Modlitby za zachovanie rodiny a napomenutie manžela

V mojej rodine sa 5. rok manželstva začal čierny pás: neustále sme sa hádali, nerozumeli sme si navzájom.Neexistovali žiadne spoločné témy na konverzáciu, záujem o seba.Zdalo sa, že naše manželstvo bolo odsúdené na rozvod.Bol som však tak vystrašený, že som myslel na rozvod otca môjho dieťaťa!

Začal som rozmýšľať: čo môžem urobiť, aby som zachránil svoju rodinu?Ako môžem ovplyvniť svojho manžela, aby so mnou zaobchádzal s veľkým porozumením?

Zároveň som premýšľal o svojom správaní.Otec mi odporučil, aby som premýšľal o tom, či existuje sebectvo v správaní sa so svojím manželom, čo tvrdí, že ho prinášam.

Rozhodol som sa, že v záujme zachovania manželstva som na všetko pripravený.Rodina je najdôležitejšia vec v mojom živote.Aby som získal podporu Vysokých mocností, začal som sa modliť k svätým a samotnému Pánovi, aby sa zachovalo moje manželstvo, aby sme sa znova naučili navzájom porozumieť.

Zázrak sa stal, ale nie okamžite.Najprv som sa cítil oveľa lepšie, keď som začal svoju každodennú modlitbu.Uvedomil som si, že všetko - v Božích rukách sa začalo správať pokojnejšie a láskavejšie.Môj manžel začal počúvať moje túžby a žiadosti a doslova o tri mesiace sme sa znova stali priateľskou rodinou.

Táto modlitbová skúsenosť bola pre mňa veľmi dôležitá, preto chcem s vami zdieľať informácie.Dúfam, že môj príbeh a moje odporúčania pomôžu ostatným ženám udržať si manželstvo a budovať vzťahy v rodine.

Modlitby za zachovanie rodinya napomenutie manžela

Najcennejšou vecou pre každú ženu je rodina.V rodine môžeme vychovávať zdravé a šťastné deti.Bez otca sa veľa pokazí: niet nikoho, kto by chránil dieťa, podporoval, učil dôležité remeslá.

Ak prídu ťažkosti a začnú sa hádky v rodine, potom nič nepomôže toľko ako modlitba.Žena sa obracia na Vyššie sily o pomoc a určite na ňu odpovedia.

Medzi manželmi a manželkami existujú osobitné modlitby za mier v rodine.Obnovujú dôveru v to, že šťastie možno obnoviť, že vzťahy možno vždy obnoviť, aj keď sa zdá, že je všetko zlé.Aj keď sa milenec už objavil!

Boh môže pomôcť obnoviť spravodlivosť, ale veľa záleží na samotnej žene.Môže skutočne odpustiť manželovi?Odpúšťajte, aby ste mu nikdy nepripomínali, aby ste ho nenamáhali?Tieto otázky je dôležité si položiť.

Ako sa modliť za zachovanie rodiny

Najprv si musíte uvedomiť dôležitú misiu, ktorá vám bola pridelená.Zachrániť svoju rodinu je vo vašej moci!

Rozhodnite o modlitbe, pokánie hriechov.Predtým, ako sa pustíte do modlitebnej práce, musíte prijať spoločenstvo.Porozprávajte sa s kňazom, získajte od neho požehnanie.Verte mi, potom sa bude oveľa ľahšie modliť!A denná modlitba, bez ohľadu na zdravie, náladu, vieru, bude ľahko čitateľnásoul.

Vašou hlavnou úlohou je očistiť sa.Od urážok, hnevu, agresie, nedôvery.Musíte veriť svojmu manželovi a milovať ho, ako ste to urobili v prvom roku spoločného života.Ak nájdete duchovnú čistotu, potom si to Boh môže všimnúť a nie odmeniť.Určite vám dá, čo požadujete.

Modlitba za očistenie manžela

Problémy v rodine, v ktorých modlitba pomáha:

  • opilstvomanžel,
  • nevera,
  • časté konflikty,
  • nedorozumenie v rodine,
  • pocity chladenia.

V akomkoľvek konflikte vždy existuje vina oboch strán.A na vine je bezpochyby aj manžel.Existujú aj ťažké prípady - keď manžel chodí, pije a nespravodlivo zaobchádza so svojou manželkou.O tom všetkom však rozhoduje Božia pomoc.

Verte mi, Boh tiež chce, aby jeho deti žili v čistote a láske, takže vám určite pomôže, ak sa k nemu budete úprimne modliť.Dôležitá je denná modlitba, najlepšie infúzie denne.

Modlite sa ráno a večer.Pre začiatočníkov si môžete prečítať najjednoduchšie kanonické modlitby, ktoré si ľahko zapamätáte, napríklad „Kráľ nebies, Utešiteľ“ alebo „Náš Otec“.Po troch modlitbách sa opýtajte Boha vlastnými slovami na napomenutie manžela, na zachovanie rodiny.

​​

Ak je niečo zlé s vaším manželom a nejde iba o rodinné hádky, modlite sa viac o svojom manželovi.Požiadajte Boha, aby ukázal manželovi svoje chyby (ak manžel pije alebo sa správa agresívne).Nech slová osmer tvojho milovaného na skutočnej ceste, o zachovaní rodiny, o skutočnosti, že láska a dôvera sú opäť zapálené v jeho srdci.

Ak sa vyskytne problém s alkoholizmom, získajte ikonu „nevyčerpateľnej chalice“ a proste o pomoc Matku Božiu.

Svätí, ktorí sa stretávajú s problémami v rodine

Podľa tradície sa v rodinných problémoch ženy obracajú na svätých:

  • Peter a Fevronia
  • sv. Mikulášovi Wonderworkerovi,
  • Matronovi Matronovi,
  • sv. Xénii.

Častejšie ako ne je pre ženu veľmi ťažké odpustiť manželovi, najmä ak je skutočne na vine.Ak existuje skutočná chyba človeka, malo by sa to uznať.Ale nemôžete proti nemu vzniesť zášť.Zničí to len váš vzťah.

Najlepšie je čestne vyjadriť svoje tvrdenia, ale musí sa to robiť dobre, pokojne, bez vzájomných obvinení a výčitiek.Len povedzte svojmu manželovi, ako sa cítite a aké je pre vás ťažké.

Po prvom kroku sa môžete začať modliť.Napríklad môžete každé ráno a každý večer povedať modlitbu svojmu milovanému svätému.Modlitba je veľká pomoc, mení všetko okolo, vrátane vzťahov!Pamätajte, že Pán nám prikázal, aby sme zostali verní našim manželom.Aj keď vám váš manžel neverí!

S úctou sa modlím k Panne, sv. Mikulášovi Wonderworkerovi, Matronovi.Mnohé ženy zdieľajú svoje vlastné príbehy, že po dlhej modlitbe za Petra a Fevroniu manžel zmenil svoje správanie, uvedomil si chyby a vrátil sa do rodiny.