Magické vlastnosti, ktoré má kamenný rauchtopaz

Rauchtopaz (známy aj ako dymový kremeň ) je typom kryštalického kremeňa.Minerál je priehľadný, má širokú škálu farebných variácií.Svojou príbuznosťou minerál patrí do ružového kremeňa, citríny, ametysty a kamenné kryštály.V tomto článku sa budeme ďalej zaoberať tým, aké liečivé a magické vlastnosti má rauchtopaz.

Všeobecné informácie o mineráli

Názov tohto kameňa je tvorený nemeckým slovom „rauch“ (dym) a grécke „topazos“ ( topaz ).Rauchtopaz má pomerne vysoké náklady a je medzi klenotníkmi veľmi populárny.Zvlášť cenné sú zlaté údené drahokamy s rutilovými inklúziami.

Mnoho štátov dnes dodáva na svetový trh kameň, a to z toho dôvodu, že jeho vklady sú na Urale (Ruská federácia), Bavorsku (Nemecko), Colorado (Spojené štáty), Cordoba (Španielsko), Namíbia aMadagaskar.

Zaujímavý fakt!Niekedy sa v prírodných podmienkach môžete stretnúť s obrovským rauchtopazy, ktorého hmotnosť je niekoľko ton.

Doteraz sa rauchtopázy nevyrábajú umelo,pretože v prírode je dostatok minerálov.Napriek tomu sa môžete stretnúť so zvýšenými nákladmi na drahokam.Neverte, že ak vás predajca ubezpečí, že máte prírodný topaz - nikdy nie sú fajčení.Rauchtopazy je výhradným obchodným názvom pre minerál.

Odrody kamenných drážok, fotografií a farieb

Väčšina drážok má hnedý odtieň, existujú však aj iné farebné verzie drahokamu s rôznymi farbami a stupňom nasýtenia farieb.

Transparentný dymový kremeň je veľmi podobný farebným citrínom.Temné rauchtopázy hraničia s ranami.A tie tóny, ktoré sú medzi týmito dvoma extrémami, predstavujú celú rozmanitú škálu farebných schém.Rovnaké kamene, v ktorých sa nachádzajú rutilové inklúzie, sa nazývajú „chĺpky“.

Čo spôsobuje, že kamene majú toľko odtieňov?Vzhľad dymovej kremeňovej farby bol podporený ožarovaním horninového kryštálu.Farba minerálu je veľmi nestabilná: ak kameň zahrejete na teplotu 300 stupňov, zmení sa na citrín alebo sfarbenie.

Obyvatelia Uralu tento majetok aktívne využívali už v 17. - 19. storočí.Potom, aby si citríny, raukhtopazy alebo morion kamene boli pečené v bochníku chleba.Fazetované rachtopázy, ak sa otáčajú, dávajú náznak pleochroizmu - takže keď ich svetlo zasiahne v určitom uhle, farba drahokamu sa začne meniť od zelenej po fialovú.

Terapeutickévlastnosti rauchtopazu, ktorému vyhovuje

Rauchtopaz je známy už od staroveku kvôli jeho liečivým vlastnostiam.

  • minerál má všeobecný stabilizačný účinok na organizmus, normalizuje stav endokrinného systému;
  • priaznivo ovplyvňuje nadobličky a pankreas;
  • zlepšuje reprodukčnú funkciu, zvyšuje sexuálnu aktivitu;
  • ženy sa snažia o neplodnosť;
  • úspešne lieči patológie nervového systému.Kameň bude teda vhodný na použitie v prípade rôznych porúch nervovej aktivity (záchvaty hnevu, stresové situácie, skúsenosti).Poskytuje harmóniu a mier;
  • odstraňuje závraty, bolesti hlavy, prázdnotu a celkovú slabosť;
  • lieči drogovú závislosť, závislosť od alkoholu a tabaku.

Rauchtopaz je schopný absorbovať rôzne negatívne účinky na organizmus a úspešne sa vyrovnať s rôznymi druhmi závislostí.

Klenot Rauchtopaz alebo nie?Odpoveď na túto otázku je nasledujúca - dymový kremeň je polodrahokam.

Magické vlastnosti nerastu

Predpokladá sa, že raukhtopaz je kameňom pokoja, filozofickej reflexie a rozjímania o svete.Vždy však vzbudzoval strach medzi ľuďmi ďaleko od sveta mágie a čarodejníctva a za jeho vinu mal jeho neobvyklú farbu.Báli sa, že kameň zavedie človeka do iného sveta a pritiahne na neho hnev zlých duchov.

Obdobie najväčšej popularity kameňa pripadá na 19. storočie.V tejto dobe, začal častoUskutočnili sa relácie spiritualizmu, pri ktorých sa používal dymový kremeň.Kameň prispieva k narušeniu reality, posiela človeka na cestu cez astrálne svety a fantastické divočiny.To je dosť nebezpečné, takže iba skúsení kúzelníci môžu využívať silu kameňa.

Uprednostňujú pevné a veľké nespracované kamene, pretože sa predpokladá, že pri spracovaní minerál stráca svoju magickú silu.Vo svojom pôsobení na ľudské telo je drahokam veľmi podobný účinku drog - je stav intoxikácie, predstavivosť sa začína aktívne vytvárať, objavuje sa veľa energie.Rauchtopaz je vynikajúci variant talismanu pre ľudí tvorivosti, básnici a umelci ho môžu bezpečne používať pre svoje vlastné účely.

Existuje názor, že čím tmavšia je farba dymu v dyme, tým viac sa prejavia jeho magické vlastnosti.Pri výbere šperkov s rauchtopazom nezabudnite venovať pozornosť veku svojej budúcej pani:

  • , takže výrobky s ľahkými minerálmi sú pre mladé dievčatá vhodnejšie;
  • a pre ženy vo veku hnedých a hnedých drahokamov s výskytom čiernych inklúzií.

Energia pri kameni je veľmi silná, preto by ste s ňou nemali pravidelne nosiť šperky.

Kto môže nosiť rauchtopaz

V prípade, že kameň je vhodný pre jeho majiteľov, pritiahne uznanie.a pridať šťastie.Pre zvýšenie kúzla kameňa stojí za to ho nosiť v striebre.

Ale dymový kremeň je vhodnýnie pre každého.Napríklad Crayfish and Scorpios by to mali odmietnuť - temné minerály sú týmto znamení zverokruhu zakázané.Okrem toho nosenie šperkov s drahokamom podporuje rovnováhu a pokoj v duši, a pre skromné ​​a uzavreté druhy rakoviny a štítov to môže mať za následok zhoršenie všetkých týchto vlastností.

Vodnár by tiež nemal používať dymový kremeň - sú citlivé a pomstychtivé a kameň iba zhorší súčasný stav vecí.

Ale pre koho je rauchtopaz ideálne vhodný - toto sú Leo a Aries.Pomôže to vyrovnať ich násilnú povahu, aby boli predstavitelia týchto znamení zverokruhu primeranejší a pokojnejší.Okrem toho minerál pre nich zohráva rolu láskavého talismanu, čím zvyšuje príťažlivosť pre opačné pohlavie.

Býk môže používať dymový kremeň výlučne na lekárske účely, zachráni tak zástupcov týchto príznakov pred závislosťami, ktoré zahŕňajú závislosť od drog.Úspešne sa vyrovná aj s kocovinou a jej dôsledkami.Ak Taurus nemá zlé návyky, mali by odmietnuť používať šperky s drahokamom, inak ich psychika utrpí.

Blíženci pomôžu kameňom posunúť sa po kariérnom rebríčku, prispejú k uzatváraniu výnosných obchodov a vysokým príjmom.

Panna sa vďaka rauchtopazu stane výrečnejšou, bude pre nich ľahšie byť v centre univerzálnej pozornosti.

Minerál Libra dá kreatívnu inšpiráciu a Strelec jena jeseň ho požiadajte o podporu, potom im dá vynikajúcu náladu.

Údený kremeň tiež uprednostňuje Kozoroha.Zástupcovia tejto značky sú presvedčení o svojich schopnostiach a vedia, čo chcú v živote dosiahnuť.Drahokam im pomôže stať sa úspešnejšími, dať im pokoj a stabilitu v ich ašpiráciách.

Ryby by mali používať kameň výlučne na terapeutické účely.Pomôže im normalizovať spánok, eliminuje bolesť kĺbov a normalizuje kardiovaskulárny systém.

Marissa