Modlitba za deti a ich zdravie Matrona z Moskvy

V prípade akejkoľvek choroby dieťaťa odporúčam modlitbu Moskovskej matrony.Matrona je jedným z najslávnejších a uctievaných svätých v pravoslávnej cirkvi.Je známa ďaleko za hranicami Ruska a ľudia prichádzajú k jej zázračným ikonám, aby sa modlili.Dnes vám poviem, ako sa s ňou správne modliť av ktorých prípadoch vám pomôže.

Príbeh Moskvy Matrony

Bspäť v roku 1881, v dedine Sebino v provincii Tula, neďaleko slávneho poľa Kulikov, sa narodil blahoslavená matrona.Jej rodičia boli roľníkmi, zbožní a pracovití.Rodina bola veľmi chudobná, vyrastali v nej štyri deti.Matron je posledné, neskoré dieťa, keď sa narodila, jej rodičia boli ďaleko od mladých ľudí.

Z dôvodu chudoby sa správa, že sa rodina čoskoro doplní, nestala radostnou: ďalšie dieťa má ďalšie ústa.Matka sa rozhodla, že Matron po narodení dostane jedno z mnohých detských útulkov.

Všetko by sa stalo práve takto, ak by nastávajúca matka pred narodením nemala zvláštny sen.V tomto sne sa jej narodila nenarodená dcéra v podobe bieleho vtáka so zavretou ľudskou tvárou a očami.

Vták letiaci nad ženou si sadol na ruku.Táto vízia mala budúcu matku pri pôrodetaký silný dojem, že myšlienky opustenia dieťaťa zmizli samy od seba.Sen sa čiastočne splnil - dieťa sa narodilo úplne slepé.Presnejšie, dokonca ani slepý - dieťa vôbec nemalo žiadne oči.Očné objímky sú pevne uzavreté otvorenými viečkami.Matka sa zamilovala do nešťastného dieťaťa.Bohabojná žena pevne verila, že Boh si všimol svoju dcéru.Niet divu, že sa hovorí, že Pán definuje svojich sluhov pred narodením.

Zázraky slepého dievčaťa

Dievča sa po gréckom askete pomenovalo Matron.Keď sa krst uskutočnil, došlo k záhadnej udalosti.Keď bolo dievča umiestnené do písma, na vrchu sa objavil stĺpec voňavého dymu.Kňaz bol ohromený a uviedol, že dieťa bolo poznačené svätosťou.Tiež upustil od podivných slov, že Matron predpovedá svoju vlastnú smrť.Následne sa to všetko stalo, dieťa ako prvé povedalo, že tento kňaz už nežije.

Deti z dediny nemali radi Matron, škádľali ich slepým dieťaťom, dokonca ich bili koprami, vedeli, že im nielenže nič neurobia, ale ani neuvidia páchateľa.Výsledkom tohto postoja bolo, že Matron nekomunikovala so svojimi rovesníkmi a bola čoraz viac sama.

Unikátny dar predpovede a liečenia sa u dievčaťa objavil postupne, vo veku 7-8 rokov.Matrona vyrástla ako veľmi zbožné dieťa, takmer celú dobu, keď bola v kostole.Tam dokonca mala svoje miesto, odkiaľ počula všetko a spievala modlitby spevákov.

Skutoćnosi, że dieťa je mimoriadne poćasné a schopné sa uzdravii, sa stala prvouhádajte jej rodinných príslušníkov.Ako napríklad vedela dievčatko o hriechoch, zločinoch a myšlienkach úplne cudzích ľudí?Mohla predvídať nebezpečenstvo a dokonca aj prírodné katastrofy.

Keby sa za niekoho modlila, uzdravila by sa táto osoba.Ľudia, keď sa o tom dozvedeli, siahali po Matronushke dokonca aj do ich vzdialených dedín v celej provincii.Dokonca aj vážne chorých, pripútaných na lôžko, boli vzatí k Matronovi - prekvapivo vstali.Vďační dobrí ľudia priniesli jedlo rodine Matronovcov.Slepý sa stal zdravotnou sestrou.

Predpovede spoločnosti Matrona

Počas svojej mladosti cestovala Matrona na sväté miesta so zbožnou dcérou susedného vlastníka pôdy.Navštívila Kiev-Pechora a Trinity-Sergius Lavra a ďalšie svätyne.Avšak vo veku 17 rokov jej nohy zlyhali.Predpovedala to, vedela, že jej pohybová schopnosť zmizne a zostane nehybná po celý zvyšok svojho života.Kríž nosil dôstojne, neskôr musela zmeniť viac ako jeden byt a dom.Matron predpovedal problematické obdobia revolúcie.

Matron bol úplne negramotný a vedel všetko.Mohla dokonca hovoriť o krajinách, v ktorých nikdy nebola, podrobne opísať názvy ulíc a ich vzhľad.

Matrona pomohla všetkým bez výnimky ľuďom, dokonca aj tým.Kto neveril v jej liečivé schopnosti.Nebolo to kúzlo, nie sprisahanie a určite nie kúzlo.Preto bola Matrona hlavným nepriateľom všetkých čarodejníc.Cítila sa tu čistá kresťanská povaha, je to takmodlil sa, nerobil nič viac.Modlitby, ktoré čítala nad vodou, nie sú nikomu známe.Ľudia potom museli túto vodu piť.

Život a dielo Matrony

Od roku 1925 sa po presťahovaní do Moskvy začali putovať po Matrone.Asi tridsať rokov vykonávala svoje zázraky v Moskve.Milovala hlavné mesto celým svojím srdcom a nazývala ju srdcom Ruska a svätého mesta.Jej život bol však veľmi ťažký - bez povolenia na pobyt bola neustále nútená meniť adresy, aby ju nezatkli.Spravidla sa o ňu starali nováčikovia rôznych chrámov.Nechcela ísť do mnohých domov, obávajúc sa majiteľov, ktorí by jej dali útočisko.Žila pod neustálou hrozbou zatknutia, mnoho jej príbuzných už bolo zatknutých.

V roku 1940 predpovedala aj Veľkú vlasteneckú vojnu a jej výsledky.V týchto ťažkých rokoch k nej ľudia stále prichádzali, niekedy trvala až 40 ľudí denne.Šli k nej v nekonečnom prúde, niektorí kvôli radu, iní s telesnou bolesťou.Nepochopiteľným spôsobom presne určila zlé myšlienky a poslala ich preč.

Niektoré fakty o jej živote:

 1. Nikdy nezobrala peniaze.
 2. Zranila dušu pre každú osobu.
 3. ​​
 4. Poskytla rozumné rady o tom, čo by osoba nemala robiť, nikdy ju nečítala moralizáciou a neodsúdila.
 5. Každý deň predstavovala záplavu ľudských bolestí, chorôb a smútkov.
 6. Počas vojny bola jednou z jej hlavných otázok - je osoba nažive?

Posledné roky svojho života uplynula s príbuzným v moskovskom regióne na stanici Skhodnya.Ľudia k nej išli až semjej posledný deň.Až v deň svojej smrti sa stala taká slabá, že už nemohla prijať všetkých.Matronushka bol pochovaný v kostole ukladania županov.4. mája bola podľa svojho posledného želania pochovaná na Danilovskom cintoríne.Od pohrebu sa začala nazývať Božím svätým.

Hrob svätca na Danilovskom cintoríne sa už mnoho rokov považuje za sväté miesto známe všetkým pravoslávnym.Z celého Ruska i zo zahraničia sa tam ľudia modlia a žiadajú o pomoc.

Ako sa modliť k Matronovi

Ešte pred smrťou požiadala ľudí, aby prišli do hrobu a sľúbili, že ich odtiaľto počuje.A skutočne počuje každého, kto žiada niečo s čistou dušou a modlitbou.

Môžete sa na ňu obrátiť odkiaľkoľvek, pretože svätí sú za to svätí, aby ste vždy počuli modlitby ľudí.Mnohí si všimli, že pomoc prichádza vždy a veľmi rýchlo.Samozrejme, nejestvuje žiaden zoznam toho, na čo sa presne jej pomoc vzťahuje.A s čím sa človek môže ocitnúť v ťažkej situácii?To je zvyčajne:

 1. Vážne ochorenie.
 2. Nešťastná láska.
 3. Spory s manželmi.
 4. Problémy s prácou.
 5. Ľudia často chodia, keď sa nachádzajú na križovatke, a nevedia, ktorou cestou sa v živote majú vydať.
 6. Veľmi často sa ženy, ktoré nemajú deti, modlia k Matron.Mnohí neskôr hovorili o bezprostrednom počatí, ktorý nazývali skutočným zázrakom, ktorý sa stal, keď naň nečakali.

Matron sa modlí rovnako ako ktorýkoľvek svätý.Spomínajú ju aj podľa mien Pána aBlahoslavená Panna Mária, pretože všetky modlitby by im mali byť adresované ako prvé.

Aby sa modlil k Matronovi, je vhodný akýkoľvek chrám, modlitby sa môžu ponúkať doma.Ak máte možnosť navštíviť miesto, na ktorom spočívajú relikvie sv. Matrony - ešte lepšie.Aby ste to dosiahli, musíte ísť do Pokrovského kláštora, vždy existuje veľa pútnikov a veriacich, ktorí prišli uctiť pamiatky.

Rakovina so zvyškami je vždy pochovaná v kvetinách, často tam vidíme skutočne nádherné kytice.Z rôznych kytíc berú služobníci jednotlivé kvety a odovzdávajú ich všetkým veriacim.Tieto kvety sa odporúčajú sušiť a uchovávať doma blízko ikony, pretože boli zasvätené na pozostatky svätca.Predpokladá sa, že ak varíte a pijete čaj s takýmito kvetmi, môžete sa z choroby zotaviť.Hovoria, že kvety môžu byť absolútne čokoľvek.

Pútnici túži navštíviť to isté miesto v tom istom chráme, kde sa nachádza ikona Matron.Sú pripravení stáť hodiny čakania v lejúcom daždi, len aby sa dotkli svätyne.Skutočnosť, že vždy prichádza pomoc, nie je nič prekvapujúce.

Modlitby za dieťa

Modlitby za deti nie sú neobvyklé pred Matronovými ikonami.Zúfalé rodičia sa veľmi často modlia požehnané za zdravie svojho chorého dieťaťa.

S cieľom požiadať o deti je najlepšie ísť do kostola, a ešte lepšie - do pokrovského kláštora, priniesť kvety do pamiatok Matrony.Tí, ktorí takúto príležitosť nemajú, budú mať požehnané ikony. Pred ňou musíte zapáliť sviečku.Môžete si objednať službu,pozri sa na jej tvár a úprimne požiadaj o pomoc.

Pre mňa je možné poznamenať, že bude nevyhnutne počuť iba úprimnú modlitbu.Matronu je možné modliť všade:

 1. V chráme.
 2. Na jej hrob.
 3. Doma, samota.

Záver

 1. Musíte sa neúnavne opýtať na svoje dieťa a určite príde pomoc.Matron sa často žiada o zdravie novonarodeného dieťaťa a žiada o neho silu a silu.
 2. Ľudia, ktorí nie sú príliš zbožní a vyskúšali všetky možné spôsoby, ako vyliečiť svoje dieťa, prichádzajú o pomoc k Bohu a svätým.
 3. Existuje nepísaný zvyk - nosiť blahoslavené kvety.