Metodika na zlepšenie karmy: všeobecné pojmy a odporúčania

Nekonečná čierna čiara, problémy v práci, finančné ťažkosti, problémy vás len sledujú na päte?Naozaj sa snažíte zmeniť svoj život k lepšiemu, ale situácia zostáva stabilne na jednom mieste?S najväčšou pravdepodobnosťou nejde o to, že sa nesnažíte dosť tvrdo, ale v zlej karme.Naučíte sa, ako vylepšiť karmu z tohto materiálu.

Všeobecná koncepcia karmy

]

Karma je odrazom príčinnej súvislosti medzi udalosťami minulosti, súčasnosti a budúcnosti.Aby ste pochopili, ako to v živote funguje, musíte si pamätať slávne ruské príslovie: „Čo zaseješ, budeš žať.“

Mary Brown, vedkyňa a psychologička, sa už dvadsať rokov veľmi zaujíma o karmu, keď študuje karmu a jej otázky.Karma nazýva „ všeobecným kauzálnym zákonom.“

Ľudia dostávajú iba to, čo si zaslúžia - ovocie pestované zo semien zasiatych osobne.To znamená, že poslaním lásky do sveta okolo vás dostanete recipročnú lásku, rovnako ako nenávisť, hnev a agresia sa vrátia ako bumerang.

Karma a spravodlivosť

Ale ako potom pochopiť situácie, v ktorýchV priebehu celého svojho života robí človek výnimočne dobré veci, usiluje sa o lepší život a zároveň poskytuje pomoc druhým, ale napriek tomu je neustále konfrontovaný s rôznymi ťažkosťami a problémami?A naopak, ľudia vedúci neslušný život žijú šťastne a v bohatstve?

Na prvý pohľad sa tento stav môže zdať úplne nespravodlivý a môže vás dokonca veľmi neveriť v teórii karmy.Tu je potrebné spomenúť reinkarnáciu, pretože karma a reinkarnácia sú navzájom neoddeliteľne spojené a sú komplementárnymi pojmami.

Bohužiaľ (alebo našťastie) si človek nepamätá nič o svojich predchádzajúcich inkarnáciách, je to preto, že si často sťažuje na zlý osud a je si istý, že život s ním zaobchádza úplne nespravodlivo.

V skutočnosti je najpravdepodobnejšie, že príčinou všetkých problémov sú dlhy z minulosti, za ktoré musí teraz zaplatiť.Alebo to môže byť tak, že človek (alebo skôr jeho duša), ktorý si želal získať zážitok obety, alebo, podľa jeho voľby, je jeho karmickou úlohou prežiť zážitok odovzdania so zrieknutím sa.

Napríklad, nie príliš slušná osoba v poslednej inkarnácii by mohla byť hlboko náboženskou a dogmatickou osobou a dokázala si vybudovať pozitívnu karmu praktizovaním dobrých skutkov.A v skutočnom živote vynakladá svoj karmický potenciál, alebo jeho karmická úloha spočíva v získaní skúsenosti „darebáka“, pretože vo svojej predchádzajúcej inkarnácii na takéto extrémne negatívne reagovanie reagovalľudí, zatiaľ čo sa sami seba idealizujú.

Samozrejme by sa nemalo zabúdať ani na existenciu rôznych výnimiek zo všeobecných pravidiel a bolestivých deformácií, ktoré občas nútia ľudí, aby vykonávali hrozné činy.

Žite a učte sa storočie

Ľudský život je veľmi podobný bežnej škole.Duša každého z nás si vyberie vzdelávací program ešte predtým, ako sa stelesní vo fyzickom tele.K samotnému stelesneniu dochádza práve vtedy, keď sú všetky podmienky na planétnej Zemi Zemi úplne vhodné pre našu požiadavku.Každý človek bude musieť prejsť svojou osobnou skúsenosťou potrebnou pre ďalšie zlepšenie.

Keď duša sformulovala žiadosť o nový zážitok, musí počkať, kým sa vtelí.Krajina zároveň vytvára prostredie, v ktorom sa môžete dostať.Čo ovplyvní podmienky vášho pozemského života a získané skúsenosti?

Vaše prostredie závisí od kvality vašej karmy - negatívnej a pozitívnej, ako aj od súčtu minulých skutkov - tj karmickej hmoty, ktorá sa nahromadila počas minulých inkarnácií.

Nezáleží na tom, koľko životov ste už prežili, či ste prežili všetky skúsenosti sami, alebo či ste ich zdedili, ako aj vašu osobnosť a úlohu v živote.Faktom však zostáva, že počas svojho pobytu v konkrétnom fyzickom prostredí neustále čelíte rôznym vplyvom.

Možno uviesť rôzne názorné príklady - napríklad školenie vHarvardská univerzita a univerzita v malom provinčnom meste.Pri štúdiu v Havarde získate príležitosť na profesionálny rozvoj a výkon kariéry v budúcnosti, ako aj na nedostatok finančných zdrojov.Pokiaľ ide o provinčnú univerzitu, neposkytuje rovnaké obrovské príležitosti.

To je miesto, na ktorom z vás skončia univerzity - ovplyvnia to vaše karmické minulé akumulácie.

Ako zlepšiť karmu

Existuje názor, že naša karma sa akumuluje na základe akcií, ktoré vykonávame.V skutočnosti sú však činy iba dôsledkom našich myšlienok s pocitmi.Čím dlhšie duša žije (môže sa rovnať miliardám rokov), tým viac nazhromaždila životné skúsenosti a informácie.V procese akumulácie životných skúseností si entita uvedomuje, že v skutočnosti kvalita budúceho stelesnenia závisí od nej, informácie nahromadené duší a skutočné podmienky v tomto prípade nehrajú vždy hlavnú úlohu.

​​

Zapojiť sa do rozvoja osobnosti

Počiatočné štádium rozvoja osobnosti je konštruktívna informácia, vďaka ktorej si človek uvedomuje jednotu a integritu všetkého v našom svete.Aj keď sa zdá, že všetci ľudia sú rôzni - majú rozdielne pohlavie, národnosť, spoločenské postavenie a náboženský svetonázor, všetci sme deťmi tej istej planéty Zem.

A pre každého z nás by mal byť na prvom mieste rozvoj.Je dôležité naučiť sa pozitívne myslieť, ak to robíte pravidelne,vaše myslenie a spôsob, akým vnímate svet okolo seba, a podľa toho sa vaše konanie zmení.

Pre šťastný život musíte prestať vyjadrovať svoju nespokojnosť s okolitým svetom, tráviť čo najmenej času sledovaním televíznych programov a zbytočným zavesením na sociálnych sieťach.

Namiesto toho začnite dnes čítať literatúru o sebarozvoji a študujte svoj vlastný karmický horoskop.Je pravdepodobné, že od začiatku sebapoznania budete chcieť ísť do kostola alebo precvičiť rôzne fyzické cvičenia - napríklad jogu.

Pozitívne informácie motivujú človeka k vnútornému rozvoju a zbaveniu sa negatívnych emócií, ako sú vina alebo agresivita.Pod vplyvom nových informácií sa vaše činy postupne začnú meniť a za nimi - vaše reakcie a ako výsledok - celý váš život.Takto dochádza k akumulácii pozitívnej „karmickej hmoty“, ktorá vám v budúcnosti poskytne vyššie životné a rozvojové podmienky.

A samozrejme, nezaujatie zohráva obrovskú úlohu - keď bezplatne pomáhate svetu okolo vás a ostatným - existuje aktívna tvorba pozitívneho karmického potenciálu.

20 odporúčaní pre šťastný život

 1. Nezabudnite, že v živote je dôležité riskovať, aby ste dostali, čo hľadáte.
 2. Keď dôjde k zničeniu vašich plánov, prehráte - neponáhľajte sa rozčuľovať, ale z tejto situácie sa poučte o potrebnej lekcii.
 3. Je dôležité rešpektovať seba a ostatných.a veľmi zodpovedný prístup k ich slovám, myšlienkam a konaniam.
 4. Nezabudnite, že často, ak sa vám to nepodarilo, nejde o zlyhanie, ale o veľký úspech.
 5. Dodržiavajte pravidlá, uvedomte si však, ako ich kvalifikovane porušiť.
 6. Nedovoľte, aby vám malé nedorozumenia a konflikty zničili váš život.
 7. Ak ste si náhle uvedomili, že sa mýlite - prestaňte si vyčítať sami a podniknite všetky kroky na nápravu chýb.
 8. Každý deň ste na chvíľu sami.
 9. Nebojte sa zmien, ale vždy sa majte na pamäti.
 10. Pamätajte, že ticho je často najlepšou reakciou a stratégiou správania.
 11. Pokúste sa žiť dobrým a dôstojným životom, aby ste v starobe mohli hrdo spomenúť na svoje roky.
 12. Šťastný rodinný život bude v byte, v ktorom vládne atmosféra lásky.
 13. Keď sa s niekým hádate, zvážte iba súčasnú situáciu a nedotýkajte sa minulosti.
 14. Podeľte sa o svoje životné skúsenosti s ostatnými ľuďmi.Iba týmto spôsobom môžete zabezpečiť svoju „nesmrteľnosť“.
 15. Milujte našu planétu láskou.
 16. Každoročne choďte na miesto, kde ste nikdy predtým neboli.
 17. Pamätajte, že najlepšie vzťahy budú tie, v ktorých sa ľudia budú milovať viac, ako sa navzájom potrebujú.
 18. Svoj úspech môžete zmerať tým, čo ste sa obetovali na jeho dosiahnutie.
 19. Zobraziť súcit a súcit s ostatnými.
 20. Pokúste sa žiť v harmónii so sebou a so sebous vonkajším svetom.

Dodržiavanie týchto odporúčaní, ako aj neustále zlepšovanie situácie vám pomôžu zlepšiť karmu a žiť šťastný a kvalitný život.A na konci článku si pozrite zaujímavý videoklip:

Marissa