Modlitby tehotnej ženy za zdravé dieťa

Len som zistil, že moja sestra otehotnela, keď sa dostala do nemocnice na zachovanie - predtým zakryla svoje postavenie a mala v úmysle potešiť celú rodinu s jej už tak veľkým bruchom.

V ťažkej situácii však bola nútená otvoriť sa.Moja sestra ma požiadala, aby som išla do kostola, aby som napísala nejaké modlitby za tehotné ženy.

Urobil som to a potom som sa rozhodol - ale teraz nie je sama v nemocnici, dnes sa tieto alebo iné patológie vyskytujú takmer pri každom prvom čakaní.Preto sem vkladám všetky tieto modlitby, dúfam, že pomôžu niekomu upokojiť sa a prežiť ťažké obdobie injekcií, osamelosti a strachu o svoje dieťa.

O koho sa najčastejšie modlia tehotné ženy a ich príbuzní

Existuje mnoho patrónov žien, ktorým sa dá venovať vlastnými slovami, ktoré sa zaoberajú všetkými ich myšlienkami - radosťou a strachom, žiadosťami aVďaka.Je ich veľa.

 • Svätí Joachim a Anna.Toto sú rodičia Panny Márie.Tento ctihodný pár sa najčastejšie modlia ženy, ktoré prešli dlhou cestou k tehotenstvu.Pán týmto svätým dal veľmi dlho očakávané tehotenstvo po veľmi dlhých modlitbách, keď manžel aj manželka už dosiahli úctyhodný vek.
 • Zachariáš a Elizabeth, rodičia Jána Krstiteľa.
 • Panna.Toto je prvá asistentka pre všetky ženy - a „hotties“, „manželky“ a ich príbuzných.
 • St. Paraskeva (Paraskeva piatok).Pred týmto obrázkom sa dievčatá modlia za manželstvo a za vydaté ženy - za skúšku sa považujú dva pruhy, ktoré sú cenené.Navyše, niektorí veria, že tento svätý treba osloviť, ak chcete žobrať dievča.
 • Alexander Svirsky.A naopak, tento svätý sa modlí ľudia, ktorí snívajú o chlapcovi.
 • ​​
 • Rim. Roman.Ďalší svätý pre „malé dámy“ so skúsenosťami.Ak vám Roman pomohol otehotnieť, modlite sa k nemu ďalej a svätý mučeník pomôže udržať tehotenstvo a urobiť zdravé dieťa.

Najobľúbenejšie ikony Matky Božej pre ženy na pozícii

Môžete si kúpiť nemocnicu, nemocnicu alebo len za nočný stolík.jeden z takýchto obrazov ...

 • Matka Božia „Asistent pri narodení dieťaťa“.Najobľúbenejšia ikona je viditeľná v mnohých kaplnkách v pôrodniciach.
 • Matka Boha Fedorovského.Už od čias Ruska sa k tomuto obrazu modlili za blaho v rodine, za množstvo a narodenie zdravých potomkov.
 • Kráľovná nebies"Liečiteľ".Takýto obraz pomôže tak s patológiou tehotenstva, ako aj s obvyklou chorobou (ktorá sa v tejto situácii stáva úplne nezvyčajnou, pretože dokonca aj chlad matky môže poškodiť nenarodené dieťa).Okrem toho je možné túto lopatku odviesť aj do nemocnice.
 • Panna Mária siedmich, známa aj ako „Zmäkčenie zlých srdce“.Modlí sa o ňu ženy, ktorých tehotenstvo sa odohráva v zložitých životných podmienkach - napríklad niekto v rodine je proti narodeniu tohto dieťaťa, pretože ho považuje za nežiaduce.Takýto obraz je zavesený nielen na ikonostasu, ale aj na vstupe do bytu, a potom chráni rodinu pred prenikaním externých „priateľov“.
 • „Spoločník hriešnikov.“Ak sa tehotná žena bojí, že Pán potrestá svoje dieťa za minulé hriechy svojej matky (potrat, zrada), je lepšie činiť pokánie pred týmto obrazom Panny Márie.Ikona je navyše známa svojou liečivou silou.
 • Obrázok Joachima a Anny s malou Pannou.Tento ctihodný pár je patrónmi bezdetných párov, ako aj ľudí, ktorí boli nútení podstúpiť postup IVF.

Ako zaobchádzať s modlitbou

Aj keď nepoznáte žiadne špeciálne slová (zabudli alebo stratili modlitbu), povedzte, ako to je.Hlavná vec je, že vaše myšlienky sú čisté, nie sú zatienené hnevom, hnevom a iným poškodením ženy v pozícii myslenia.Verte v moc toho, za koho sa modlíte.

Nezabudnite však: bez ohľadu na to, do akej miery veríte v Pána, modlitba nenahradí lieky.Neignorujte rady lekárov, pretože akonáhle ste sa narodili v našej dobe a máte možnosť navštíviťnemocnice a kupovať moderné lieky, tak to bolo pre Pána príjemné.

Ak je to možné, priznaj sa pred modlitbou a choď do spoločenstva.

Je vhodné modliť sa každý deň, ráno a večer.Urobte to pred posvätenou ikonou.Nezabudnite pred ňou zapáliť sviečku.

Ale kde sa modliť?Ak ste v nemocnici, všetko je jasné - nemôžete porušiť odpočinok na posteli a kvôli dieťaťu neopustíte miestnosť.Ale keď ste prepustení, je možné ísť do kostola?Áno!Tehotné ženy nemajú zakázané navštevovať Boží dom, hoci, samozrejme, ak je služba dlhá a veľa ľudí sa zhromažďuje v chráme, to znamená, že bude dav, bude lepšie sedieť doma.

Kňaz povie viac o dochádzke do kostola tehotnými ženami:

Najsilnejšie modlitby

Pánovi

Panna Mária

Ježiša Krista

Nicholas Wonderworker

Tento svätý počas svojho života veľmi miloval deti, ktoré im dávali malé sladkosti a iné dary.Na Ukrajine je analógom Santa Clausa.Deti veria, že 19. decembra, počas cirkevných sviatkov sv. Mikuláša, všetky poslušné deti nájdu dary pod svojimi vankúšmi.

Ak ho požiadate o zdravie svojho dieťaťa, neodmietne ho a určite pomôže.Veriaci ho za nič nenazývajú príjemným, teda tými, ktorí vždy počúvajú a prichádzajú na pomoc.

Matka Matron

Svätá Matrona počas svojho života neodmietla nikomu pomoc s modlitbou.Obzvlášť šťastná bola, keď k nej prišli deti.

Xénia z Petrohradu

Jedna zo zázrakov sv. Kataríny (Xénia) - poslala svojho bezdětného priateľa na miesto, kde našli mŕtvu neznámu ženu a jej novonarodeného syna.Takže dieťa nezmizlo, ale našlo milujúcu matku, ktorú rešpektoval až do jej vysokého veku.Preto je St. Xenia považovaná za patrónku tehotných a novorodencov.

Osobitné modlitby

Ak existuje hrozba potratu

V takýchto okamihoch je ťažké nájsť ženu, ktorá sa nestráca zo strachu.Ako sa vysporiadať so strachom tehotnej ženy a neznamená to, že keď sa bojíte, vaša viera nie je silná, hovorí otec Dmitry :

Pre pôrodnicu („asistentka pri narodení dieťaťa“)

Samozrejme, že najskoršie narodenie sa nemusí uskutočniť pred modlitbami.Aj keď niektoré ženy tvrdia, že komunikácia s Pannou Máriou ich len rozptýlila od bolesti a upokojila.Okrem toho si mama a dokonca aj manžel /manželka s vami môžu prečítať modlitbu (bude to pre neho obzvlášť užitočné, pretože väčšina mužov v nemocniciach sa bojí mdloby).

Pre príbuzných tehotných žien

Namiesto doplnkového slova

 • Existuje veľa ortodoxných patrónov tehotných žien.Napríklad sú svätí, ktorých sa páry dlho modlia za snívanie o potomkoch (Joachim a Anna, reverend Roman, Sv. Paraskeva).
 • V prípade choroby alebo hrozby potratu spadajú do iných ikon (obraz „liečiteľa Panny“).
 • Ešte viac svätých, ktorí sa modlia jednoducho za bezpečný priebeh drahocenných 9 mesiacov.Toto je: MatronaMoskva, blahoslavený Xenia Petersburg, svätí Zachariáš a Elizabeth, Nikolai Miracle Worker.Ešte častejšie sa modlia k samotnému Pánovi alebo k Ježišovi Kristovi.
 • Existuje veľa mocných modlitieb, ale ak zabudnete na tie slová, obráťte sa na svojho nebeského patróna svojimi vlastnými slovami, najskôr sa poďakujte za to, čo už máte, a potom požiadajte o pomoc.