Magické a liečivé vlastnosti amazonitového kameňa

Kameň s krásnym názvom „amazonit“ je sopečný minerál - druh živca draslíka.Patrí do skupiny mesačných kameňov a jeho jasne zelená alebo nasýtená tyrkysová farba je spôsobená prítomnosťou olovnatých iónov v kompozícii.

Zaujímavé informácie o tomto kameni

Môže sa okamžite zdať, že minerál dostal meno na počesť rieky tečúcej v južnej časti Amazonky, ale v skutočnosti ho našiel.v úplne inej časti sveta.

Podľa inej verzie je amazonit spájaný so slávnymi starými ženskými bojovníkmi - Amazonkami.Ako to bolo v skutočnosti - teraz už nie je možné zistiť, takže musíte len uhádnuť.

Je pozoruhodné, že amazonity s jednotnou zelenou farbou sa v prírode takmer nikdy nenachádzajú - spravidla je ich povrch posiaty malými bodkami a bodkami rôznych odtieňov bielej.

Liečivé vlastnosti amazonitu

Ľudia zo staroveku boli presvedčení, že tento jedinečný minerál je skutočným elixírom nesmrteľnosti - umožňuje starším ľuďom získať späť stratený vzhľad a ľahkosť.pohyby.

Dnes sa používajú korálky, náhrdelníky a náhrdelníky s amazonitom,keď chcú omladiť pokožku: zbavte sa jej malých vrások a dodajte pokožke sviežosť a nádhernú žiarivosť.

Amazonit má okrem toho aj niekoľko užitočných vlastností, a to:

 1. Vedci zistili, že minerál pomáha chrániť ľudské telo pred škodlivou technológiou žiarenia.Preto stojí za to nechať si malý kúsok kamienky vedľa vášho stacionárneho počítača alebo mikrovlnnej rúry - potom sa už viac nemusíte obávať nebezpečenstva elektromagnetického žiarenia.
 2. Minerál má tiež antispazmodické funkcie.Urýchľuje opravy tkanív a normalizuje prácu všetkých systémov a orgánov po rôznych nehodách, patológiách a chirurgických zákrokoch.
 3. Guľôčky vyrobené z amazonitu sa používajú na masáže (prevencia vaskulárnych patológií, ako aj výskyt krvných zrazenín).
 4. Minerál tiež pomáha vyrovnať sa s rôznymi poruchami nervovej činnosti, ktoré sú spôsobené nesprávnym prenosom nervových impulzov.Šperky s amazonitom uvoľnia majiteľa nervového napätia, budú mať priaznivý vplyv na stav srdcového svalu.
 5. Amazonit je skutočným nálezom na liečbu chorôb hrdla a štítnej žľazy.
 6. Kameň tiež normalizuje metabolizmus tukov v tele - pomáha rozkladať tuky (vďaka produkcii väčšieho množstva potravinárskych enzýmov).Z tohto dôvodu je jedlo úplne absorbované.
 7. Použitím šperkov s amazonitom sa vápnik v tele aktívnejšie vstrebáva.Je to za toKameň je preto určený na použitie u ľudí, ktorí trpia rôznymi patológiami kĺbov (artritída, reumatizmus, cervikálna osteochondróza).Posilní tiež zubnú sklovinu, vlasy a nechtovú dosku.
 8. Ak máte na tele malé vyrážky alebo zápaly, utrite ich kryštálmi amazonitu, čo prispeje k rýchlejšiemu uzdraveniu.
 9. Minerál má priaznivý vplyv na pokožku: má vlastnosti proti starnutiu a zabraňuje vzniku vrások.
 10. Bolo vedecky dokázané, že amazonit úspešne odstraňuje sexuálne poruchy (impotencia, frigidita, nymphománia, vaginitída, pyralizmus a iné).
 11. Kameň pomôže upokojiť nepokojnú myseľ, zmierniť hnev a agresiu, nadmernú podráždenosť a pomôcť transformovať negatívnu energiu na pozitívnu.
 12. Podľa najnovších vedeckých štúdií prášok tohto minerálu inhibuje rast abnormálnych buniek.

Aké sú magické vlastnosti amazonitového kameňa, ktorý je na to vhodný

 • Kameň sa odporúča používať, keďChcú vidieť prorocký sen a zvýšiť svoju citlivosť na svet okolo seba.
 • Amazonit dáva svojim majiteľom odvahu a oddanosť, harmonickú náladu.Zmierni úzkosť a nedôveru vo vlastnú silu.
 • Má pokojnú energiu, prispieva k zachovaniu pozitívnej atmosféry v domácnosti.Použitie šperkov s amazonitom bude mať priaznivý vplyv na vzťah páru a priťahuje rodinuprosperity.
 • Amazonit má osobitné výhody pre agresívnych jednotlivcov, ktorí majú sklon násilne reagovať na udalosti vo svojom živote.Chráni pred vyrážkami, nesprávnym zdôvodňovaním, nadmerným sústredením na seba a hrdosťou.
 • Nie je možné mlčať o vplyve tohto drahokamu na čestné sex: pomáha odhaliť ich jedinečnú ženskosť, ktorá sa naplní láskavosťou a nehou, spôsobuje materský inštinkt.Aj keď sa ruky dotknete minerálu, teplo, ktoré z neho vychádza, je už cítiť.
 • ​​
 • Amazonit je vynikajúci prírodný psychoterapeut, zbavuje sa rôznych mentálnych traumat, zážitkov (najmä týkajúcich sa oblasti života lásky).

Dievčatá a ženy, ktoré používajú šperky s týmto kameňom, priťahujú rozmarnú Lady Luck na ich stranu, ľahšie sa vysporiadajú s rôznymi životnými ťažkosťami a získajú príležitosti na sebarealizáciu.Minerál vás tiež ochráni pred zlým okom a zvýši vaše čaro a krásu.

Amazonit a znamenia zverokruhu

Všeobecne možno povedať, že šperky s vložkami s amazonitom sa môžu nosiť u zástupcov ktorejkoľvek súhvezdia.Silná energia kameňa pomôže v každej životnej situácii.

Ale zo všetkého najviac sa bude činnosť minerálu prejavovať v Blížencoch, Váhach a Vodnári.Vďaka tomu budú môcť dosiahnuť prevahu vo všetkých podnikoch, úspešne sa vyrovnať s akýmikoľvek prekážkami na ich ceste, nájsť pomocníkov v tomto aj paralelnom (jemnom) svete.

Tiež amazonitdobre sa hodí pre predstaviteľov zverokruhu Býk.Ale Strelec, ktorý používa šperky z drahokamov, bude trpieť záchvatmi nekontrolovanej lenivosti.

Keď nosíte drahokam, môžete sa ponoriť do hlbín svojej podvedomia, extrahovať odtiaľ informácie o svojom skutočnom osude, pochopiť, prečo žijete vo svete a je možné, že môžete dokoncapredvídať udalosti budúcnosti.

Energia amazonitu je taká silná, že nie je vhodná pre všetkých ľudí.Kameň pomôže iba tým, ktorí majú silné životné viery a sú schopní dosiahnuť svoje ciele.

Je však dôležité minerál náležite ošetriť.Preto sa pred nákupom oplatí študovať pravidlá starostlivosti a nosenie amazonitu.V prípade, že nemôžete nadviazať spojenie s kameňom, ukáže všetky jeho negatívne vlastnosti a nepomôže vám.

Amazonit je dnes cenovo dostupným polodrahokamom, ktorý priťahuje svojimi vonkajšími neobvyklosťami a vnútornými vlastnosťami.

Aby ste pochopili, či je tento minerál pre vás vhodný alebo nie, mali by ste nejaký čas držať v rukách a snažiť sa ho naladiť na rovnakú vlnovú dĺžku.Ak sa tak stane pre vás, môžete sa spoľahnúť na spoľahlivú podporu v rôznych životných okamihoch.V opačnom prípade je lepšie zvoliť si iného zástupcu klenotníckeho sveta.

Na záver si pozrite informatívne tematické video:

Marissa