Matka Božia „Liečiteľka“: komu táto starodávna ikona pomáha, ako ju kontaktovať

Vždy som si myslel, že takéto obrazy sa kupujú pred operáciou alebo keď sa v dome „usadí“ chronická choroba.A mám „len niečo“, nie hovoriaceho syna.Už má 4 roky a množinu slov - tucet, nič viac.V tomto veku sa to nedá nazvať chorobou, hoci podľa neuropatológov, psychológov a špecialistov ORL sme už narazili.

Skutočne sa začal skutočný pokrok, keď babička priniesla z kostola túto ikonu Matky Božej.

Po tom, čo som počul nové slová môjho syna a uvedomil som si, že nebeská matka mu pomáha hovoriť, najskôr som si o tomto obraze veľa prečítal na internete, potom som išiel do kostola a požiadal som kňaza.Teraz odporúčam túto ikonu všetkým matkám, ktoré sú vo vojne s „vyjednávačmi“.

História vzniku tejto ikony

Moskovský kňaz Vincent, ktorý tu žil pred niekoľkými storočiami, bol veľmi ambiciózny.Pokúšajúc sa potešiť Nebeskú Pannu svojimi skutkami, zakaždým, keď vošiel do chrámu a opustil ho, recitoval modlitbu Matky Božej.

Ale nie je to slovami (a dokonca aj automatickými), že človek musí slúžiť All-Tsaritsa, ale skutkami!Preto bol kňaz potrestaný.Jeho jazyk bol zasiahnutý vážnou chorobou sprevádzanou strašnými bolesťami.

Nešťastníci často upadli do rozumu.A keď bolesť trochu ustúpila, otočil sa k Panne a prosil o milosrdenstvo.A nebol sám: raz Vincent videl víziu, v ktorej s nímPanna sa modlila k anjelovi.

Panna Mária sa so svojím sluhom zľutovala a prišla uzdraviť ho obklopená jasným svetlom.

Len čo si Vincent uvedomil, že je zdravý, vrhol sa do kostola, postavil sa na zbor a začal oslavovať svojho príhovorníka.

Potom sa objavila táto úžasná ikona.

Väčšina maliarov ikon nezabudla zachytiť zázrak vykonávaný Matkou Božou a na spodku ikon umiestnila krátky príbeh.Takýto text je viditeľný na veľkých obrázkoch visiacich v chrámoch a na malých ikonách vreciek.

Tam, kde sa dnes uchováva

Táto tvár Panny Márie sa na území Ruska stala známou už od 18. storočia.

Najskôr by sa tento obraz mohol uctievať v moskovskom kláštore Alekseevskij.Ale na vrchole vojny s Napoleonom bol kláštor vypálený.Našťastie sa mníškam podarilo zachrániť všetky svätyne tým, že ich skryli pod zemou.

A tak, aby Francúzi nehľadali ikony, chceli vyplieniť svoje platy alebo jednoducho ukradnúť staré obrázky, mníšky na tomto mieste rozbili nemocnicu.Nepriatelia sa báli dokonca priblížiť a obávali sa, že budú nakazení infekčnými chorobami.

V 30. rokoch 19. storočia tu bola postavená katedrála Krista Spasiteľa.

Počas boľševikov bol obraz prenesený do kostola zmŕtvychvstania Krista (Sokolniki).Je to tu, aby sa každý mohol pokloniť ikonám.Obzvlášť vhodné je to urobiť 1. októbra - je to oficiálny deň na počesť tejto ikony.

Na čo sa žiada liečiteľka, ktorej pomáha

  • Je ľahké uhádnuť, že Panna Mária je prvou.modlite sa za zdravie.Navyše sa na nich neobracajú bežní chladní alebo otrávení ľudia, ale tí, ktorí trpia vážnou a často nevyliečiteľnou chorobou.Niektorí sú požiadaní, aby sa zbavili choroby, iní sú požiadaní, aby pomohli preniesť utrpenie, ktoré pošlú.
  • Mnoho párov sa modlí, aby ich uzdravili z neplodnosti, aby dali dlho očakávané dieťa.
  • „Liečiteľ“ môže liečiť aj „chorý“ hnev, skleslosť, závisť a ďalšie zlé myšlienky duše.
  • Rodičia, starí rodičia a krstní rodičia žiadajú Matku Božiu, aby im pomohla vychovávať dieťa ako dobrého človeka a skutočného kresťana.
  • Od Matky Božej sa žiada, aby chránila pred nešťastím visiacim nad osobou.
  • Zriedkavejšie sa nevinní väzni a ich príbuzní obracajú na ikonu.Veria: Panna Mária pomôže spravodlivosti triumfovať a priviesť väzňa späť domov.

Môžete sa opýtať (a musíte!) Nielen pre seba.Ak je váš milenec chorý alebo je v ťažkostiach, je tiež dôležitá vaša modlitba.

Presne ako sa modliť

Úprimne a zo srdca.Ak človek neverí v Boží zázrak a číta slová výzvy „Liečiteľovi“ automaticky (pretože sa matka pýtala; pretože to robí každý; pretože sused povedal, že pomáha), zázrak sa pravdepodobne nestane.

Nie sú skeptici a cynici, ktorí sa obracajú na nebeské sily, ale ľudia, ktorí dokážu pochopiť závažnosť choroby, ktorá na ne dopadla, majú vo svojich rukách veľa nemocničných dokladov, v ktorých lekári podpisujú svoju vlastnú neschopnosť - ale stále veria, žePán a kráľovná nebies majú dosť silyna ich vyliečenie.

S ikonou môžete hovoriť, akoby ste boli blízkym priateľom alebo príbuzným - úprimne povedané, jednoducho, úprimne.

Je však lepšie prečítať si špeciálnu modlitbu, ktorú vytvorila cirkev, aby komunikovala s „liečiteľom“.

V tomto videu nájdete ďalšie modlitby (vrátane cirkevných tropárií a kondakas):

Okrem toho, ak je váš dom slobodný, môžete:

  1. Navštívte chrám častejšie, aby ste sa modlili nie doma, ale s laikmi (koniec koncov, každý vie, že spoločná modlitba je silnejšia, najmä ak sa miesto „modlí“).Zároveň nezabudnite zúčastniť sa a činiť pokánie - keď sa vaša duša stane čistejšou a modlitba bude lietať vyššie.
  2. Objednajte si Straka pre zdravie.Preto sa kňaz bude modliť za svojho príbuzného alebo priateľa a urobí to štyridsať dní.
  3. Liturgii predkladajte zdravotné poznámky, ktoré zahŕňajú meno chorého príbuzného (uvedené pri krste, bez priezviska) a mená ostatných žijúcich príbuzných.
  4. Z kostola si môžete priviesť aj svätú vodu.Pri čítaní modlitby ju pite na lačný žalúdok.

Nevzdávajte sa, dúfajte v Nebeskú Pannu a ona určite počuje a pomôže!

Mimochodom, niektorí ľudia povedali, že k nim prišla Božia Matka vo sne.Dostali od nej presné pokyny - do ktorého chrámu majú ísť, na ktorú ikonu dať sviečku.Takúto návštevu netreba ignorovať!Je známe, že ľudia, ktorí okamžite urobili všetko, čo vyznávala Panna Mária, boli uzdravení.