Magické vlastnosti kamennej cievky: pre ktorú sa hodí

Kamenný had sa pomenoval latinským slovom „serpens“, ktoré sa dá preložiť ako „had“.Cievka je ozdobnou odrodou serpentinitu.Minerál môžete tiež stretnúť pod inými názvami - nazýva sa to serpentín, toligor, antigorit, mach a kórejská chamtivosť a tiež - lekáreň.

Všeobecné informácie o mineráli

Cievka je predstaviteľom horniny s tmavozelenou farbou, pre ktorúcharakteristický vzor hada.Kameň je veľmi silná energia, ktorá vytvára atmosféru bezpečnosti a duchovnej harmónie pre ľudí, ktorí ju používajú.

Minerál má nízku tvrdosť a hustotu, má vynikajúce leštiace vlastnosti.Ako ozdobný kameň sa cievka používa už viac ako 400 rokov.Slúži ako základ pre dosky, vázy, svietniky, toaletné potreby, lekárenské nádoby, ako aj súpravy a iné výrobky pre domácnosť, šperky.

Farebné variácie kameňa

V prírode nájdete mnoho odrôd minerálu tohto plemena:

  • Opite je druh drahokamu, ktorý sa vyznačuje nasýtenou zelenou farbou.farba;
  • machová muška je kameň typickej škvrnitej farby;
  • williamsite - je mäkší typ kameňa, na ktorom sa pozorujú čierne oktaedrálne inklúzie

Niektoré odrody nerastu majú veľmi podobný vzhľad ako nefritový kameň.Ale oba drahokamy sa líšia v radikálne odlišných vlastnostiach, z tohto dôvodu dostala táto kategória kameňov názov „bovenit“.Zelenkasté inklúzie chloritanu sú prítomné v bovenitoch, majú oveľa vyššiu tvrdosť ako hadec.

Vo väčšine prípadov sa obyčajná priehľadná cievka vyznačuje netransparentnou štruktúrou.Jedna z jej odrôd, nazývaná „ušľachtilý ophit“, je však schopná mierne preniesť slnečné svetlo.

Podľa svojich farebných charakteristík sa kameň zvyčajne nachádza v zelenej alebo šedej farbe s pridaním čiernych škvŕn alebo zlatých trblietok.Už skôr sa ukázalo, že vzhľad je veľmi podobný hadí pokožke.

Kúzelné vlastnosti kamennej cievky a pre ktoré vyhovuje

Od staroveku ľudia verili, že cievka je dosť nebezpečným minerálom, ktorý má povolené používať magické vlastnosti.výlučne pre kúzelníkov, liečiteľov, čarodejníkov a šamanov.

Ale pre obyčajných ľudí kameň údajne vysiela rôzne skúšky a nebezpečenstvá, s ktorými je ťažké zaobchádzať.Zaznamenali tiež „prefíkanosť“ tohto minerálu - je schopný nalákať človeka, spustiť ho na spodok života, prinútiť ho ponoriť sa do hnevu a zábavy.

Ale zároveň, ak sa smrteľníkovi stále darí vyrovnať so všetkýmiprotivenstvo, ktoré mu priniesol minerál, získal moc nad drahokamom.A kameň teraz poslúchol a začal uprednostňovať svojho statočného majiteľa, čo pomohlo nájsť riešenia zložitých životných situácií.

Ďalej sa verilo, že kamenná cievka pomáha zvyšovať fyzické schopnosti jej majiteľa.Preto tí, ktorí s ňou dobyli kameň a nosili klenoty, mohli veľmi rýchlo bežať, plávať, zdvíhať veľké závažia a dlhodobo neúnavne pracovať.

Minerál tiež prispel k zvýšeniu intelektuálnych zručností: vďaka nemu človek lepšie absorboval nové informácie a zlepšil svoje intuitívne schopnosti.

Ako kúzelný talisman bude had vhodný pre športovcov, právnikov, ako aj tých, ktorí sa zaoberajú podnikaním.Umožní im plne odhaliť svoje profesionálne schopnosti a postúpiť do vyššej kariéry.

Liečivé vlastnosti drahokamu

  • minerál dokáže zvládnuť bolesti hlavy;
  • vďaka nemu sa zlomeniny kostí hoja rýchlejšie;
  • Kameň zvýši liečivý účinok mnohých liekov.Na tento účel je potrebné vkladať lieky do nádob vyrezaných z tohto drahokamu.Od staroveku bol kameň známy pod menom „lekáreň“, z ktorého boli vyrobené rôzne lektvary;
  • minerál pomôže pri náraste krvného tlaku;
  • ​​
  • odstráni prechladnutie a zápal v tele;
  • cievka odoberá zápornú energiumajiteľ, ale je dôležité opláchnuť talisman kameňom pod tečúcou vodou najmenej raz denne, aby sa zachovala jeho magická sila.

Astrológia a hadec

Astrológovia sa jednomyseľne zhodujú na tom, že serpentín môžu bezpečne používať ľudia, ktorí sa objavili.na svetlo pod konšteláciou Panna a Kozorožca.Miner im pomôže zmeniť ich postoj k tomu, čo sa deje v živote, vďaka čomu sa zmení celý život.

Panna sa vďaka magickým vlastnostiam kameňa vyrovná so svojou vlastnou apatiou, odpoutanosťou sa bude viac zaujímať o to, čo sa okolo nich deje, a naučiť sa všetky aspekty života.

A Kozorožci, ktorí sú s niečím neustále zaneprázdnení a vďaka minerálu nemajú čas, sa môžu konečne uvoľniť a odpočinúť si.A nezáleží na tom, aký bude odpočinok - pasívny, ležiaci pri šálke kávy pred televízorom alebo aktívny - dobývanie vrcholov hôr, hlavná vec je, že workoholici budú mať možnosť relaxovať svoju dušu a telo.

Ale nelichotte sa - pokiaľ je serpentín vhodný pre Pannu a Kozorožca, je neprijateľný pre ďalšie príznaky.

Napríklad napríklad zástupcovia znakov Ryby a Rakovina ho budú musieť bez problémov odmietnuť.Pre týchto príliš emocionálnych ľudí bude veľmi ťažké vyrovnať sa s obrovským energetickým potenciálom kameňa, hrozí im riziko depresie alebo nervového zrútenia.

Pokiaľ ide o zostávajúce súhvezdia zverokruhu, neexistujú žiadne prísne kontraindikácie na používanie cievky.

Zaujímavé je,napriek prítomnosti jedinečných vlastností si môžete kúpiť šperky so zvitkom za veľmi prijateľnú cenu.Vysvetlenie tohto javu je pomerne jednoduché a logické - vo svete existuje veľké množstvo ložísk, v ktorých sa ťaží nerast.Pokiaľ ide o Ruskú federáciu, tu najslávnejšie ložiská drahokamov spadajú na Ural a Sibír.

Teraz viete, aké vlastnosti má kamenná cievka a komu vyhovuje.Na konci témy si tiež pozrite informatívny videoklip o tomto mineráli:

Marissa