Modlitba Macariusa Veľkého „Boh ma očisťuje za hriešnika“: pravidlá čítania textu

Modlitba nie je len slovom.Toto je výzva k Bohu, jednote duše s nebeskými silami.Ráno, až keď sa zobudím, hovorím modlitbou, aby som naznačil, že som pripravený robiť dobré skutky, ale potrebujem iba božskú pomoc.Dnes vám poviem, aké modlitby som čítal ráno a prečo sú také dôležité.

Obsah
 1. Ranné modlitby
 2. Prečo sa modliť?
 3. Pravidlá pre veriacich
 4. Macarius Veľký
 5. Zázraky
 6. )Čo pomáha Macariusovi Veľkému
 7. Ikona mnícha Makarii
 8. „Bože, očist ma od hriechu“
 9. Záver
Ranné modlitby

Čítanie modlitieb v skutočnosti nie je iba svojvoľné vyjadrenie slov určenýchBoh alebo nejaký svätý.Hlboko náboženskí ľudia sú rozhorčení voči tým, ktorí sa modlia, kde a kedy musia.Naopak, začiatočníci nemôžu dokonca vyslovovať texty v jazyku, v ktorom sú napísané modlitby.

Okrem toho existuje určité modlitebné pravidlo - toto je zoznam modlitieb určených na večer a ráno.Napríklad modlitba „Náš Otec“, ktorá je známa mnohým, je hlavnou výzvou, ktorou môže deň začať a končiť.Táto modlitba sa musí prečítať pred raňajkami.Pravidlo modlitby nemusí byť rovnaké pre všetkých: niekto má príležitosť venovať toľko času na ranné modlitby, zatiaľ čo niekto nie.

V tejto súvislosti je dôležitá jedna vec: modlitebné pravidlo môže byť dokonca veľmi krátke, ale musí byťmusia byť dodržané.Verí sa, že aj päťminútová ranná modlitba čítaná zo srdca, a nie formálne, postačuje na to, aby sa človek nazval dobrým kresťanom.Najdôležitejšie je korešpondencia myšlienok a čítania slov.

Ranné modlitby musia zahŕňať prečítanie pamätníka.V tejto chvíli sa modlia za mier, zdravie svojich príbuzných a spravodlivých ľudí, ktorí nejakým spôsobom súvisia s vaším životom.Je tiež dôležité pamätať na svojich nepriateľov, aby im dobre priali.

Modlitba Veľkého Makariusa „Boh očisťuje“, ako aj jeho ďalšie modlitby sú väčšinou ranné.Bola to ona, kto má obrovskú moc, pretože tento svätý bol známy svojimi dobrými skutkami.

Prečo sa modliť?

Každý veriaci kresťan, ktorý vstal ráno, by mal začať svoj deň apelovaním na Boha.Deje sa tak s cieľom:

 • zamerať sa na nový deň.
 • Dostať ochranu neba na celý deň.
 • majú správne priority.
 • ako sa zbaviť alebo aspoň minimalizovať namáhanie, ktoré vzniká pri práci.

Pravidlá pre veriacich

Modlitba je povolená aj v ruštine, aspoň v cirkevno-slovanských - kto vie ako.Výsledkom je, že každý, kto sa považuje za veriaceho, si musí vyvinúť určité rituály.

Patria sem:

 • povinné modlitby každý deň.
 • Uctievanie ikon a svätých pamiatok.
 • nosenie kríža je navyše povinné ako ozdoba.
 • oslavaKresťanské rande a oslava svätých.
 • ​​
 • púť, pôst, poklona k ikonám a svätyniam.

Je dôležité pamätať na to, že je lepšie nechať si ujsť ranné modlitby a slová sa nemôžu vymieňať.Pri čítaní modlitby sa nemusíte ponáhľať a rozčúliť.Je dôležité pochopiť podstatu hovorených slov a viet.Musíte sa mlčky modliť, aby vás zvuky zvonku neodviedli pozornosť - rádio, televízia, telefón.

Macarius Great

St. Macarius Great je autorom mnohých pravoslávnych modlitieb a rozhovorov, pravoslávneho zázračného pracovníka a pustovníka.Narodil sa asi v 300 rokoch v Dolnom Egypte.Jeho rodičia žili do pokročilých rokov bez detí.Keď vyrastal mladý muž, bol ženatý.

Oženil sa skôr na žiadosť svojich rodičov, ale jeho rodinný život sa neukázal byť dlhý a čoskoro sa stal vdovcom.Potom boli jeho rodičia preč.Macarius sa rozhodol, že už nebude potrebovať všetok svoj majetok, rozdeľuje ho chudobným a odišiel do púšte.Býval osamelý starý muž, ktorý bol veľmi šťastný, že mohol hosťa ubytovať.Počas tohto obdobia starý pán kázal službu pre Macariusa ako vedu a súčasne si navzájom prepletal košíky.O niečo neskôr postavili pre Makarios samostatné obydlie.Uplynulo teda niekoľko rokov.

Potom bola cesta Macariusa k sv. Antonovi, ktorý bol v Egypte otcom poustevny.Farnosť Macarius potešila uctievaného, ​​ktorého učeníkom a nasledovníkom sa stal.Toto obdobie trvalo dosť dlho.O veľa neskôr, na radu svojho mentora, Macarius išiel do Skitsky púšte.Ukázal sa akomních s bohatými skúsenosťami, a to aj napriek tomu, že mu bolo iba 30 rokov!Okrem toho zručne uzdravoval a uzdravoval ľudí, ktorí k nemu prišli a prichádzali zďaleka.

Tento spôsob života mu nedal požadovanú samotu a vytvoril si také miesto pre seba.Bola to jaskyňa, ktorú osobne vykopal pod svojím príbytkom.Tam sa schovával z celého sveta, aby čítal modlitby a myšlienky o Bohu.Dosiahol v tom takú odvahu, že sa mocou svojich modlitieb naučil vzkriesiť mŕtvych.Zároveň zostal mužom úplnej pokory.

V rokoch 364 až 378 bol arcibiskup Luke prenasledovaný Macaa Veľkého.Spolu s Alexandrijským Macaom ho vzali na loď na pustý ostrov, ktorý obývali pohania.Na tomto ostrove nemali prežiť obaja svätí.Nielenže prežili, ale uzdravili dcéru najvyššieho kňaza.Obyvatelia ostrova potom prijali krst.Aj biskup, ktorý sa dozvedel o skutkoch svätých, sa rozhodol vrátiť sa k nim.

Potom Macarius žil ďalších 60 rokov v umierajúcej púšti v neustálych modlitbách, prácach a výčitkách svedomia.Všetky jeho životné skúsenosti viedli k početným modlitbám a duchovným rozhovorom.Stali sa veľkým dedičstvom veľkého svätca a boli preložené do mnohých jazykov sveta.Ich hlavnými témami sú kresťanská láska, trpezlivosť, čistota, duchovná dokonalosť.Ich hlavnou vládou je viera, život bez hriechu, podľa prikázaní.

Svätý zomrel v pokročilom veku 90 alebo 97 rokov - tu sú informácie rôzne.

1. februára je pre kresťanov deň spomienok a slávenítento zázračný pracovník.V tento deň sa bohoslužba koná na jeho počesť a akathistické čítanie.

Zázraky

Volal sa zázračnému pracovníkovi, Macariusovi Veľkému, v skutočnosti urobil veľa dobrých skutkov, skutočne zázračných.Napríklad kedysi k nemu priviedli dievča.Bola slepá a podľa jej slov bola posadnutá diablom.Jej otec dlho a neúspešne hľadal rôzne lieky, ktoré by ju vyliečili.Nič nepomohlo a bola privedená k starému mužovi v púšti.Výsledkom bola jej zraková vidina a zbavenie sa diablovej posadnutosti.

Zaznamenané a opísané prípady takéhoto uzdravenia boli rádovo 50.

Čo Macarius Great pomáha v

Byť prísnym človekom a mať hlbokú duchovnú čistotu., Macarius dostal prezývku „Veľký“.Z tohto dôvodu mu ľudia ponúkajú modlitby, ktoré pomáhajú v živote.Spravidla sa od Makariosa Veľkého žiada:

 • , aby prijal pohodlie v ťažkých životných situáciách.
 • o emočnej rovnováhe.
 • za oslobodenie od zlých duchov, posadnutosť čarodejníctvom.
 • o múdrosti a osvietení, posilnenie viery.
 • o správnosti zvolenej životnej cesty.

Ikona mnícha Makariosa

Ikonu Macaa Veľkého nemožno pripísať bežným ikonám: zriedka sa cirkev môže pochváliť svojou prítomnosťou.Najčastejšie je k dispozícii v kláštoroch, kde je tento obraz veľmi uctievaný.

Tvár St. Macarius sa dá pomerne ťažko odlíšiť od ostatných pustovníkov.Rozlišovacím znakom môže byť iba nápis vedľa samotnej tváre alebo chodidla.

Jeden zjeho najslávnejšie obrazy sú ikony vytvorené pomocou freskovej techniky, ktorú uskutočnil Theophanes Grék.Je to dielo známeho maliara ikon, ktoré je jedným z najlepších diel svetového umenia.Nachádza sa v zboroch kostola Najsvätejšej Trojice.

Ikona je vyrobená v čiernobielom režime, tj v čiernej a bielej farbe.Na tom sa pred nami objavuje starý muž - vysoký a silný, jeho tvár stmavla z opaľovania.Charakteristickým znakom je dlhá brada a šok šedých vlasov.Vzhladom na to sa môže zdať, že chĺpky sa nachádzajú na celom obrázku Macarius, v skutočnosti sa tak dá povedať, že je pokrytý stĺpom svetla.

Rev. Sa teda javí ľuďom vo vízii Theophanes Gréka.Na ostatných ikonách je možné pozorovať Macariusa Veľkého v dlhých šatách vyrobených z vlny divokých kôz.To však kombinuje všetky ikony s obrázkom Macariusa, pri každej práci si môžete všimnúť minimálny počet farieb.Vďaka takejto lakomosti vo farbách sa jeho asketický životný štýl, vzdanie sa všetkého pozemského, prenáša v čo najväčšej miere.

„Bože, očist ma od hriešnych“

Dá sa s istotou povedať, že táto ranná modlitba k uvedenému svätému má najväčšiu moc.Odčítava sa v ranných hodinách, najlepšie bezprostredne po prebudení, keď sa nezačala žiadna činnosť, a vždy pred raňajkami.Text modlitby sa vyslovuje v ruštine, ak je to potrebné, môžu sa k nemu pridať ďalšie ranné modlitby.

Niet divu, že Makarius bol prezývaný zázračným robotníkom: sláva jeho zázračných činov bola veľmi veľká.Boli tam úžasnéuzdravenie a vzkriesenie z mŕtvych.Preto sa Macarius Veľký často modlí za rôzne choroby.

Od dávnych čias v Rusku bol sv. Macarius uctievaný ako vynikajúci poradca, ktorý vyliečil rôzne choroby.Jeho modlitby a rozhovory, ako verili pravoslávni, mohli zmeniť ľudskú dušu.Pravoslávni kresťania oslavujú 1. februára, dokonca práca v tento deň bola nežiaduca.Uprednostňujte návštevu, pite čaj v samovare.

Záver

 1. „Bože, očist ma za hriešnika“ - ranná modlitba.
 2. Nesmieme nechať ujsť ranné modlitby.
 3. St. Macarius je požehnaný zázrakový pracovník.
 4. 1. február je dňom slávenia Veľkého Macaa.