Modlitba ochrany Panny Márie

Modlitba za ochranu blahoslavenej Panny Márie je veľmi silná a účinná.Hovorím z vlastnej skúsenosti, pretože v ťažkej situácii mi prišla pomoc práve na príhovor Matky Božej.Stalo sa tak, keď majiteľ prenajatého bytu nečakane oznámil, že o týždeň plánuje urovnať ostatných obyvateľov.Neprijala od nás žiadne žiadosti, jednoducho opakovala - hľadajte iné bývanie.Mali sme malé dieťa a vtedy neboli vôbec žiadne peniaze.

Ako hľadať nové bývanie?Začal som čítať modlitbu ochrany Najsvätejších Theotokosov, keď som hľadal ochranu pred vyššími mocnosťami.Dozvedel som sa, že táto modlitba pomáha ľuďom bez domova.Čítal som usilovne: ráno, popoludní a večer, niekoľkokrát.A na štvrtý deň majiteľka nečakane zavolala a povedala, že môžeme zostať, kým nenájdeme vhodné bývanie.

Bol to skutočný zázrak, pretože charakter hostesky bol veľmi komplexný, nikdy k nám nešla.A tu je také vyhlásenie!Do mesiaca sme ticho našli nový dobrý byt, čakali sme na príjem peňazí a veľmi úspešne sme sa presťahovali.Noví majitelia prenajatého bytu sú veľmi chúlostiví ľudia, ktorí chápu, že je oveľa príjemnejšie s nimi komunikovať, a my sa nám tento byt oveľa viac páči!Takéto zázraky sa stanú, keď úprimne apelujete na Pannu.

Teraz viem, akú moc má modlitba ochrany blahoslavenej Panny Márie, a preto jej odporúčam prečítať ju každému, kto má problémy spojené s bývaním, rodinnými vzťahmi a chorobami príbuzných.Tiež onačítaj, či je človek v nebezpečenstve: Panna Mária so svojím Svätým závojom môže chrániť pred všetkým zlom a vyriešiť akýkoľvek problém tým, ktorí úprimne veria.

Staroveké dejiny modlitby a sviatok ochrany Matky Božej

Modlitba ochrany Najsvätejších teotokosov má veľmi starodávnu históriu.Je spojená so sviatkom príhovoru, ktorý sa objavil vo VI. Storočí, a odráža históriu zázračnej pomoci Panny Márie, keď Matka Božia zachránila celé mesto - Veľké Konštantínopoly, v tom čase jedno z najdôležitejších kresťanských miest na svete.Sviatok sa oslavuje 14. októbra.

Konštantínopol bol vo veľkom nebezpečenstve - mesto bolo ohrozené nepriateľmi, ktorí ho mohli zotrieť z povrchu zeme a zraziť na obyvateľoch.Obyvatelia mesta, kresťania, sa úprimne modlili za spasenie vo všetkých zboroch veľkého mesta.

Medzi veriacimi cirkev uctievali asketov, ktorých meno bolo Epiphanius a Andrew.Počas All-Night Vigil Epiphanius a Andrei, ako aj všetci, ktorí boli s nimi v túto hodinu pri modlitbe, videli zázrak na vlastné oči - za úsvitu prišla do kostola krásna žena, v ktorej obaja asketovia poznali Pannu.Za ňou boli postavy mnohých svätých.Hlava Matky Božej bola zakrytá ľahkým závojom.Panna prešla celým chrámom.Svieti neobvyklou krásou, inšpiruje ľudí zhromaždených v cirkvi s láskou a nádejou na rýchle spasenie.

Šla k oltáru a dlho sa modlila, potom si z hlavy zložila pokrývku a zakryla ich všetkými ľuďmi, ktorí sa modlili v túto hodinu.Každý pochopil, že ide o znak ochrany apatronát.

Čoskoro potom nepriatelia zdvihli obliehanie a Konštantínopol vyhral bitku.Celé mesto bolo šokované zjavením Matky Božej a jej príhovorom, a tak bola vytvorená ikona - príhovor Panny Márie, ktorý zobrazuje Najsvätejšiu a natiahne Zil k ľuďom.Túto ikonu namaľovali byzantskí majstri, aby opísali očitých svedkov udalostí - tých ľudí, ktorí mali to šťastie, že osobne videli modliacu sa Pannu.

Deň 14. októbra sa zapísal do dejín ako sviatok ochrany Panny Márie.

Odvtedy sa všetci pravoslávni pokúšali navštíviť kostol a modliť sa za spasenie pred tvárou Najsvätejšej.Po prijatí kresťanstva Ruskom začali ruskí maliari ikon maľovať zázračnú tvár a obraz Ochrana Panny Márie pomohol ruským mestám už počas brutálnych útokov, ktoré neboli neobvyklé počas invázie do Tataru a Mongolu.

Komu a ako pomáha modlitba

Verí sa, že obálka Panny Márie je silnou obranou proti všetkým problémom a problémom.Je to sila, ktorá chráni všetkých veriacich pred ťažkosťami a nešťastiami, podporuje vylúčených, nespravodlivo obvinených, chráni v nebezpečnej situácii.

Keď čítame modlitbu ochrany Panny, prosíme Matku Božiu o pomoc a záštitu a vec, o ktorú žiadame, môže byť akákoľvek.Hlavná vec je, že vaša žiadosť by nemala byť zameraná na ublíženie niekomu.Božie matky v modlitbe pomohli nájsť lásku a ochranu mladých dievčat, ktoré snívajú o svadbe s milovanou osobou.

Obal Panny Márie vám môže pomôcťnájsť dobrý byt, vyriešiť finančné problémy, liečiť z chorôb.Koniec koncov, toto je znamením Božej lásky k samotnej Matke Božej.K takým nepríjemným momentom dochádza aj vtedy, keď sme v nebezpečenstve, napríklad na ceste, v neskorú hodinu, v nebezpečnej spoločnosti.V tomto prípade si môžete prečítať aj modlitby ochrany blahoslavenej Panny Márie.Najlepšie je, ak ho máte vždy po ruke - napríklad skopírujte text modlitby rukou alebo ju vytlačte na tlačiarni a noste ju so sebou.

Je tiež priaznivé, keď máte vo svojom dome obraz ochrany Panny.V tomto prípade si prečítajte modlitbu pred obrazom a oslovte Božiu Matku.Nezabudnite si prečítať modlitbu o samotných sviatkoch, 14. októbra, pripomínajúc modlitbu Panny Márie a jej príhovor.

Prípady, keď modlitba môže pomôcť

  • Mimo domov
  • Ťažká choroba
  • Ťažká finančná situácia
  • Problémy s deťmi
  • Nebezpečná situácia
  • Prírodná katastrofa (búrka, povodeň, požiar)
  • Zlé rodinné vzťahy