Modlitby pred odchodom z domu

Mnoho ľudí sa dnes zaujíma o pravoslávnu vieru, snaží sa častejšie navštevovať chrám, modliť sa a postiť sa v správny čas.Ale na modlitbu pred odchodom z domu sa často zabúda.Toto je veľmi dôležitá modlitba!Možno povedať jeden z kľúčov v pravoslávnosti.

Predtým som jej neprikladal veľký význam, zdalo sa mi, že ak čítam ranné a večerné modlitby, bude to stačiť.Raz, keď bolo v práci ťažké obdobie, začal som cítiť úzkosť pred tým, ako som odišiel z práce.Pamätal som si, že pri odchode z domu sú špeciálne modlitby, čítal som - a okamžite som cítil ten rozdiel!

Vyšiel som na obnovenú ulicu s jasným pocitom, že som pod božskou ochranou, že so mnou bude všetko v poriadku.Od tej doby sa pokúšam modliť zakaždým pred opustením bytu.Zázračne upokojuje, dáva silu a radosť.

Odporúčam každému: ak chcete, aby váš deň prebiehal dobre, modlite sa pred odchodom z domu, každý deň nalaďte pozitívnu a radosť!V tomto článku vám poviem, ako a kto by sa mal modliť pri odchode z bytu.

Modlitba pred odchodom z domu: komu a ako adresovať

Slovo je silná, ohromná sila, najmä posvätné slovo modlitby.Pomocou tohto slova vytvárame spojenie s Bohom, správnym spôsobom sa nastavujeme a učíme sa cítiť Božské v našich životoch.

V ortodoxii sa verí, že je lepšie začať s akýmkoľvek dôležitým obchodom modlitbou.Priťahujete tak pomoc anjelov strážcov, svätých, samotného Pána.Akékoľvek podnikanie ide lepšie adáva úspešnejšie výsledky, ak sa modlíš pred Bohom.

Dokonca aj vedci dokázali, že sa počas modlitby vedomie človeka mení (špeciálne časti práce s mozgom).Vedomie ladí s pozitívnym a úspechom!

Keď však chodíte do práce alebo z práce z domu, často ste v zhone, možno si dokonca robíte starosti, neskoro.Ukazuje sa, že všetky vaše záležitosti začínajú nesprávnym prístupom!Výsledkom je, že deň prechádza rovnakým problémom a neprináša vám uspokojenie.

Vo večerných hodinách máte pocit, že ďalší deň vášho jedinečného života nezvratne prešiel a vďaka tomu zažívate iba smútok a hnev.

Ale veci sa môžu líšiť!Ak sa každé ráno pred odchodom z domu obraciate k Bohu o pomoc, váš deň bude zmysluplnejší, jasnejší, bude plný dobrých a jasných udalostí.Vo večerných hodinách sa na konci dňa budete cítiť plní a šťastní.

Modlitba pri odchode z domu je skvelá vec, ktorá môže úplne zmeniť váš prístup k životu všeobecne.

Ako sa modliť k anjelovi strážnemu pred odchodom a doma

Verí sa, že pred opustením domu je najlepšie sa modliť ku Stvoriteľovi alebo Anjelovi Strážcovi.Môžete sa obrátiť na Boha vlastnými slovami, požiadať ho, aby bol váš deň jasný a šťastný.

Môžete čítať Nášho Otca, aby ste zlepšili svoj deň.Požiadajte tiež o ochranu svojho strážneho anjela a potom mu ďakujte za pomoc.Váš anjel odvráti od vás zlé sily a odrazí útok démonovdo svojho života láskavých a inteligentných ľudí.

Pred vstupom do domu je tiež možné požiadať o pomoc Theotokosa, sv. Mikuláša Wonderworkera a archanjela Michaela.Ak máte deti, naučte ich tiež, aby sa obrátili na Boha skôr, ako začnú seriózne podnikať, a to aj pred odchodom z domu.Bude to pre nich veľmi užitočné v ich budúcom živote!

Modlitba Jána Chrysostoma

Existuje aj slávna modlitba Johna Chrysostoma („Ja vás popieram, satan“), ktorá by sa mala pred odchodom z domu vysloviť.Je to krátka modlitba, dá sa ľahko naučiť srdcom a vždy sa môže opakovať pred prácou alebo v iných veciach.

Táto modlitba od nás odchyľuje nečistú silu, chráni nás pred problémami počas dňa, priťahuje tých najjasnejších a najčistejších v našich životoch.

Ak sa z nejakého dôvodu obávate, nezáleží na tom, či máte dôvod na úzkosť, alebo ak je úplne neprítomný, prečítajte si pred odchodom z domu 90 žalmov, pomôže vám to zhromaždiť vašu silu a myšlienky a upokojí úzkosť.Toto je špeciálna modlitba, ktorá pomáha pri úzkosti.

Boh počúva naše modlitby a vždy na ne odpovedá, takže je mimoriadne dôležité úprimne ho požiadať o pomoc!Po prečítaní kanonickej modlitby požiadajte Pána o ochranu a pomoc, povedzte mu, čoho sa obzvlášť bojíte a čo by ste chceli získať na konci dňa.

Ak neopúšťate dom a nechcete priťahovať pozornosť, povedzte si krátku modlitbu.Ak si pamätáte, prečítajte si modlitbu Jána Chryzostoma.Ale môžete sa len opýtať Boha vlastnými slovami: „Pomôžte mi, ochráňte ma dnes pred všetkým zlom a vezmite ma od laskavých ľudí.“Na konci modlitby by mali byť slová poďakovania.

Ak opustíte domov so svojimi blízkymi, bude skvelé, ak sa budete modliť spolu.To len posilní vašu modlitbu a prinesie dobré udalosti do života každého z vás.

S cieľom dobre si zapamätať text modlitby Jána Chryzostoma, môžete si ho vytlačiť (alebo napísať nádherne rukou) a pripojiť ho k predným dverám.Potom sa určite nezabudnete obrátiť na vyššie sily - pripomienka modlitby bude vždy na dohľad!

Prajeme vám veľa úspechov v každom dni vášho života: môže k vám prísť zmysluplnosť, duchovnosť, láska a dôvera v Boha.Nezabudnite sa modliť pred odchodom z domu!Pamätajte - toto je skutočná sila, ktorá môže zmeniť váš život k lepšiemu.