Modlitby pred pôrodom

Je ťažké nájsť ženu, ktorá by sa vôbec nebála pôrodu.Niektorí sú hanbliví pred neznámym testom, ktorému budú čoskoro musieť čeliť, iní si pamätajú bolestivé skúsenosti z predošlých narodení, iní sa obávajú televíznych relácií o ženách, ktoré čelili komplikáciám nielen pri prvom, ale aj pri štvrtom narodení ... Aj keď máte vynikajúceho lekára a najpokročilejšíchklinika, strach neustupuje.Iba „najvyššia autorita“ - Pán a Panna Mária môžu pomôcť vyrovnať sa s emóciami.

Návšteva chrámu pred pôrodom

Existujú ženy, ktoré už roky čakajú na počatie - mnohé z nich sa v tomto období stali hlboko náboženskými ľuďmi.Ostatným Boh dáva zázrak narodenia dieťaťa veľmi rýchlo a niekedy nečakane.Kedy sa začať modliť?

Kňazi radia cirkevným ľuďom, aby sa spájali s Pánom každú minútu zdarma.

Ak ešte nie ste tak zbožní, vyberte si aspoň jeden deň na návštevu kostola.Postavte sa (alebo si sadnite, teraz môžete) do služby a na konci prijímania a priznania.Modlite sa za ikonu „vaša“ (ako to vyzerá, bude napísané nižšie).

Žiadny kňaz nepovie, v ktorý deň alebo trimester by ste mali navštíviť chrám, pretože každé tehotenstvo je individuálne.

 • Povedzme, že hypotenzná žena bude mať v kostole v prvom trimestri ťažkosti, pretože v tejto dobe tlak v niektorých nastávajúcich matkách klesá, takže je ľahké stratiť vedomie.Ale v treťom trimestri, aj keď majú obrovské brucho, sa môžu cítiť skvele.
 • „Zhdushke“ sopuch, naopak, v treťom trimestri nie je nič, čo by vydržalo - dokonca sedieť za službou bude problematické.A to najmä v zime, v tesnej obuvi.Preto, ak máte vysoký krvný tlak, ponáhľajte sa do chrámu v prvom trimestri.
 • Pokiaľ ide o ženy, ktoré sa dlhodobo chránia, musia niekedy odložiť komunikáciu so spovedníkom až do obdobia po pôrode.Nezostanú však bez rozlúčkových slov svätého otca.Napokon, po prvé, radu je vždy možné získať telefonicky.A po druhé, v mnohých pôrodniciach, kde sú také tehotné ženy, existujú malé kaplnky, do ktorých môžete umiestniť sviečku pred „ikonu tehotných žien“.

No a bližšie k „hodine X“ znova navštívte vášho spovedníka, aby vás požehnal pri narodení dieťaťa.

Akú ikonu hľadať a ako sa za ňu modliť?

Tehotné ženy sa tradične modlia v blízkostiikon Matky Božej .Najobľúbenejšie v tomto období života:

 • „Asistent pri narodení dieťaťa“(mnohí dokonca berú túto malú ikonu na Rodzala).

 • „Kick the Baby“ .Ikona je spojená so 40. dňom po narodení Krista, keď bol privedený do chrámu.Múdry starý muž chcel vziať Spasiteľa do náručia, ale malý Ježiš siahol po svojej matke, ukazujúc, ako k nej bol pripútaný.Ostatné matky, vrátane budúcich, preto považujú svoju ikonu za svoju patrónku.

 • Liečiteľ .Asistentka nastávajúcich matiek, ktoré sa počas tehotenstva stretli s komplikáciami a /alebo tých, ktoré sa zachovali.Tiež sa k nej obracajú „kvôli ľahkému doručeniu“.

Naševiera učí: svätosť a čistota pomohli Panne Márii bezbolestne porodiť Ježiša.Svätá matka však zažila veľa ľudských ťažkostí, takže dokonale chápe každú budúcu ženu v práci a je pripravená ju v ťažkých časoch podporiť.

A okrem toho sa ženy v postavení a ich príbuzní modlia:

 • Svätý Veľký mučeník Katarína(s dôstojnosťou, ktorá vydrží všetky muky, ktoré jej poslal pohanský kráľ a jeho bezbožní.poradcovia).

 • Veľký mučeník Anastasia, zločinca zákona(ktorý má dar uzdravenia, zaobchádzania s kresťanmi v žalári).

 • Blahoslavená Xénia z Petrohradu .

V živote ruského svätca je zázrak, vďaka ktorému sa stala patronkou žien, ktoré sa ocitli vo zvlášť ťažkej situácii.

Svätá predpovedala dobrej buržoázii, že čoskoro bude mať syna a nariadi jej, aby išla na námestie.Tam bola žena nútená narodiť sa u tehotnej cudzinca, ktorého zasiahla vodička kabíny.Nešťastná žena zomrela okamžite a nikto nevedel, kto je alebo odkiaľ pochádza.Žena strednej triedy k nej vzala svojho syna a tento chlapec ju celý život miloval a rešpektoval.Preto je Ksenia považovaná za patrónku novorodencov, adoptovaných detí, sirôt ...

Tento príbeh sa, samozrejme, pre mnohé tehotné ženy zdá byť trochu alarmujúci.Ale v skutočnosti život Xénie učí: Aj keď zbožná matka vyčíta pri narodení, Pán neopustí svoje dieťa, okamžite mu pošle druhú matku, nežnú a milujúcu.

Ak je práca náročná , modlia sa:

 • spravodlivíJoachim a Anne (k otcovi a matke Panny Márie)

  • Zachariášovi a Alžbete(k otcovi amatka Jána Krstiteľa).

  Obidva tieto páry boli neúrodné, ale dôverovali Pánovi, modlili sa mnoho rokov a poslal im dieťa.Áno, nielen dieťa, ale Panna a Prorok, ktorých skutky navždy zmenili svet!

  Modlitby sa však môžu samozrejme líšiť.Stačí si prečítať „Nášho Otca“ alebo sa obrátiť na Pána svojimi vlastnými slovami.Hlavná vec je urobiť to úprimne a celým mojím srdcom.

  A mimochodom:nezabudnite poďakovať Pánovi, že požiadal o pomoc pri narodení dieťaťa, že vám dal príležitosť stať sa matkou .

  Naša viera hovorí: spása pre každú ženu je pri narodení.Pripravujete sa na malý, ale výkonný čin, aby vás Pán neopustil!

  Modlitba za narodenú ženu (dcéra, sestra, priateľka)

  Okrem toho, ak vaša dcéra porodí (alebo v tom čase porodí), urobí to ) každá materská modlitba za zdravie detí .Napríklad:

  A keď jej príbuzný porodí, môžete jej dať nasledujúce ikony Matky Božej:

  • „Cicavec“,
  • „Vzdelávanie“,
  • „Pridanie mysle.“

  A pamätajte: po pôrode žena nemôže vstúpiť do chrámu určitý čas (zvyčajne 40 dní).Potom požiada kňaza, aby si nad ňou prečítal očistnú modlitbu (to sa deje hlavne počas krstu dieťaťa).A až potom sa úplne pripojil k stádu.

  Mnohé ženy sú okrem modlitieb v postavení (najmä tie, ktoré zostávajú v starostlivosti a celé týždne)nudí sa v nemocniciach) vyšívacie ikony.Ikona „Asistentné narodenie“ sa samozrejme považuje za najobľúbenejšiu.Môžete vyšívať korálkami alebo niťami.Dôležité: Pred začatím takejto práce by ste mali ísť do kostola a dostať požehnanie otca (ak je incident ťažký, to znamená, že už ste v nemocnici, požiadajte o požehnanie v neprítomnosti poslaním niekoho z vašej rodiny do kostola - samozrejme to všetko závisí od názorukonkrétny kňaz).Keď je ikona pripravená, mala by sa zasvätiť.A potom ju môžete nechať doma, dať jej tehotnú priateľku alebo ponúknuť kostol.