Môžu tehotné ženy chodiť do kostola

Ak ste cirkevný človek, pravdepodobne túto otázku nepýtate.Ale ak ste len veriaci a plánujete navštevovať kostolné sviatky, svadbu, krstiny alebo len chcete dať sviečku pre zdravie dieťaťa a pre budúce narodenie, môžete si pomyslieť: môžete ísť do kostola?Existuje vaša osobitná situácia osobitný zákaz?

Ako sa na to kňaz pozerá?

Budete radi, keď viete, že predstavitelia cirkvi nielen zakazujú, ale dôrazne povzbudzujú tehotné ženy k návšteve Božieho chrámu.Mnohí z nich navyše trpia neustálym strachom z pôrodu a Pán ich bude môcť upokojiť.Svätí otcovia tiež odporúčajú dostať požehnanie pred pôrodom - v takom prípade to bude jednoduchšie.

V kostoloch nájdete veľa ikon, za ktoré sa modlia „horúce dievčatá“, „počkajte“ alebo sa mladé matky modlia (pozri nižšie).

Väčšina ľudí zapaľuje sviečky, podáva poznámky, objednáva si hady, súkromné ​​služby týkajúce sa zdravia príbuzných.Tehotná žena to všetko dokáže, ale pre svoje zdravie.Neboj sa, cirkev si nebude myslieť, že si sebecký.Naopak, môžu vám dokonca odporučiť, aby ste to urobili, tiež vám povedia modlitbu za tehotné ženy.

Svadba a krst ženy v pozícii

Ak je dievča pred svadbouuž nosí detské srdce, je to otázka hriechu, takže si niektorí nevesty myslia: môžu sa rozhodnúť o sviatosti cirkevného manželstva?Samozrejme!Nezabudnite, že pred svadbou sa novomanželia priznávajú - tu budete očistení pred Pánom pokáním všetkých svojich hriechov.

Jediná vec, ktorá ťa môže obťažovať, sú tvoje vlastné choroby počas tehotenstva.Napríklad niektorí „čašníci“ neustále miznú v 1. trimestri alebo z dôvodu opuchu nemôžu dlho stáť na 3. mieste.V takom prípade môže byť potrebné odložiť svadbu na obdobie po tehotenstve, pretože by ste nemali riskovať dieťa.

A okrem toho sa tehotnej žene nesmie stať kmotra.Ale v tomto prípade sa o pohodlné topánky starajte vopred (koniec koncov, musíte stáť dlhšie ako 40 minút) a upozornite aj ostatných krstných rodičov, aby neprenášali dieťa do rúk.Len na vzhľad sa môže zdať, že držanie nie je ťažké - dokonca aj novorodenec môže vážiť od 4 kg, a to je veľmi!

Ak nie ste pokrstení, pred svadbou a pred pokrstením musíte začať s postupom vlastného krstu.Ak sa obávate, že bude pre vás ťažké zvládnuť tento zdĺhavý postup, vyberte si deň v týždni, keď je kostol prázdny.V tomto prípade bude viac vzduchu a menej hluku.

Ikony pre tehotné ženy a „malé dievčatká“

Existuje veľa z nich a každá z nich si zaslúži osobitnú pozornosť.

 • Ikona blahoslavenej Panny Márie pri narodení Helperovej.

Toto je populárny obrázok, ktorý sa venuje obdobiu tehotenstva Panny (hoci je znázornený)tu skôr schematicky).Všeobecne platí, že Panna Maria je hlavným ochrancom žien v situácii a ak ste nenašli žiadnu z ikon uvedených nižšie, jednoducho položte pred jej tvár sviečku.

 • Veľký mučeník Catherine.

Verí sa, že tento svätý pomáha počas tehotenstva aj pri narodení dieťaťa.

 • Svätá Anastázia Vytvárač vzorov.
 • ​​

Ikonu so svojím obrázkom možno vziať do nemocnice.

 • Uspokojte svoje bolesti.

Táto ikona je vhodná pre ženy, ktoré sú vyčerpané strachom z pôrodu, ako aj pre iné bolesti (napríklad problémy s robotom, v rodine alebo so zdravím).

 • Tehotná Božia matka.

V našich zboroch je také ťažké nájsť takúto ikonu, pretože sa to považuje za veľmi zriedkavé.Ale ak ju nájdete, je najvhodnejšia pre modlitby a sväté spoločenstvo.

Mimochodom, v Latinskej Amerike sú ženy tak zvyknuté modliť sa k nositeľovi Krista k Panne Márii, že si dokonca začali robiť figuríny.Musíte priznať - je to veľmi krásne, okrem tejto svätyne sa duša trochu otepľuje.

Praktické okamihy

Niekedy je tehotné žene zakázané chodiť do kostola nie jej otcom, ale jej matkou (svokra, babička).A nie vždy sa mýlia.

 • Veľa ľudí sa zhromažďuje v chrámoch a kostoloch počas sviatkov a môžete byť náhodou tlačení.Preto je lepšie okamžite zaujať odľahlé miesto v rohu na lavičke.Najmä ak sa chcete zúčastniť dlhej služby, je absolútne kontraindikované, aby ste sa unavili.Alebo akomožnosť: príďte do chrámu v normálny deň, modlite sa a prijímajte prijímanie sviatkov a odložte sviatky na neskôr.
 • Z dlhodobého hľadiska (najmä v poslednom trimestri) sa vaše nohy môžu opuchnúť.Ak je v chráme málo lavíc a sú stále zaneprázdnené, zoberte so sebou ľahkú skladaciu stoličku.Týmto spôsobom nebudete porušovať predpisy cirkvi a okrem toho nepoškodzujete svoje telo.
 • V lete môže byť v plnom chráme horúco a dusno, takže aj tehotná žena môže pociťovať závraty.Postavte sa iba pri otvorených dverách, aby nedošlo k problémom.
 • V prvom trimestri nemusí čakajúci orgán najlepšie reagovať na vôňu kadidla a iných cirkevných fajčiarov.
 • Ak gynekológ varuje, že máte potrat a máte pokoj v posteli, aj keď skutočne chcete získať požehnanie, poslúchajte lekára a pokorne odpočívajte doma (na oddelení).Určite máte matku, švagorku, sestru alebo priateľku, ktorí môžu hodinu skrátiť a bežať do kostola, aby zapálili sviečku pre vaše zdravie.Požiadajte ich, aby vám kúpili „tehotnú“ ikonu Panny Márie, a budete mať malú patrónku nielen v tomto ťažkom období, ale aj počas pôrodu.

Prečo si mnohí ľudia myslia, že je to nemožné?

Existuje niekoľko dôvodov pre túto poveru.Po prvé, za starých čias ženy nemohli ísť do kostola - dokonca ani nedali brány, aby sa nastávajúca matka alebo jej plod nestali obeťou zlého oka.Dokonca aj teraz sa mnoho babičiek obáva, že niekto určite bude vyzerať „nie tak“ na svoju vnučku.Zadarmože kňazi vo svojich kázňach odsúdia povery viackrát, pripomínajúc, že ​​zlo niekoho iného sa nikdy nedotkne skutočného veriaceho.

Keď už hovoríme o povere ... Niektorí ľudia sa vážne domnievajú, že nie je možné prekročiť prah cirkvi pre všetky tehotné ženy, ale iba pre počatie dieťaťa bez manželstva.To je tiež chyba!Ak je v živote človeka hriech, musí existovať pokánie, ako aj modlitby.A kde inde sa modliť a priznať, ak nie v dome Pánovom?

A okrem toho mnohí vedia, že predtým bol postoj k ženám v kostole nejednoznačný.Faktom je, že za starých čias boli podlahy v kostoloch a chrámoch dláždené bielym kameňom.A keďže počas týchto „veľmi“ dní (ako aj po pôrode, potrate) ženy nepoužívali hygienické výrobky, boli požiadané, aby sa nezúčastnili chrámu Božieho, pretože po týchto návštevách bolo veľmi ťažké vyplaviť pórovitý kameň.Preto sa veľa období ženského života nazývalo „nečisté“.Mimochodom, tento zákaz sa už dávno zrušil a ani svadba, ani prijímanie nie sú zakázané v ktorýkoľvek deň mesačného cyklu žien.Mnoho žien sa však stále bojí porušiť pravidlo, a preto sa aj počas tehotenstva bojí navštevovať chrámy.

Na rozdiel od zvyšku stáda môžu tehotné ženy robiť niečo aj počas sviatkov.Napríklad počas pôstu môžu mať spoločenstvo so všetkými - ale v čase, keď verní kresťania musia dodržiavať prísny pôst, Pán nezakazuje budúcej matke jesť mäso a iné fermentované jedlá.Samozrejme, pretože vyvíjajúce sa dieťa by malo dostať včasvšetko, čo potrebujete!A toto nie je rada detského lekára - otcovia tiež súhlasia s týmto názorom.Komentáre Svätého otca - v tomto videu: