Moonstone: jeho vlastnosti, vhodné pre astrológiu

Moonstone - je jedinečný, nezvyčajne krásny priesvitný prírodný minerál.Kameň dostal meno vďaka svojej úžasnej jemnej modrej alebo strieborno-šedej farbe podobnej mesačnému svetlu.Inak sa nazýva aj „adulárny“, „rybie oko“, „aglaurit“ alebo „perlový spar“.

V tomto mineráli navrhujem zistiť vlastnosti mesačného kameňa, ktoré zodpovedajú znaku zverokruhu.

Fyzikálno-chemické vlastnosti mesačného kameňa

Moonstone (alebo adularia) - je pomerne zriedkavý minerál, ktorý sa týka draslíkových živcov.Je to jedna z odrôd ortoklasov s nízkou teplotou.Druhé meno „adular“ pochádza z názvu pohoria Adul (Švajčiarsko), kde sa prvýkrát objavili ložiská tohto drahokamu.

Niekedy je možné pozorovať účinok „mačacieho oka“ v mesačných kameňoch.Podľa ich charakteristík sú veľmi citlivé na otrasy a kompresie.

Neskúsení mineralogovia môžu kvôli vysokej vonkajšej podobnosti ľahko zamieňať mesačné kamene s umelo vytvoreným spinelom alebo chalcedónom.A bezohľadní šperky predajcovia tiež často používajú, sa snaží odovzdať matný dúhový mesačný kameňskla.

Okrem toho „mesačný svit“ je charakteristický aj pre albity, oligoklasy, mikroklinky a iné podobné kamene.

Zberatelia veľmi oceňujú skutočný lunárny minerál.Používa sa v klenotníctve ako dostatočne drahý polodrahokam (t.j. polodrahokam), ktorý sa leští pomocou kabarónu.

Liečivé vlastnosti mesačného kameňa

Hlavným účelom kryštálu je chrániť človeka pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi nočného svetla.Napríklad sa odporúča nosiť ho na splne, keď agresivita výrazne stúpa, aby sa harmonizovala psychika.

má mesačný kameň a iné liečivé schopnosti, najmä:

 • zvládať epileptické záchvaty;
 • zmierňujú podráždenosť;
 • na normalizáciu spánku, ak ho umiestnite vedľa postele;
 • na zlepšenie duševnej činnosti činnosť hypofýzy;
 • sa môžu používať vo forme prírodného upokojujúceho prostriedku, ktorý odstraňuje obavy, psychózy.

Dôležitá nuancia.Nespracované kryštály kameňa majú najväčšiu pevnosť.

Ale to zďaleka nie je všetko.Počet liečivých schopností kameňa sa okrem toho pripisuje:

 • na liečenie chorôb genitourinárnej sféry;
 • gastrointestinálne patológie;
 • zlepšujú krvný obeh;
 • Normalizuje kardiovaskulárnu aktivitu.

Na odporúčanie lithoterapeutom pomôžu kryštály Moonstone ženám v zaujímavom postavení: zbavia strachu z pôrodu a odstránia komplikácie v tehotenstve.Tento minerál je úzko spojený so srdcovou čakrou.

Zaujímavá nuancia.Za jasných mesačných nocí začína drahokam „plakať“.Potom, čo sa jeho liečivá sila zvýši, môže úspešne nahradiť psychoterapeuta: uľahčuje ľahšie prežitie akýchkoľvek emocionálnych výbuchov, zážitkov.

Mužom možno odporučiť, aby dali svojej dáme prsteň mesačného kameňa, ak je náchylná na hystériu.

Magické schopnosti nerastu

Aké mystické vlastnosti má mesačný kameň, pre koho je vhodný?Poďme to zistiť.

Adular má špeciálnu energiu.Pomáha mu priťahovať dušu v živote svojho majiteľa, zbaviť ho útlakovej osamelosti.Na tento účel by ste mali nosiť brošňu alebo akékoľvek iné šperky s nevyhnutne prírodným minerálom na ľavej strane tela.

Perfektne pomáha kryštálu sebeckým jednotlivcom, sústredeným na seba, uzavretým a uzavretým, bezcitným voči iným ľuďom.V nich prebúdza pravú lásku, súcit a milosrdenstvo.

Adular má ďalšie schopnosti:

 • zmierňuje stres;
 • uhasiť konflikty;
 • urobiť z pacienta viac pacienta;
 • Prebudená zmyselnosť.

Ak nosíte drahokam mesiaca na svojej pravej ruke, upokojíte svoje nervy, vzbudíte svoju fantáziu, fantáziu a budete môcť odhaliť tvorivé talenty.

Od staroveku je adular spojený s prírodnými silami, chválil ho a uctieval ho ako posvätného talismana.Rovnako ako osobný amulet môžepoužívané zástupcami týchto povolaní:

 • spisovatelia, básnici;
 • herci, hudobníci;
 • literárni kritici;
 • od umelcov;
 • novinári;
 • historici umenia.

Tvoriví ľudia s jeho pomocou získajú časť ďalšej inšpirácie, prebudia silnú túžbu vytvoriť.

Okrem toho sa má lunárny minerál prezentovať milovanej osobe, aby sa posilnila a posilnila láska, ktorá ju chráni pred akýmikoľvek negatívnymi atentátmi zvonku.

A krištáľ používajú kúzelníci na zlepšenie psychických schopností.

Aké znaky zverokruhu môžu používať šperky s mesačným kameňom

Moonstone - kto vyhovuje znameniam zverokruhu?Ideálne pre všetkých ľudí narodených v úplňkovej fáze, najmä v pondelok.Pre nich sa stane verným talismanom, ktorý poskytuje ochranu a podporu v akýchkoľvek životných skúškach.

Pokiaľ ide o samotné konštelácie, v zásade môžu položky so zvláštnosťou nosiť predstavitelia všetkých znakov zverokruhu.Niektoré z jeho pomoci však budú obzvlášť užitočné:

 1. Rakovina .Samotný Mesiac chráni túto konšteláciu, takže mesačný kameň je ich tradičným talizmanom.Rakov urobí úspešnejším a úspešnejším, prispeje k aktivácii všetkých skrytých talentov.Urobí ich život harmonickým, naplneným zmyslom.
 2. Lev. Levy v dôsledku mesačného kameňa zvýšia svoju osobnú energiu, vieru v seba a vytvoria vnútornú harmóniu.A môžu konečne dosiahnuťstav mysle.
 3. Váhy- budú môcť realizovať všetky svoje tvorivé nápady, uvoľniť svoj osobný potenciál, dosiahnuť rovnováhu medzi životom a pokoj.
 4. Panna- kameň dodá múdrosť, sebavedomie a úsudok.Lunárny minerál tiež pomáha Panne riešiť rodinné problémy, nadviazať osobné vzťahy, dodáva odhodlanie.
 5. Škorpióni- prispejú k prebudeniu tvorivých sklonov.
 6. Strelec- pomôže vyriešiť aj zložité problémy.
 7. Kozorožec- zabezpečí stabilitu v materiálnej sfére života.

Okrem toho všetky vyššie uvedené konštelácie môžu počítať s úspechom v ich štúdiu, kariére, nových záležitostiach a propagácii.

Alektorí by mali odmietnuť nosiť predmety s obdivovateľmi,sú Baran, Ryby a Vodnár.

V prípadeBlížencov a Býkmá neutrálny účinok.

Dôležitá nuancia.Ak chcete získať pomoc z mesačného kameňa, nezabudnite si kúpiť prírodný drahokam.Ako už bolo spomenuté vyššie, v našej dobe existuje veľké riziko, že dôjde k falošnej situácii.A už nemá žiadne liečivé a magické vlastnosti, bez ohľadu na to, ako vysoko vyzerá.

Pri výbere kameňa nezabudnite ani na osobné pocity.

Na záver navrhujem pozerať tematické video: