Modlitby za skleslosť, túžbu, zúfalstvo a depresiu

Depresia je nebezpečná a zákerná choroba, ktorá odstraňuje silu a neumožňuje vám s radosťou a dôverou nahliadnuť do budúcnosti.Ak ste sa zo svojej vlastnej skúsenosti naučili, aké to je bojovať proti depresii, nebudete ľahostajní k problémom tých ľudí, ktorí, žiaľ, upadli do pasce.Koniec koncov, dokonca ani lekári a psychológovia nie vždy chápu, čo sa deje ľuďom s takouto diagnózou a ako ho poraziť.

Z vlastnej skúsenosti som sa dozvedel, čo je to klinická depresia.Môžem povedať, že jedným z najlepších liekov pre mňa bola modlitba.Pomohla iba modlitba - spoločenstvo s Bohom, ako aj živé spoločenstvo so starostlivosťou o ľudí, ktorí boli pripravení ma počúvať a prijať moje problémy.Zúfalstvo sa veľmi priblížilo, ale výzva adresovaná Pánovi, Nicholasovi Wonderworkerovi a Matke Božej ma vždy naplnila novými silami.

Depresia vznikla po začatí problémov v práci.Zdalo sa mi, že to zvládnem, ale nie vždy to vyjde tak, ako chceme ... Teraz, keď pominula pochmúrnosť a melanchólia, môžem sa opäť cítiť aktívny a ostražitý.Ale nezabudnem na modlitbu.Koniec koncov, len s jej pomocou som bol schopný poraziť depresiu a začať nový život pre seba.

Prečo modlitba pomáha zúfalstvu

Mnoho vedcov v depresívnych štátoch verí, že to nie je len zlá nálada alebo dôsledok zlej povahy, ale skutočná choroba.Navyše, choroba nie je ľahká, je veľmi ťažké sa s ňou vyrovnať.

Existuje zaujímavé hľadisko.podľa ktorého sa depresia najčastejšie vyskytuje u ľudí snestabilný svetonázor.Podvedome cítia krehkosť svojej pozície, nedôverujú svetu, sú neustále v napätí.V skutočnosti hovoríme o nevere, aj keď sa niekto považuje za veriaceho.

6. Keď sa človek začne modliť, začne premýšľať o Bohu.V jeho mysli vyvstáva myšlienka, že vo svete nie je všetko náhodné, že svet stvoril Stvoriteľ, a my sa tiež môžeme obrátiť na Pána o pomoc a získať pomoc.

Okrem tohto účinku by sme nemali zabúdať ani na skutočnú pomoc éterických síl, ktoré počúvajú našu modlitbu.Aby však modlitebná výzva fungovala a uľahčovala túto osobu, vyžaduje sa z jej strany veľké úsilie.Je nepravdepodobné, že by choroba ustúpila po jednej modlitbe, aj keď bude veľmi úprimná a horúca.Modlitba by sa mala stať súčasťou vášho života, ráno a večer obvyklou vecou.

Ak máte túžbu, potom už nestačí iba prečítanie modlitby, aj tých najsilnejších.Ak máte skutočne silnú depresiu, nestačí ani trikrát.Pokúste sa zapojiť do modlitby so všetkým vedomím, opakujte text, až kým nebudete skutočne cítiť úľavu.V budúcnosti sa v prípade zlepšenia môže čas modlitby skrátiť.

Túžba a skleslosť z hľadiska viery

V kresťanstve sa túžba a skleslosť považujú za jeden z smrteľných hriechov.To nie je prekvapujúce, pretože človek v depresívnom stave nemôže cítiť lásku k iným ľuďom, dôverovať Bohu.V dôsledku toho sa môže dopustiť úplne nelogických a nemorálnych činov.Je riadenýJedinou túžbou je zbaviť sa túžby, a preto môže používať také nebezpečné drogy ako alkohol, drogy.

Depresívna osoba stráca kontakt s Bohom, nemôže sa modliť, je samovražedná.Podľa myšlienok kresťanských mysliteľov musí človek opustiť túžbu, dobyť ju, prekonať.Spojenie s Bohom prináša mier a radosť, o čo by sme sa mali usilovať.

Okrem toho je v kresťanstve zvyčajné zaobchádzať s problémom bodu a poníženia porozumením.Je známe, že mnoho svätých trpelo aj emocionálnymi skúsenosťami, ale premohli ich modlitbou - to je živá príťažlivosť k Bohu.Môžeme tiež nasledovať ich príklad a byť uzdravení Božou pomocou z tohto nebezpečného ochorenia.

Svätí, ktorí pomáhajú v depresívnych stavoch

Rôznych svätých môže pomôcť z depresívnych stavov, napríklad sa môžete modliť k svojmu milovanému svätcovi alebo k niekomu, kto sa volánosíš.Môžete sa obrátiť na Pána Boha alebo Pannu, strážneho anjela.Len vo svojom srdci cítite, ktorá modlitba je pre vás tá pravá.

Podľa tradície pravoslávni veriaci požiadajú o pomoc s túžbou a skleslosťou sv. Jána z Kronštadtu, ako aj sv. Tikhona, Tryphona, Veľkého mučeníka Barbary a Moskvy.

Je dobre známe, že Panna Mária je veľmi nápomocná: kúpte si obraz „Radosti všetkých, ktorí smútia“, modlite sa a sledujte ho.Požiadajte o pomoc Vyššie sily, stačí vymenovať svoje tvrdšie myšlienky, povedať, že by ste sa ich chceli zbaviť aCítite sa veselejšie, zábavnejšie a presvedčenejšie.

V prípade vážneho duševného utrpenia sa môžu jeho príbuzní a príbuzní modliť za pacienta.Stáva sa, že ľudia trpiaci depresívnymi poruchami majú skutočne veľmi malú silu, takže modlitebná pomoc blízkym je veľmi cenná a účinná.Všemohúci aj svätí reagujú na vrúcne, úprimné modlitby a robia všetko pre to, aby bol chorý uzdravený.

Niekedy problém spočíva v nevyžiadanej láske, kvôli ktorej vzniká príliš veľa skúseností a utrpení.V tomto prípade by sa malo pacientovi pripomenúť, že trpí kvôli osobe, a bolo by dobré nasmerovať všetku jeho duchovnú horlivosť k Božej láske.Hlavné odporúčania sú úplne rovnaké: človek by sa mal stále častejšie modliť a spoliehať sa na Božie milosrdenstvo vo všetkom, čo nás môže zachrániť pred akýmikoľvek chorobami vrátane duchovných.