Modlitba Božej Matky „Neporušiteľná stena“: text, znaky ikony Panny Márie

Dlho som študoval rôzne zriedkavé modlitby.Dnes by som sa chcel podrobnejšie venovať modlitbe Panny „Nezničiteľnej steny“.Poviem vám, ktorý text sa používa v modlitbe, ako ho správne ponúknuť.

Obsah
 1. Opis modlitby
 2. Úžasná ikona
 3. Čo pomáha
 4. Z histórie
 5. Miesto pre ikonu v dome
 6. Ako čítať modlitby
 7. Modlitba „Neporušiteľná stena“
 8. Modlitbové zázraky
 9. Záver

Opis modlitby

Neporušiteľný múr je názov veľmi silnej pravoslávnej modlitby k Panne, ale je tu aj ikona s týmto menom.Najväčšou svätyňou pravoslávneho sveta je obraz Matky Božej a táto modlitba vám umožňuje získať jej podporu, ochranu a pomoc.Mnoho ľudí má tieto ikony doma rád, ale nie každý vie, že musia byť umiestnené hneď oproti predným dverám.Chráni tak dom pred ľuďmi so zlými úmyslami.

Úžasná ikona

Ikona „nezničiteľná stena“ sa nachádza v katedrále Kyjevskej Sofie, je vyrobená v tvare mozaiky a je skutočne úžasná.Jej veľkosť je 5,5 metra.Na zlatom pozadí môžete vidieť Pannu s rukami zdvihnutými k oblohe.Ikona dostala z nejakého dôvodu také zvláštne meno.Prežila mnoho udalostí, v dôsledku čoho mohla byť viac ako raz zničená, ale prežila.Katedrála, v ktorej sa nachádza, je pamiatkou UNESCO.

Táto svätyňa sa tiež nachádza v kláštore Vzkriesenie-Mironositskyobec Nikolskoye.Dlho o nej nikto nič nevedel a svetu sa objavila v druhej polovici 20. storočia.Podľa archívov ho vysvätil Ján z Kronštadtu.V ťažkých časoch ateizmu, pri masovom rabovaní kláštorov, ikona zázračne unikla nezvratnému osudu - jeden farník ho zachránil.Dlho ju musela schovať doma, ale keď skončili všetky problémy, vrátila svätyňu do chrámu.

Ikona vidíte v kubánskom kláštore Absheron.Jeho meno doslova znie ako „kláštor ikony Matky Božej. Neporušiteľná stena“.Ako hovoria ľudia, ktorí tam boli, v svätom kláštore vládne bezprecedentný mier.Ľudia majú dojem, že za starými múrmi kláštora zostáva všetko: hluk a všetka svetská márnosť a starosti.

Samozrejme „nezničiteľná stena“ vyrobená pomocou nástennej techniky dáva tomuto miestu osobitnú chuť.Farníci môžu tento kláštor navštíviť kedykoľvek v roku - brány sú pre nich vždy otvorené.

V kaplnke katedrály sa môže ktokoľvek modliť aj pred ikonou nezničiteľného múru.Hovorí sa, že bol vytvorený v 18. storočí a je mozaikovým dielom v byzantskom štýle.Pre Kaliningradu je to jedna z kultúrnych pamiatok a najvýznamnejšia výzdoba katedrály.

Kostol Essentuki sa môže pochváliť aj ikonou.

Na území Krasnodar sa nachádza kláštor ikony Matky Božej, v nej je ikona „nezničiteľná stena“.Tento kláštor je pomerne mladý, plný života a nachádza sa na veľmi malebnom mieste.

Na území Astrakhan vobec Nikolskoye má chrám, v ktorom „nezničiteľná stena“ pochádza zo susednej obce Zlatozubovka, kde bol kláštor zničený.Táto ikona prežila jednu z mnohých ďalších, sotva bola zachránená pred vandalizmom a v poriadku bola umiestnená do chrámu.

Ikona, ktorá sa modlila a vysielala myrha, ako hovoria farníci, je skutočne zázračná.Keď sa tento obrázok dostal do chrámu, v najzadnejšom rohu bola umiestnená ikona skrytej osoby a takmer na ňu zabudla.Prípad však zasiahol.

Jedna staršia žena sa neustále a vždy modlila k tejto ikone.Údajne sa jej vo sne zjavila Panna a povedala jej, aby tak urobila.Stará žena poslúchla - videla veľmi zle a žiadala lepšie videnie.Keď o tom hovorila s miestnym kňazom, obrátila svoju pozornosť na ňu.Ikona bola odovzdaná na reštaurovanie.

Čo pomáha

„Nezničiteľná stena“ znamená sprostredkovateľa, patrónku, obhajcu.Jeho hlavným účelom je ochrana rodiny a krbu.Okrem toho svätá tvár Panny Márie s touto ikonou chráni vojakov.Ikona má veľkú moc a pomáha ľuďom, pred ňou sa modlia:

 • za ochranu Panny Márie, jej príhovor a pomoc.
 • , že sily by nemali v boji opustiť spravodlivú vec.
 • ​​
 • o liečení chorôb - fyzických aj duševných.
 • o pomoc v niektorých podnikoch, dôležité záležitosti.
 • za pomoc v bitkách a bitkách.
 • o ochrane domu pred zlými ľuďmi, zlodejmi, požiarmi.
 • za pomoc na dlhej ceste.
 • o mieri a vzájomnom porozumení v rodine.

Modlite sa pred touto ikonou alebozvlášť je potrebné si prečítať modlitbu „Nezničiteľný múr“ v týchto prípadoch:

 • , keď je pravdepodobnejšie, že krajina vyvinie ozbrojený konflikt alebo vojnu.
 • pred vážnou a rozhodujúcou bitkou.
 • v zajatí nepriateľa.
 • Keď sú nepriatelia ohováračom, sú nespravodlivo obvinení z niečoho.

„Nezničiteľná stena“ je prototypom Najsvätejších Theotokosov v Konštantínopole - Oranta-obrancov.Jeho kópia bola doručená do Kyjevskej Rusi a maliari ikon mohli vytvárať zoznamy.

V katedrále sv. Sofie má podobu, v akej bola vytvorená pred mnohými rokmi.Ikona je tak majestátna a krásna, že každý, kto sa ani nepozná v maľbe ikon, je fascinovaný jej krásou.Panna na nej v modrých šatách, stojacich pred jej tvárou, sa môže zdať, že jej živé oči sledujú farníkov.Táto svätyňa je stará viac ako 10 storočí.

Z príbehu

Podľa starovekých legiend nie je mesto v nebezpečenstve, pokiaľ je chránené touto ikonou.Príbeh vzniku úžasnej ikony nie je jednoduchý.Vstala kvôli videniu staršieho Gabriela.

Starší videl na širokom kopci obrovské nádherné mesto, do ktorého sa ľudia pohybovali po širokej ceste.Lovil ich obrovský hrozný obr, chytil ich na sieti, zdá sa však, že si to ľudia nevšimli.Starý muž sa rozhodol prežiť obra a dostať sa do mesta úzkou cestou.Nemal však podozrenie, že gigant na to tiež zriadil siete.

Trať však bola príliš malá a nikto sa nemohol chytiť do siete.Starší myslel v jednu chvíľu: "Raduj sa, kráľovstvo nedotknuteľnej steny ..."Preto dospel k záveru, že je to Božia Matka, ktorá udržuje ľudí na takom nebezpečnom mieste.Starší sa bezpečne dostal do mesta, v ktorom sa, ako sa ukázalo, nachádzal Pánov trón.

Miesto pre ikonu v dome

Ako už bolo uvedené, jeho obvyklé miesto je oproti vchodu do domu.Takže každý, kto prekročil prah domu, bude čeliť pohľadu Panny Márie.Ak má niekto škodlivé úmysly, stane sa nepohodlným pred jej jasnou tvárou a ponáhľa sa, aby odišiel.Takáto ikona je veľmi dobrým darom láskavým ľuďom.Ak niekto naozaj chce nejaký druh rodiny, môžete mu dať ikonu nezničiteľného múru na ochranu a sponzorstvo.

Ak nie je možné umiestniť ikonu oproti vchodu, malo by to byť v každom prípade na chodbe.Na zavesenie obrazu nad predné dvere je tiež vhodná možnosť.

Predpokladá sa, že ak je táto ikona v dome, niektorí ľudia zabudnú na cestu.A bude to veľmi dobré - to znamená, že človek mal nečisté myšlienky týkajúce sa tohto domu alebo jeho majiteľov.

Ako čítať modlitby

„Nezničiteľná stena“ v dome je kúzlom proti negativite cudzincov.Zvonku neprenikne do rodinného krbu, laskaví ľudia ho nebudú nosiť za Pannu.

Pokiaľ ide o jej jasnú tvár, je potrebné, aby boli myšlienky čisté a myseľ čistá.Nepotrebujete ani poznať modlitbové slová, môžete sa k nej obrátiť vlastnými slovami.Hlavnou podmienkou je, že každé slovo by malo vychádzať priamo z duše.

V poriadkuaby ste sa modlili skôr, ako bude ikona správna, musíte:

 1. Najskôr zo všetkých musíte činiť pokánie.
 2. Odpúšťajte hriechom ich nepriateľov a nešťastníkov.
 3. Presne sformulujte, čo je v súčasnosti znepokojujúce, a požiadajte Matku Božiu, aby tak urobila.

Na túto modlitbu pred touto ikonou je vhodná akákoľvek denná alebo nočná doba.Obzvlášť dôležité je modliť sa pred odchodom z domu, aj na krátky čas, a ešte viac - pred dlhou cestou.Je vhodné prednášať modlitby ráno a večer, pretože práve teraz požiada Boha o príhovor.

Modlitba „Neporušiteľná stena“

Každý človek v každej etape svojej cesty má veľa problémov a nešťastí.Je veľmi ťažké ich prekonať bez božskej podpory a pomoci.Modlitba Najsvätejších bohoslovcov je pomoc, ktorú každý potrebuje.Zachráni, zmierni negatívny dopad.Samotná modlitba však nestačí len na to, aby sa vytvorila bariéra medzi ňou a negativitou sveta.

Okrem toho musíme tiež:

 • mať pred Pánom úprimnú pokoru.
 • 91) rozumejú a prijímajú Pánovu moc.
 • Odpúšťajte a žehnajte nepriateľom.
 • potrebujú odpustenie hriešnych činov a myšlienok.

Zázraky modlitby

Existuje veľa svedectiev o zázrakoch, ktoré zjavila Matka Božia z ikony.V ťažkých rokoch vojny videli vojaci na poliach najstrašších krvavých bitiek obraz ženy so zdvihnutými rukami k oblohe.Stála priamo pred nemeckými jednotkami a otočila sa k nim.

Jeden z vojakov frontovej línie vpodrobne opísal, ako uvidel ženu na bojisku, opakovalo sa to viackrát.Spočiatku nechápal, kto to je a čo to znamená.A oveľa neskôr, už v pokojnom živote, náhodou vošiel do chrámu a rozhodol sa zapáliť sviečku pre mŕtvych priateľov a ostatných vojakov.

Zdvihol oči a bol ohromený - bola to žena z bojiska, ktorá sa naňho pozerala z ikony!To bolo vtedy, keď na neho prišla myšlienka, ktorá sa modlila za ruských vojakov v tvrdej bitke.

Záver

 1. Modlite sa pred ikonou doma a v chráme.
 2. Ikona musí byť zavesená oproti vchodu do domu.
 3. Modlitba je vždy ponúkaná s čistým srdcom a myšlienkami.