžetrikolórne mačkyboli vždy stelesnením šťastia a prosperity, ak je zviera takého obleku pribité na byt, naznačuje to nový vzťah, veľmi úspešný a dlhotrvajúci.Obyvatelia Japonska na počesť trikolóry mačky začali vyrábať porcelánové figúrky,ktoré sa nazývajú „mačky na peniaze“ alebo „mačky šťastia“.

Trikolórna mačka chráni dom pred ohňom a pohromou.Ako viete, majiteľ takejto mačky nikdy nebude trpieť horúčkou.

Populárna viera v trikolórne mačky je vždy pozitívna.Toto zviera kombinuje tri opačné farby, z ktorých každá zase zosobňuje niečo: biela - hovorí o čistote a pokoji, čierna - pomáha zbaviť sa problémov, červená - predstavuje hmotnú pohodu.

Znaky o čiernej mačkenaznačujú, že ak zviera tejto farby prejde cestou, mali by ste sa pripraviť na zlyhanie.Potom je lepšie zrušiť cestu a vrátiť sa domov.Od dávnych čias bola čierna mačka obviňovaná zo zlých duchov.Nie všetky presvedčenia o čiernych mačkách však majú negatívny význam.

Napríklad prítomnosť čiernej mačky na lodi prinesie šťastie.Rybári špeciálne chovali mačky tohto plemena, aby sa chránili pred hurikánom alebo búrkou.

Biele mačkysľubujú harmóniu v domácnosti.Ak vám mačiatko tejto farby pribije, nezabudnite si ho vziať, prinesie vám šťastie, zdravie a mier.Podľa lekárov tiež biele mačky neprodukujú alergény.

Ak pri odchode z domu stretnete bielu mačku - je to dobré znamenie, veci, ktoré ste plánovali, sa splnia, na vás čaká úspech.

Mačky červeného plemenanaznačujú materiálnu pohodu a stabilitu.

Sivé mačkyv dome majú rovnaké vlastnosti ako čierne, chránia svojich vlastníkov pred negatívnou energiou,ťažkosti a zlyhania.

Nech je to tak, ako je to možné, ak majiteľ miluje svojho domáceho maznáčika a zachádza s ním opatrne, chlpaté zviera určite bude majiteľovi poďakovať svojím teplom, bude ho chrániť pred chorobami a jednoducho sa poteší svojou prítomnosťou.