Modrý kameň - hlavné typy so stručným popisom

Modrá farba vyvoláva spojenie s vodou a oblohou, okrem toho pôsobí ako symbol čistoty, snívania a vyrovnanosti.Ľudia, ktorí dávajú prednosť modrej, sú úprimní, otvorení v prírode, vyznačujú sa však zvýšenou citlivosťou.

Modrý kameň bude vynikajúcou voľbou pre každý šperkový kov a bude tiež vhodným maskotom pre Blíženci, Raky, Váhy a Ryby.Tento materiál popisuje všetky kamene modrej a modrej farby s ich hlavnými charakteristikami.

Odrody modrých a modrých minerálov

  • Aquamarín.Je to jedna z variácií berylu.Akvamarín sa vyznačuje čiastočnou alebo úplnou priehľadnosťou a bohatým modro-modrým odtieňom.

Farba kameňa je úplne nestabilná - minerál stráca svoju prirodzenú farbu pôsobením priameho slnečného žiarenia.Aquamarín sa aktívne používa pri výrobe šperkov.Akvamarín sa často podrobí stupňovému rezu.

Dnes sú hlavnými dodávateľmi akvamarínov Rusko (Ural a Transbaikália), ako aj Brazília.

Kúzlo je kúzlom spojené s pravdou - existuje názor, že energia akvamarínov nie je schopná odolať lži.A amulety s akvamarínmi sú určené na ochranu ich majiteľov pred negatívnou energiou ostatných.Lithoterapeuti používajú modré minerály na liečenie chorého nervového systému a štítnej žľazy.

  • tyrkysová - pôsobí ako minerál sedimentárneho pôvodu, kombinuje vodné fosfáty ahliníka.V prírodných podmienkach sa tyrkysová vyskytuje vo forme malých agregátov tvaru obličiek.Kameň sa vyznačuje nepriehľadnosťou, niektoré jeho časti je však možné žiariť.Najvyššie ohodnotený kameň je modrý.Minerál získava jasnú modrú farbu v dôsledku skutočnosti, že nemá čas, aby bol ovplyvnený poveternostnými vplyvmi, je to „mladý“ tyrkys.

Magické schopnosti drahokamu závisia od jeho farby.Modré kamene sú teda spájané s ušľachtilosťou, ambíciami, mocou, spravodlivosťou a autoritou, ktoré inšpirujú jeho majiteľa, aby konal dobré skutky a bojoval za spravodlivosť.S pomocou tyrkysovej sa litoterapeuti zbavia porúch nervového systému, očí a dýchacích ciest.

  • Variscit.Vzhľad je veľmi podobný tyrkysovej, ale má významné rozdiely v zložení.Variscit je typ vodného fosforečnanu hlinitého.Medzi hlavných svetových dodávateľov tohto modrého minerálu patrí Brazília, USA, Austrália a Nemecko.

Variscity sa používajú v ezoterike ako talisman, zvyšujú pochopenie a objektivitu ich vlastníkov a prispievajú k životnému úspechu, najmä vo finančnej oblasti.Lithoterapeuti oceňujú variscitídu pre svoju schopnosť eliminovať enurézu.Astrológovia odporúčajú jeho použitie na odstránenie zvýšenej podráždenosti, agresivity, krátkej nálady a subjektivity.

  • Adularia (kameň mesiaca) - predstavuježivec, hlinitokremičitan draselný.Minerál je nepriehľadný, ale jeho okraje môžu byť mierne priesvitné.Doteraz majú najvyššiu hodnotu tie kryštály, ktoré sa ťažia v USA, Brazílii, Indii, na Madagaskare a tiež v Ruskej federácii (v Karélii, na Sibíri a v Čukotke).

Kúzlo Mesiaca vo fáze je ovplyvnené fázami Mesiaca - keď je plný, minerál vykazuje maximálny energetický potenciál.Adularia u ľudí rozvíja intuíciu a dodáva im vhľad.

  • Pod týmto názvom sú známe opály Jirazol - modré, ktoré sú vzácnymi minerálmi s modrým, svetlo modrým alebo mliečnym odtieňom s pridaním rôznych farebných prepadov.Zo svetových dodávateľov sú volaní dodávatelia džirazolu, Mexika, Brazílie, Českej republiky, Austrálie, USA, Kazachstanu a Ruska.

Jirazol je mystický kameň, je schopný u človeka rozvíjať dar predvídania budúcnosti a navyše pomôže stať sa optimistickejším a naplniť vitalitou.Lithoterapeuti vysoko oceňujú tento minerál pre jeho vlastnosti pri liečení rôznych porúch nervového systému, zmierňovaní apatie, liečbe depresívnych patológií a nedostatku spánku.Ak budete mať amulet s jirazolom vo vašej domácnosti - ochráni vás to pred negatívnou energiou a rôznymi problémami.

  • 6. Zafír - je akýmsi korundom.Názov „zafír“ má korene v starom gréckom „modrom kameni“ alebo v perzštine a hebrejčine s podobným významom.Mineralogisti znamenajú zafírymodré korundy a pre klenotníkov - korundy akejkoľvek farby, s výnimkou iba oranžovej, ružovo-oranžovej, ružovej, žltej a zelenej.Pokiaľ ide o zafírové vklady, sú harmonicky rozmiestnené po celom svete, takže hlavnými dodávateľmi zafírov sú Rusko, India, USA, Vietnam, Austrália, Barma, Thajsko, Madagaskar, Srí Lanka a Čína.
  • Spinel.Vo svojej čistej forme je spinel bezfarebný a krištáľovo čistý kameň, ale v prírodných podmienkach sú také exempláre veľmi zriedkavé.Kryštály spinelu spravidla obsahujú rôzne minerálne nečistoty všetkých farieb: modrá, hnedá, čierna, ružová a červená.V každom prípade je chemické zloženie zodpovedné za farbu minerálu.
  • Topaz.Väčšina ľudí verí, že topázy sú kamene svetlo modrej farby, aj keď minerály v skutočnosti majú veľmi rozsiahlu farebnú paletu, ktorá sa mení od modro-modrej a zelenej po vínovo-žltú, oranžovú a ružovú.Okrem toho tu nájdete kamene bez akejkoľvek farby.Pokiaľ ide o chemické zloženie, topaz je kremičitan hlinitý obsahujúci fluór.V rôznych zdrojoch sa topazy nazývajú „imperiálne“, „brazílske rubíny“, „urálne ťažké váhy“.

V staroveku bol topaz vysoko cenený a uctievaný, najčastejšie sa používal vo forme krúžkov.Verilo sa, že kameň sa dokáže vyrovnať s búrkou a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami.Námorníci, ktorí budú plaviť, vždy vzali so sebou kúsky tohtokameň, aby ich strážil po ceste.

Kúzelníci a mystici dnes vysoko oceňujú ochranné vlastnosti topazov.Používajú sa tiež v meditačnom procese na spojenie s vyšším ja.Pri lithoterapii sú topaze známe svojou schopnosťou posilňovať imunitný systém, majú priaznivý vplyv na tráviace orgány, zmierňujú stres a zvyšujú zrakovú ostrosť.

Po prerokovaní hlavných modrých drahokamov v tomto článku si nakoniec pozrite zaujímavý videoklip:

Marissa