Modlitba za zmierenie: s milovanou osobou a manželom

Keď som sa hádal so svojím manželom kvôli jeho neustálym pracovným cestám, konflikt bol taký závažný, že už existovala myšlienka na rozvod.Môj manžel so mnou prakticky nehovoril a stratil som v neho takú dôveru, že som si myslel, že má novú ženu v inom meste.Zničiť manželstvo bolo ťažké a žiadosť o odpustenie a urobiť prvý krok k zmiereniu bolo ešte zložitejšie.

Rozhodol som sa ctiť modlitby za zmierenie.Počas recitovania textu modlitby veľa volala, znova prežila a prepustila všetky urážky.Nasledujúci deň môj manžel zavolal z pracovnej cesty a povedal, že mi kúpil darček - zlaté šperky, že mi veľmi chýba.Teraz sme veľmi silným a šťastným párom, pretože v každej konfliktnej situácii sa modlím a modlím sa, aby sme spojili a posilnili rodinu.

Modlitba je pomocou vyšších mocí

Bohužiaľ, v našich svetových hádkach a konfliktoch je bežná vec.Je obzvlášť ťažké, keď sa tí, ktorí sa navzájom milujú, hádajú.Niekedy sú rodiny zničené kvôli maličkosti: nemyté jedlá, nedorozumenia, nesprávny dar, náhodné urážky.

Ježiš Kristus učil, že musíme odpúšťať našim nepriateľom.Odpustenie je dôležitou súčasťou duchovného života pravoslávnej osoby.Naši manželia a milovaní nie sú vôbec našimi nepriateľmi, tak prečo je niekedy také ťažké odpustiť si navzájom a začať žiť nový život bez zlosti a pocitov?Áno, je to pravda: niekedy je pre nás ľahšie odpustiť cudzincovi, ale nie manželke.

Ako prekonať tento problém?Cirkevní otcovia nás vždy v ťažkých situáciách radili, aby sme sa modlili, aby nás Pán poslal veriacichodpoveď.Modlitba je úžasný a veľmi silný spôsob, ako obnoviť mier vo vzťahu.Keď sa modlíme, naše pýchy v tichosti, začíname chápať, že najdôležitejšou vecou na svete nie je dokázať našu nevinu, ale žiť v mieri s manželom.

Aby sa dosiahol mier, netrpte zranenou pýchou ani nečakajte, až partner sám urobí prvý krok.Najlepším riešením je prečítať modlitbu za zmierenie bojujúcich strán na niekoľko dní.Stane sa zázrak!Porozumenie s milovaným bude opäť úplné a láska vypukne s obnovenou energiou.

Ak váš partner skutočne niečo urobil zle, potom po modlitbe nájdete silu, aby ste mu odpustili.V prípade, že sa budete obviňovať sami, modlitba vám pomôže priznať vinu a úprimne o tom povedať svojmu manželovi.Z jeho strany vás bude môcť ľahšie odpustiť a prijať jeho chyby.

Pretože v prípade konfliktu sú vždy na vine dvaja.Nestáva sa, že človek je úplne čistý: sme naštvaní, navzájom sa urážame, nedávame si navzájom podporu a lásku.To všetko nakoniec vedie ku konfliktu.

Pomoc svätých Petra a Fevronie

Tradične sa v prípade rodinných problémov odporúča požiadať o pomoc zmierenie od svätých Petra a Fevronie, patrónov manželstva.

Svätí môžu zmieriť hádajúce manželov alebo blízkych ľudí.Modlitba svätých Peter a Fevronia pomáhajú zvlášť dobre, ak sa jeden z partnerov nechce postaviť, jeho zášť je príliš silná.Ak naozaj chcete manželstvo zachrániť, obráťte sa na veľkých svätých, povedzte im o nichváš problém a úprimne požiadajte o pomoc vášmu smútku.

Svätých sa môžeš modliť vlastnými slovami, požiadať svätých, aby do svojej rodiny priniesli pokoj a prosperitu, radosť a porozumenie.Požiadajte ich, aby zo svojho života nechali všetky hádky a hádky, aby ste v rodinnom živote mohli ľahko a šťastne.

Veriaci sa často pýtajú, koľko modlitby je potrebné.Neexistujú žiadne konkrétne odporúčania.Modlitba je tiež potrebná, aby sa vo vašej duši uskutočnili zmeny, aby ste pochopili a uznali svoje chyby.Hneď ako vo vašom vnútornom svete dôjde k revolúcii, bude možné zmierenie.

Ak je konflikt tvojou vinou, mal by si to čestne priznať, činiť pokánie z hriechu.Napríklad by ste mohli obviňovať svojho manžela /manželku a povedať mu nepríjemné slová.Čiňte pokánie, proste Boha o odpustenie za svoju vinu.Svätí sa za vás budú modliť pred Pánom a mier a milosť zostúpi do vašej duše, bude pre vás ľahké povedať svojmu partnerovi slová lásky a zmierenia.

Po obnovení pokoja v rodine nezabudnite poďakovať svätým a objednať si vďakyvzdanie!Je skvelé, ak máte vo svojom dome obraz Petra a Fevronie, budú si udržiavať manželstvo a budú ho chrániť pred rôznymi hrozbami a nebezpečenstvami.

Modlitba k Teotokosovi

Jednou z najmocnejších modlitieb je modlitba k Panne Márii.Žiadosť o zmierenie bojujúcich strán adresovaná Matke Božej má osobitnú moc.Panna Mária dokáže zmierniť tvrdé srdcia, pokojné pocity, zmieriť nepriateľstvo.Jej modlitbouPán pomáha manželom žiť v harmónii a láske, pomáha zabudnúť na agresiu a prepustiť na seba hnev.

Existuje ďalší spôsob, ako priniesť rodine mier: ak vaša modlitba neprináša výsledky, môžete si objednať modlitebnú službu v chráme, obhajovať ju a neustále sa modliť, aby Boh pomohol zjednotiť vašu rodinu.

Takýto závažný prostriedok nápravy má vždy dobrý výsledok a manželia si myslia, že si môžu navzájom odpustiť, a to aj v prípade zrady alebo iného priestupku, a zachrániť rodinu.Navyše po modlitbe obrátenia sa vzťahy, ktoré by bolo ťažké obnoviť konvenčnými prostriedkami, stali silnejšími, vážnejšími a úprimnejšími.

Do rodiny prichádza úprimná láska a dobré porozumenie.Nezáleží na tom, že predtým ste mohli žiť v hádkach a konfliktoch desať alebo dvadsať rokov.Boh môže zmeniť všetko, vrátane vzťahov.Zvyčajná modlitba je najúžasnejším a najzávažnejším prostriedkom na zachovanie manželstva.