Modlíme sa za svätú Barbaru - slovami, ktoré sú adresované Veľkému mučeníkovi

Volá sa moja dcéra Barbara.A hoci je ešte dieťa, snažím sa čo najviac študovať život svojej svätej nebeskej patrónky, aby som o ňom mohla čoskoro povedať dieťa.Na posteli dcéry už visí ikona sv. Barbory ​​a často sa pred ňou modlím, aby som dieťaťu ukázala príklad.Matersky sa modlím - o zdravie rodiny, šťastie v rodine, žiadam o ochranu pred všetkým zlom ... A som rád, že som počul moje skromné ​​modlitby!

Keď sa modlia za Barbory ​​Veľkého mučeníka

 • Veľký mučeník ju chráni pred náhodným nešťastím.Najčastejšie sa na ňu obracajú ľudia pracujúci v nebezpečných odvetviach (povedzme pracujú v továrňach) alebo tí, ktorých konanie je spojené s rizikom (piloti, armáda, elektrikári, chirurgovia - títo sa samozrejme sami neriskujú, ale sú dokoncahoršie).
 • Modlia sa za ňu aj ľudia, ktorí sa pripravujú na smrť (vojaci, vážne chorí).Verí sa, že svätý pomáha nezomrieť bez pokánia.Ale aj keby k takejto smrti došlo, Barbara bude strážená dušou zosnulého.Svätý dostal takúto moc, pretože pred mučeníctvom sa modlila k Pánovi, aby neodmietal veriacich, ktorí umierali ďaleko od chrámu.a svätých otcov.
 • Svätý sa tiež modlí za zdravie.Okrem zdravia tela pomáha liečiť dušu, odvádza smútok, apatia a depresiu.Takáto pomoc je obzvlášť silná v kostole, kde sa zachovávajú relikvie svätca (väčšina z nich sa nachádza v Kyjeve, ale na celom svete je mnoho ďalších cirkví, v ktorých sa nachádzajú zázračné raky s časťami pozostatkov Varvary Iliopolskaja).
 • Ženy žiadajú o lásku, manželstvo a deti.
 • A nakoniec, veľký mučeník môže človeka ochrániť pred bleskom a poľami pred počasím.

Kto považuje svätého za svätého patróna?

Po prvé, ženy.Obracajú sa na svätého so žiadosťou o manželstvo, tehotenstvo, rýchly a bezbolestný pôrod, o zdravie detí. Barbara môže pomôcť zachrániť manželstvo a zmieriť hádky s manželmi.

Počas svojho života Barbara milovala vyšívanie a nikdy nesedila.Preto ju remeselníci považujú za svoju patrónku.

A keďže sa chráni pred náhlou smrťou bez pokánia, modlia sa jej cestujúci, námorníci a vojaci, baníci a baníci.Obchodníci tiež považovali svätého za svätého patróna (povolanie týchto ľudí sa príliš nelíšilo od pirátskeho povolania, pokiaľ ide o nebezpečenstvo), ale v súčasnosti zostáva iba na stránkach učebníc dejepisu.

Texty najmocnejších modlitieb

Najdôležitejšou modlitbou je „Z náhlej a násilnej smrti“:

A nasledujúcemodlitba sa považuje za pannu alebo ženskú.Číta sa a žiada Varvaru, aby poslala rýchle manželstvo a tichoženské šťastie:

Nuž, tieto slová budú vyhovovať matke, otcovi, starej mame, starému otcovi a iným dospelým, ktorí sa pýtajú nebeského patróna na zdravie dieťaťa.

Ako sa modliť? ​​

 • Je potrebné odísť do dôchodku, aby sa rodina nerušila.Modlitba je veľmi osobný „obrad“.
 • Začni svoju modlitbu znamením kríža.
 • Čítajte slová pomaly, pričom každé slovo pochopte.Bude lepšie, ak sa naučíte modlitbu a začnete ju čítať z pamäti.
 • Je žiaduce, aby v dome bola ikona svätca.Počas modlitby zapaľujte pred ňou sviečku z kostola (môžete si vziať najtenšiu, najlacnejšiu - nezáleží na cene sviečky, ale že je požehnaná).

Keď žiadate o ochranu Varvaru, nestojí za to si predstaviť rôzne hrôzy týkajúce sa vašej práce - je lepšie si myslieť, že smenu pokojne ukončíte a vrátite sa domov svojej manželke /manželovi.Ale keď žiadate o svadbu, predstavte si stretnutie s ženíchom čo najpodrobnejšie, bez obáv z myšlienok o budúcom šťastí.

A samozrejme musíme úprimne veriť, že svätý bude nielen počúvať, ale bude mu tiež pomáhať.Potom bude modlitba určite fungovať.

Stručná biografia (život) svätca

Barbara sa narodila v bohatej rodine z mesta Iliopol.Bola vychovaná bez matky.Otec, snažiac sa chrániť dievča pred všetkým zlom (ako to pochopil), ho neustále držal v uzamknutej polohe.Keď sledovala krásu nášho sveta, začala sa čudovať: vytvorili drevené modly otca skutočne neba, zem, stromy, rieky?Je nepravdepodobné, že sú takí silní.Pravdepodobne tu bude ešte niektosilný, a to je to, za čo mu treba poďakovať za život a za náš svet ...

Jedného dňa si jeho otec uvedomil, že jeho dcéra nenájde ženícha, a začal ju púšťať do mesta.Tam sa stretla s kresťanmi a bezvýhradne prijala ich učenie a potom svätý krst.

Bohužiaľ, otec dievčaťa sa nechcel vyrovnať so skutočnosťou, že sa Barbara nechcela manželstvom viazať.Ešte menej sa mu páčila nová viera jeho dcéry.Bol taký rozzúrený, že sa dievča muselo schovávať v horách.

Ale dlho sa tam neskrývala: otec dievča čoskoro predbehol.Najprv ju zobral do guvernéra mesta v nádeji, že mocní manželia sa budú môcť rozmýšľať so svojou vzpurnou dcérou.Ale ani pri mučení sa nezavrhla.Rozzúrený, Barbara otec sám popravený ju, zbavujúc ho hlavy.

Kresťanskí priatelia dievča tajne pochovali, ale na jej pohrebisko sa nezabudlo.Po 300 rokoch boli jej pozostatky presunuté do Konštantínopolu av 12. storočí do Kyjeva, kde sú uložené v našich dňoch (konkrétne v Katedrále kniežaťa Vladimíra).

Tento dokument hovorí o zázrakoch, ktoré Barbara urobila oveľa neskôr po jej smrti (dodnes):

Toto je 17. decembra.

V tento deň oslavujú svetskí ľudia v Rusku Deň raketových síl, Bielorusko oslavuje Deň bieloruského filmu a Ukrajina oslavuje sviatok pracovníkov verejnej správy.Tieto sviatky sa však týkajú iba úzkeho okruhu ľudí.Deň sv. Barbory ​​je dátumom, v ktorom sa zhromažďujú milióny chrámov a domácej modlitby.Kresťania z celého sveta.

Okrem toho naši predkovia považovali tento sviatok, ako sa hovorí teraz, za „červený deň kalendára“: nebolo možné miesiť hlinu, bieliť alebo umývať na Barbaroch.Zakázané bolo nielen vyšívanie, ale aj potom - pred tým, ako si sadneme na vyšívanie alebo pletenie, by sa mal modliť veľký mučeník.

V tento deň sa tradične:

 • mladé dievčatá zaujímali, povedzme, prinesú zo záhrady čerešňovú vetvičku a dajú ju do vody do domu - ak je vianočný kvet pokrytý kvetmi, tento rok dievčaodhodlaný ísť dolu uličkou (hoci cirkev už teraz neschvaľuje žiadne takéto magické činy, dokonca sa zdajú neškodné);
 • vydaté ženy varené knedle s tvarohom a makom;
 • Dievčatá sa toho dňa modlili za ženícha a ostatní ľudia sa modlili za zdravie.

Aké modlitby čítali?Áno, to isté: „Slávny a univerzálny svätý“ alebo „Múdry a všade červený“.

Na Barbari sa nachádzajú aj ľudové znaky:

 • veľa oblakov - na zahriatie a na jasnej oblohe - na mráz;
 • 82) dym z komína sa tiahne pozdĺž zeme - smerom k horúčave;
 • Ľudia si tiež vždy všimli, aké bude počasie na Barbare - bude to rovnaké pre Vianoce.

A hovorí sa: Barbara ukradla časť noci a naostrila časť dňa.

Kňaz povie o dôležitosti tohto svätca:

Aby som to zhrnul

 • Svätá Barbara, veľký mučeník, prijatýhrozná smrť pre vieru v 4. storočí.
 • Zástupcovia nebezpečných povolaní (armáda, námorníci, baníci) považujú Barbaru za svoju patrónku.Okrem toho sa často modlíslobodné dievčatá a ženy.
 • Barbara sa modlí za zdravie, za upokojenie duše, za ženské šťastie (manželstvo, narodenie dieťaťa).Najčastejšie sa však na ňu obracajú kvôli ochrane proti nehodám (najmä veľký mučeník ju chráni pred údermi blesku), ako aj pred náhlou smrťou bez pokánia.

A nakoniec ponúkam krátku kreslenú kresťanskú karikatúru - síce polo amatérsku, ale stvorenú s dušou.Pomôže deťom vysvetliť Barbaru - vášmu synovi alebo dcére, vnúčatám, synovcom alebo kmotrom.