Modlitba Kazanskej Matky Božej

Ikona Najsvätejšej Panny Márie, prezývaná na mieste jej získania Kazana, je jednou z najctivejších v pravoslávnej cirkvi.Mnohí ľudia, ktorí podľa vlastného príkladu čítali modlitbu Kazanskej Matky Božej, boli presvedčení o jej schopnosti pracovať ako zázraky.Ikona viac ako raz zachránila Rusko v tých najťažších časoch.

Text modlitby,obrátený k obrazu Kazan Božej Matky Božej

Ak chcete požiadať Pannu „Kazan“ o pomoc, použite tieto modlitby:

Budem citovať aj texty Troparia a Kondak.Znie to takto:

Za čo sa táto ikona modlila?

Ikona Matky Božej „Kazaň“ je jednou z najstarších ruských svätyní.Hlavnými požiadavkami, ktoré veriaci kladú na tento obraz Panny, sú modlitby za:

 • pohľad nevidiacich;
 • liečenie chorôb orgánov videnia;
 • liečenie chorôb tela;
 • vyslobodenie z invázie zahraničných útočníkov;
 • príhovor počas ťažkých období života;
 • o manželstve;
 • o zdraví vo všeobecnosti;
 • za pomoc v živote;
 • zachovanie ruského štátu.

Kazanská Matka Božia tiež pomáha riešiť rodinné problémy.Podporuje mier, harmóniu a harmóniu v rodine.ikonaje obvyklé rozdávať požehnanie ľuďom, ktorí sa vydávajú - verí sa, že tento obrad prispieva k bohatému a šťastnému životu novo vytvorených manželov.

Existuje viera, podľa ktorej je obraz Kazanskej Matky Božej uprednostňovaný najmä deťmi.Preto sa rodičia modlia za túto ikonu, požiadajú ju o sponzorstvo - s cieľom, aby ich dieťa vyrastalo zdravé, silné a úspešné.

Ako sa modliť? ​​

Priaznivosť a záštita Matky Božej „Kazaň“ sa dosiahne správnou modlitbou.Modlitba sa má konať v kostole alebo doma.

V chráme je všetko jasné - modlitby sa čítajú pred ikonou Panny Márie.Budeme sa podrobnejšie venovať modlitbe doma.

Odporúčania sú takéto:

 • najlepší čas dňa je ráno;
 • Modlitba by sa mala začať okamžite po prebudení, konkrétne: umyť sa vodou (najlepšie svätým), najprv ju prekrížiť, vylúčiť alarmujúce myšlienky z hlavy, upokojiť sa;
 • svetelné sviečky pred ikonou Panny, kľaknite si a začnite čítať modlitbu.

Nezáleží na tom, koľkokrát hovoríte modlitbu.Hlavná vec je urobiť to úprimne, s hlbokou vierou.Po vyslovení slov modlitby povedzte Teotokosovi o vašej žiadosti a požiadajte ju, aby pomohla v tom, čo je potrebné. Nezabudnite, že vaša túžba je bez zlých úmyslov!

Z histórie

21. júla, podľa nového štýlu (podľa starého - 8. júla), pravoslávna cirkev oslavuje dôležitý sviatok -vzhľad ikony Matky Božej.Tento dátum je stanovený na počesť dňa nájdenia svätyne.

Vo vzdialenom roku 1579 bol Kazan Khanate už štvrť storočia v rukách cara Johna Hrozného.Tento rok sa ukázalo byť pre mesto neobvykle ťažké.Leto bolo veľmi horúce a suché.V júni 1579 vypukol v Kazani silný požiar, vďaka ktorému sa polovica kazašského Kremľa a veľká časť mesta jednoducho zmenila na popol.Po tom sa radovala iba moslimská časť obyvateľov Kazaň, veriac, že ​​týmto spôsobom Stvoriteľ obrátil svoj hnev voči kresťanom.

Jedným z obyvateľov mesta bol Strelec Daniel Onuchin - jeho dom bol jednou z budov zničených ohňom.Celkom rozumne sa rozhodol postaviť nový dom na mieste vyhorenia.Potom nastala jedna udalosť, ktorá bola následne opísaná ako skutočný zázrak.

Daniel mal 10-ročnú dcéru menom Matrona.Jednu noc vo sne sa na obraze Panny objavila dievčina, ktorá jej prikázala ísť na miesto požiaru, vykopať ikonu v troskách a informovať o tom guvernérov a arcibiskupa.Matrona povedala rodičom o svojom sne, ale jej slovo nebrali vážne.Mimoriadne sny sa nezastavili.Po tretíkrát sotva presvedčila svoju matku, aby s ňou išla na určené miesto a splnila žiadosť Panny Márie.Nebolo potrebné hrabať sa sutiny dlho - veľmi skoro pred nimi žiarila ikona v nádhernom svetle.Farby, pomocou ktorých bol obrázok aplikovaný, pôsobili sviežosťou a jasom.Táto udalosť sa stala 8. Júla (podľastarý štýl).

Čoskoro sa celý Kazaň dozvedel o úžasnom náleze.Davy ľudí sa natiahli na miesto získania svätyne.Uskutočnila sa modlitebná služba, po ktorej sa obraz kazanskej Matky Božej slávnostne s procesiou preniesol do kazanskej katedrály Zvestovania.Aj napriek tomu ikona odhalila svoj prvý zázrak ľuďom: počas sprievodu pre dvoch nevidiacich - Nikitu a Jozefa - sa vízia vrátila.

Keď sa samotný Ján Ivan Hrozný dozvedel o zázračnom nadobudnutí ikony, nariadil výstavbu konventu v mieste jeho objavenia.O niekoľko rokov neskôr boli v kláštore Kazan-Bogoroditsky mučení Matron a jej matka.

Nikto nevie, ako sa na mieste požiaru objavila ikona „Kazaň“.Niektorí veria, že ho do mesta priniesol apoštol Lukáš, iní ako istý moslim, ktorý prijal kresťanskú vieru a bol nútený skryť sa.Iní si myslia, že ikona prišla do Kazani vďaka neznámumu ruskému väzňovi.

Bohužiaľ, pôvodná ikona kazanskej Matky Bože bola v roku 1904 ukradnutá a zničená lupičmi. Zachovali sa iba jej početné zoznamy (kópie), ktoré sa po revolučnom roku 1917 šírili po celom svete.Ruská pravoslávna cirkev sa teraz usilovne snaží vrátiť svätyňu do svojej vlasti.

V súčasnosti

Najstaršia kópia ikony Panny Márie v Kazani, ktorá sa zachovala dodnes, bola maľovaná v roku 1606.Teraz je uložená v ruskom hlavnom meste, v galérii Tretyakov.

Ďalší, nie menejuctievaný zoznam sa nachádza aj v Moskve - v domovom kostole v rezidencii moskovského patriarchy.Jeho ruská pravoslávna cirkev dostala dar od rímskokatolíckej cirkvi - na počesť konca rivality medzi nimi.

V katedrále princa Vladimíra, ktorá stojí v Petrohrade, je ďalšia kópia v blízkosti starovekého originálu.